SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmierz poziom swojego kwasu żołądkowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Wodyn, nie wiem w którym miejscu Cię obraziłam. Czy obrażanie innych to nie zgadzanie się z czyjąś teza?
Żeby twierdzić, że 98% populacji ma upośledzone wydzielanie HCl, przez to zaburzone wchłanianie a rozwiązaniem na ten problem jest preparat Ultra HCL 4.0 trzeba wykonać badanie - na modelu ludzkim, randomizowane, podwójnie ślepe placebo. Powoływanie się na dr Boba Rakowskiego, który sprzedaje suplementy a do tego zajmuje się bioenergioterapią i homeopatią uważam za wciskanie ludziom kitu, ponieważ Poliquin sugeruje, że jest on naukowcem a nie jest!
W świecie nauki podważanie autorytetu nie jest niczym niestosownym a wręcz przeciwnie. Prawdziwy naukowiec nie obraża się na swoich oponentów. Gdybyśmy nie podważali autorytetów nauka nie była by teraz w tym miejscu, w którym jest.
To, że Poliquin odniósł sukces, że jest Świetnym fachowcem w treningu sportowym jest faktem.
Ale to, że używa pseudonaukowego tonu promując swoje suplementy też jest faktem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5194
Adnraste doceniam Twoja przenikliwosc i wnikliwy umysl. Skad pewnosc, ze nie zostalo przeprowadzone. Przyznam szczerze, ze nie wiem. Produkt zostal dopuszczony do obrotu na rynku US i Europy, wiec musi spelniac normy. Spierasz sie o wykonanie badan, czy moze dzialanie samego produktu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 14936 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31442
Andraste : Skoro nie przedstawisz zadnych danych na podważenie artykułu to nie masz jak sądze nic do dodania. Pozwolę więc sobie zakończyć dyskusje na zasadzie
"oni są szarlatanami, problem niedoboru kwasu zołądkowego nie istnieje , nie posiadam dowodów na nie, nie bo nie wiem czemu ...ale nie bo oni sie interesują medycyną chińską"


PS mnie nie obraziłaś, oczerniłaś tylko osoby których pracy i osiągnięć nie jesteś w stanie podważyc.

EOT

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Nuril, aby suplement diety był dopuszczony do obrotu nikt nie musi udowadniać, że działa. To jest produkt spożywczy (spożywczy specjalnego przeznaczenia) a nie lek.

Na pewno wiesz jak wygląda procedura dopuszczenia leku do obrotu. Pomysł, badania in vitro, badania na modelach zwierzęcych, potem badania na modelu ludzkim, badania kliniczne. Trzeba udowodnić, że lek jest bezpieczny i działa lepiej niż placebo albo inny dostępny już na rynku środek o podobnym działaniu. To zajmuje lata, kilkanaście lat a czasem dłużej. Suplementy takiej regulacji nie podlegają.

Dla laika badania to po prostu badania. Większość z nas nie weryfikuje przypisów pod artykułem, większość z nas nie ma pojęcia o metodologi badań naukowych, nie wie co to randomizacja, podwójnie ślepa próba, kontrola placebo, przegląd systematyczny, metaanaliza plus znajomość statystyki. Jeśli autor zapewnia nas, że opiera się na badaniach naukowych, powołuje się na jakieś "autorytety" to większość z nas mu wierzy.

Osoby sprzedające suplementy diety wykorzystują naszą niewiedzę (a najczęściej sami tej wiedzy nie mają ) i stosują proste oszustwa popełniane podczas interpretacji dowodów naukowych: przenoszą wyniki danych z badań laboratoryjnych na szerszy aspekt ogólny, zmieniają "dane z badań obserwacyjnych" w "badania interwencyjne", wybierają tylko prace popierające ich tezę, powołują się na nieistniejące badania i na naukowców, którzy naukowcami nie są. Artykułów pisanych w podobnym tonie, jak ten powyżej, można znaleźć tysiące, tak jak jest tysiące diet i suplementów dostępnych na rynku.

Istnieją całkiem przekonujące dowody, potwierdzające tezę, że dieta składająca się ze świeżych owoców i warzyw, unikanie otyłości, umiarkowane spożywanie alkoholu, rezygnacja z palenia papierosów oraz ćwiczenia fizyczne pomagają uniknąć raka, chorób serca i zachować zdrowie. Jednak pseudodietetycy nie mogą zatrzymać się na tym etapie. Muszą tworzyć nowe teorie , skomplikowane zasady i "niezbędne" suplementy bo muszą uzasadnić potrzebę swojego istnienia. Kreują rynek dla siebie, w którym stają się ekspertami, a my stajemy się oszołomionymi ignorantami. Nie wystarczy już racjonalna dieta, potrzebujemy skomplikowanych przepisów i suplementów na wszystkie prawdziwe i wyimaginowane problemy. Kupujemy więc suplementy wspomagające detoksykacje organizmu (choć taki proces w ogóle nie istnieje), suplementy wspomagające zapamiętywanie, koncentracje, wspomagające odporność, trawienie, różnego rodzaju mieszanki witamin i minerałów na skórę, włosy, paznokcie, jędrność biustu i co tam jeszcze zdołasz sobie wymyślić. Jest tylko jeden zasadniczy problem, gdzie są badania, które potwierdzają ich skuteczność? No cóż, po prostu nie ma.

