SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmierz poziom swojego kwasu żołądkowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174885
u mnie sytuacja wyglada tak, 2tyg temu zacząłem brac Betaine HCl (1tabs u mnie =2tabsy poliquina) - ustaliłem pierwotnie dawkę na 2 tabletki, z tym, że "palenie" jaki nastąpiło przy 2-3 było subiektywne. po 3 tabletka, po 2h od posiłku dostałem silnej zgagi (tak zapiekło, że aż musiałem kaszlec 5-10min). tu zaznaczę - zgagi NIGDY nie miałem.
Przez kolejne 2 dni brałem 3x po 2tabs do posiłków. Zgaga/kaszel, mniejsza ale sie pojawiała (przeważnie koło 19-20).
od 2 dni biore 2 tabletki, po 1 do 2uch posiłków, pieczenie w żoładku nie ma (jak nie było tez przy 3x2) ale uczucie wieczornej zgagi(lekkie, tak jakby klucha w gardle, juz nie kaszel) pojawia się.
trawienie raczej poprawiło się.

jak to intrepretowac i co czynic :D?
czy to oznacza ze poziom mojego HCl stopniowo podniósł się? czy jedynym objawem zamiast palenia w żoładku może byc pojawienie się zgagi której nigdy nie było?
czy nadal obnizac do 1 tab/dzien?

Zmieniony przez - kwachor w dniu 2012-12-27 00:50:26

Zmieniony przez - kwachor w dniu 2012-12-27 00:52:24

Zmieniony przez - kwachor w dniu 2012-12-27 00:53:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6861
ja leciałem na wyczucie, obcinałem dawkę o 300mg/7-10 dniu. 1 tabs na dzień to raczej za szybko. Poliq napisał, że taka kuracja trwa ponad miesiąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
Witam...

Mam pytanie do Was - czy ktoś jeszcze zrobil ten test ..? Proszę o opinie i odczucia...

Moze jaworshtr ? sporo czasu minęło odkąd pisałeś ...

U mnie sytuacja wyglada tak że od kilku miesiecy mam problem z pieczeniem w przelyku, mdłosciami po kazdym posilku, uczucie ciężkosci żoładka i wzdecia..gazy i odbijania...bylem u kilku gastrologow - zrobilem szereg badan poczynajac od morfologii przez gastroskiopie (wyszla tylko 1 drobna płaska nadzerka w dwunastnicy - wszystko poza tym ok) , kolonoskopii, badania kalu/moczu itp...ogolnie poza tą drobną nadżerka wszystko git...
Lekarza zaposywali mi inhibitory pompy protenowej zatrzymujące wydzielanie kwasu solnego...ale wcale nie czuje sie po tym lepiej - wrecz przeciwnie...

Wiec zaczynam myslec o zrobieniu tego testu... czy ktos moze mi doradzic lub powiedziec jak sie czuje po przejsciu calego?

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
Witaj, sorki za delay ale dawno tu nie zaglądałem - treningi na lodzie zajmują ostatnią większość mojego czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
Wybaczcie za multiposty (cholerny enter). Jeśli chodzi o Twój problem Essence to jest dużo rzeczy które maja wpływ. Objawy które wypisałeś pasują do za niskiego poziomu kwasu żołądkowego i zbyt wysokiego. Jednak jeśli nie pomaga ci kuracja obniżająca kwas żołądkowy to powinieneś zająć się zdrowiem układu pokarmowego. Duża ilość stresu w życiu, jedzenie pokarmów na które jesteś uczulony/wrażliwy, niedobory cynku, wit B, magnezu. Rozpoczęcie brania Betainy HCL wcale ci nie pomoże zwłaszcza jeśli masz delikatną nadżerkę. Jest to jedno z przeciwskazań do wykonania tego testu. Obecnie jestem na ponad 3 miesiącach 900mg Betainy. Wg Poliquina leczenie może trwać nawet 5 lat. Wszystko zależy od czynników wpływających na jego ilość wspomnianych wyżej. Na twoim miejscu wykonałbym inny test, który rozwiązałby większość problemów. Test nietolerancji pokarmowej MRT. Można go zrobić w coraz większej ilości miejsc w Polsce. Jest drogi około 1000-1500 zł. Jest on w przeciwieństwie do badań IgG i IgA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
o wiele bardziej skuteczny i jego dokładność mieści się w granicach 90%. Dzieki temu uzyskasz panel pokarmów ktore na ktore jestes uczulony i wrazliwy. Poprzez diete eliminacyjna tych produktow odzyskasz zdrowszy przewod pokarmowy (prawdopodobnie teraz masz tzw syndrom nieszczelnego jelita spowodowany pokarmem ktory wywoluje stan zapalny). Tyle moge ci poradzic na tym forum. Jesli chcesz profesjonalnej konsultacji z praktykantem BioSygnatury proszę o kontakt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
czy jest takie miejsce w warszawie zeby to wykonac?

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
dzieki...rozmawialem z recepcją...zastanawiam się poważnie nad wykonaniem tego tylko ;

1). ta cenaaa....:(
2). to nie jest ponoć test medyczny...tzn medycyna nie potwierdza skutecznosci tego...

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
to jest obecnie jeden z najskuteczniejszych testow. zgadzam sie cena jest niesprzyjajaca. tu masz kilka info na jego temat: http://acupuncturenutrition.com/mediator-release-testing-mrt-faq/ test w Polsce jest faktycznie "niemedzyczny". Na świecie jest najczęsciej wykonywanym testem przez lekarzy medycyny funkcjonalnej. Corazwieksza ilosc zwyklych lekarzy sie do niej przekonuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysproporcja?

Następny temat

Brzuszek.

WHEY premium