Ja nie neguje pracy, sukcesu i osiągnięć Poliquina, sama korzystam z jego wskazówek dotyczących treningu. Ale niestety stosuje on nieuczciwe metody promujące swoje produkty. Zresztą nie jest on żadnym wyjątkiem, tak robią prawie wszyscy z suplementowej branży. A ta branża jest warta ok 50 miliardów funtów.

Nie jest moim celem Wodyn nikogo oczerniać, ja po prostu nie godzę się na oszukiwanie ludzi. Jeśli to oszukiwanie dotyczy tylko suplementów, które najczęściej ani nie pomogą ani nie zaszkodzą (jedynie wydrenują kieszeń) to pół biedy. Ale jeśli na swojej stronie publikuje się wywiad z panem, który głosi brednie o toksynach i rzekomej szkodliwości szczepionek to uważam to za karygodne. Ponieważ takie kłamstwa realnie zniechęcają rodziców do szczepień i realnie narażają dzieci na groźne choroby wirusowe!

Nie widzę też Wodyn nic złego w niezgadzaniu się z Poliquinem skoro nie podaje rzetelnych naukowych badań potwierdzających skuteczność jego preparatu. Nie podaje badań (a ma taki obowiązek skoro twierdzi, że badania wykazały), które pokazują, że osoby zażywające ten preparat miały problemy z wchłanianiem jakiś substancji pokarmowych a po jego zażywaniu problemy się zmniejszyły. Jak można bezkrytycznie wierzyć komuś kto powołuje się na "autorytet" dr. Boba Rakowskiego czy Marka Schaussa? Pozwól, że nie zgodzę się z Bobem Rakowskim, że 98% populacji ma upośledzone wydzielanie Hcl:) Nie znam, żadnych rzetelnych badań epidemiologicznym, które to wykazały (ale może pan Bob je prowadził tylko skrzętnie ukrywa i nie publikuje:). Poliquin podaje badania z 1930 roku badające wydzielanie soków żołądkowych u 60 latków. Po pierwsze 60 latkowie nie są grupą reprezentacyjną dla całego społeczeństwa, po drugie wielu 60 latków ma jakieś zaburzenia w wydzielaniu soków żołądkowych tak samo jak ma zwyrodnienia, siwiejące włosy, zmarszczki i inne fizjologiczne zmiany typowe dla swojego wieku. Nie sądzę, żeby głównym problemem zachodnich społeczeństw był poziom Hcl. Jest nim raczej przejadanie się, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. No ale łatwiej jest zarobić na stworzeniu sztucznego problemu i sprzedaniu na niego pigułki.

Nie widzę też nic złego w pytaniu i dociekaniu, w byciu krytycznym i sceptycznym. Każdy z nas wierzy w jakieś bzdury i każdy na coś się nabiera ale: "Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition." Adam Smith.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Jeszcze jedna zasadnicza rzecz, o której zapomniałam. Zastanawiam się jakich metod obserwacyjnych musiał używać Poliquin, że jest w stanie stwierdzi, że coś się wchłania lub się nie wchłania. Bez badań jest to niemożliwe. Żeby to stwierdzić, trzeba karmić badanych produktami zawierającymi stabilne izotopy węgla, azotu i wodoru a potem wydajność trawienia szacować na podstawie zawartości tych izotopów w wydychanym powietrzu.

PS Wodyn, ciągle zarzucasz mi brak dowodów na nieistnienie danego problemu, otóż ciągle popełniasz ten sam logiczny błąd, pisałam Ci już co to jest ciężar dowodu. Nie można w nauce przyjmować za prawdziwe rzeczy: na podstawie naszych (lub czyichś) przekonań, na podstawie „wiary”, „wydawania się”, doświadczeń lub przekonań jednej osoby lub grupy osób, na podstawie braku dowodu na nieistnienie, na podstawie nieudowodnienia czegoś, na podstawie naszej fantazji, wyobrażeń lub urojeń.

Na twoim miejscu nie martwiła bym się, czy przyswajasz wszystkie składniki ze swoich suplementów a raczej tym czy faktycznie ich skład jest taki jak podaje producent. Jedne z testów ConsumerLab wykazały, że co trzecia tabletka preparatów multiwitaminowych nie zawiera składników o zawartości których zapewnia na opakowaniu lub składniki zawarte w tabletce suplementu są inne niż informuje o tym opakowanie. Autor książki „Natural Causes” (traktującej o przemyśle suplementów), Dan Hurley, przyznał w jednym z wywiadów, że dla niego to żadne zaskoczenie, i w przypadku większości suplementów diety sytuacja wygląda podobnie.
...
Napisał(a)
Usunięty przez PaWEL-H za pkt 1 regulaminu
PaWEL-H Administrator
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 3246 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 717749
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
PaWEL-H Administrator
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 3246 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 717749
tak to może działać;PO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 14936 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31442
Andraste: mozesz pisać w nieskończoność jak piękna jest nauka, a powyższe wypowiedzi możesz skopiować i wkleić do każdego tematu o odżywkach i będzie miało tyle samo skutku.

Poliquin nie jest jedynym producentem BetaineHCL, prawda?
Już na pierwszej stronie jeden z uzytkowników powiedział co brał by wyregulować poziom HCL. A był to podobny preparat firmy NOW. Prawde mówiąc sama możesz zaczać to sprzedawać pod swoją marką. Sęk w tym iż nie rozumiesz najprostszej zasady w biznesie odzywkowym : niedziałanie = starata klijenteli.
Więc raczej coś jest na rzeczy skoro przemysł ten funkcjonuje.


Nie mam zamiaru Cie przekonywać do badań których nie jesteś w stanie podważyć. Chciałem tylko byś mnie przekonała że istnieją badania przeczące wiedzy zawartej w artykule. Może bym nawet skasował artykuł jako kłamliwy. Od kilku dni nie znalazłaś żadnej antytezy.
Jesteś niniejszym nieprzekonywująca dla mnie. Nawet się nie przedstawiłaś...

Jeśli zaś tak bardzo wielbisz naukę, bierz pod uwagę że jest ona w wielkiem mierze sponsorowana przez przemysł farmaceutyczny. Tak jak teoria płaskiej Ziemi była pimpowana i sponsorowana przez Kościół Katolicki jeszcze za czasów Kopernika.

Spójrz co Twoj ukochany przemysł farmaceutyczny wymyślił zeby pozbyc się konkurencji suplementów. koniecznie przeczytaj i przemyśl po której stronie jesteś.

http://myemail.constantcontact.com/RED-ALERT--FDA-Set-to-Ban-Your-Supplements.html?soid=1102611666271&aid=DLD7fBOa16Y

Wspomne tylko ze 98% Amerykan to nie 98% Polaków, jeśli wiesz o czym mówie ;)

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7081 Napisanych postów 76993 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 643997
.


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2011-10-23 22:28:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Woodyn, dyskusja z Tobą jest jałowa, ponieważ nie masz jak widać zielonego pojęcia o metodologii naukowej i logice. Jak widać nie chcesz też zrozumieć podstawowych zasad, które tłumaczyłam.

Pewnie, że nie przekonasz mnie do badań, które raz - podważyłam, dwa - ich nie ma.:)

Ty jak na razie nie odniosłeś się merytorycznie do żadnego z moich argumentów. Ja odnoszę się negatywnie do artykułu a Ty tylko do mnie.

Doskonale wiem jak funkcjonuje przemysł suplementów i przemysł farmaceutyczny i żaden z nich nie jest stworzony aby zbawić ludzkość.
A Ty wierzysz, że one nie są ze sobą finansowo powiązane?:) Przecież koncerny farmaceutyczne tez produkują suplementy i są właścicielami niektórych marek. Wg. Ciebie farmaceutyczny jest blee a suplementów jest ok? Ja nie stoję po żadnej stronie Ty ewidentnie po jednej:)

To Ty nie rozumiesz, że niedziałanie niekoniecznie oznacza stratę klienteli. To coś na rzeczy, o którym mówisz, to placebo, którego skuteczność wg. niektórych badaczy sięga nawet 30-40%. Przemysł homeopatyczny, który leczy wodą ma się bardzo dobrze (sprawdź sobie dochody dwóch wiodących firm)ale czy Ty wierzysz, że woda leczy wszystkie choroby? Przykładów niedziałających produktów, które sprzedają się doskonale są tysiące a pewnie i więcej. Codziennie ktoś kupuje wit. C na przeziębienie choć na przeziębienie nie pomaga:)

Tak, nauka jest piękna, dzięki niej np. nie stajesz się bezmyślnym konsumentem wszystkiego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysproporcja?

Następny temat

Brzuszek.

FuckBaton