SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmienic czy nie zmienic ? HELP

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez kif_anka z działu Kulturystyka i Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
siemka mam pytanko przydala by sie pomoc ... cwicze 5 miechow tak prawie ... oczywiscie na sucho tak wyglada moj trening :
1. Wyciskanie sztangi plasko 2s
2. Wyciskanie hantli na skosie 1s
3. Unoszenie hantli bokiem 2s
4. Unoszenie hantli bokiem w opadzie 1s
5. Wyciskanie francuzkie 3s
6. Unoszenie tulowia z opadu (grzbietki) 2s
7. Drazek/wioslowanie sztanga 2s
8. Przysiady ze sztanga 3s
9. Uginanie ramion ze sztanga 3s
cwicze 3 x w tyg i teraz moje pytanie Powiniem zmienic cwiczenia ? bo chyba niezbyt fajnie ciagle to samo cwiczyc ?w tym problem ze nie mam super sprzetu poniewaz cwicze w domu :P help ? co molgbym zamienic na co czy nie zmieniac i pora na hmb kreatyne i bialko :>
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2796
ćwiczysz 5 miechów na jednym planie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
nie przez 2 miechy mialem swoj inny ;p bardziej amatorski :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2796
Też ćwiczę 5 miechów

Jak 3 miesiące ćwiczyć tym planem to najwyższa pora go zmienić proponuje jakieś ciekawe FBW...

Co do białka to nigdy nie jest za wcześnie wszystko zależy od diety jeśli takową posiadasz

Kreatyna - radziłbym jeszcze poczekać na tym forum panuje opinia, że im późnej tym lepiej, najlepiej zapodać jak będziesz miał przestuj

HMB - z tego co czytałem o HMB to tylko strata kasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
hmb bialko i kreatyne dosyalem od kumpla bo on juz nie bierze tego :D mam polowe kreatyny duzo bialka i duzo hmb :D wiec wiesz podarowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada :D

ciekawi np jaki ?:D bo ja nie mam pomyslow ... z tym ze mam tylko lawke hantelki sztange takie rurki idealne do robienia popmek na odwrot rowerek expandor i w zasadzie to wszystko :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
Aciuuu

poczytaj troche moich postow o ciezkim,skroconym full body,bo juz najwyzszy czas na powanie pomyslec o budowaniu sily i masy.

pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Zacznij na pewno od FBW czy od ciężkiej skróconej wersji to zależy od Ciebie .
A z tymi suplami daj sobie spokój (ew, białko jako uzupełnienie diety) a z kreatyną i hmb daj na razie spokój na suple przyjdzie czas

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
hairdgainer to moglbys odrazy podac linka z porpozycjami a nie poczytaj pewnie amsz z 1 mln tematow i teraz mam czytac tyle :/ a diety juz jako tako nie mam na samym poczatku jadlem tylko kurczaki indyki ścinki salatki itp itd a teraz to raczej jem prawie wszystko np omijam fast food pizze i takie tam staram sie jejsc wysoko bialkowe produkty i takie tam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
Aciuuu

prosze bardzo.

oto jeden z postow:

"nie mysl przez chwile jak kulturysta,a pomysl,jak sportowiec-atleta.
nie trenujesz grup miesniowych,tylko cale obszary,struktury.
z twoim stazem proponuje ciezka wersje-skrocona.
na kazdym treningu musisz zrobic jakies cwiczenie(ciezkie,zlozone) na 3 najwazniejsze obszary ciala,decydujace o sile i muskulaturze czlowieka:

1) dol ciala (nogi;dol grzbietu)
2) jakis rodzaj wyciskania na obrecz barkowa(klatka;barki)
3) jakis rodzaj ciagu na gorny grzbiet(najszerszy;kaptury)
(jest jeszcze wersja z podzialem dolu ciala:
1a) staw kolanowy-uda
1b) staw biodrowy-tyl uda,posladki,prostowniki grzbietu)

to jest twoja BAZA,3-4 najwazniejsze cwiczenia.
reszta,to dodatki.
apropos dodatkow...
na poczatku przygody ograniczamy sie do dodania czegos na lydki i brzuch.
potem(wiekszosc cwiczacych robi to od razu) dodajemy cos na ramiona.
tylko ciezkie cwiczenia.
pompki na poreczach-triceps
drazek podchwytem-biceps.
i to wlasciwie tyle....na poczatek.
czyli mamy:
A)
1) przysiad
2) wyciskanie plaska
3) wioslowanie w opadzie
-----------------------
4) pompki na poreczach
+
lydki i/lub brzuch

B)
1) przysiad
2) wyciskanie w staniu
3) klasyczny martwy ciag
-------------------------
4) drazek wasko podchwytem
+
brzuch i/lub lydki

parametry.

do cwiczen bazowych:
stosujemy stary,sprawdzony system 5 x 5,czyli odpowiednia intensywnosc(ok.85%CM) oraz objetosc 25 powt. total,sprzyja jednoczesnemu wzrostowi sily oraz masy miesniowej(tej prawdziwej).
na dodatki:
"zasada 40 powtorzen",czyli 2 x 20powt.,3 x 15 lub 4 x 10(w wersji zaawansowanej)
drazek i porecze-na poczatek tyle powtorzen,ile mozemy max wykonac.
z chwila,kiedy zaczynamy machac po wiecej,jak 10 powt.-dowieszamy dodatkowe obciazenie,zmniejszamy ilosc powtorzen i jedziemy 5 x 5...lub zostajemy przy podwyzszonej objetosci i robimy 4 x 10.

tak to mniej wiecej wyglada.
oczywiscie w miare wzrostu wytrenowania,trening staje sie coraz bardziej zlozony.
pojawia sie wiecej cwiczen,wprowadzenie treningow A-B-C,roznicowanie parametrow,itd.
temat rzeka..... "

pozdrawiam.

PS.
a tu jeszcze o realizacji serii systemem 5 x 5.:

"kazde cwiczenie wg systemu 5x5 tj.5 serii po 5 powtorzen(stary,sprawdzony system,tam gdzie potrzebna jest sila i masa).poniewaz jest kilka szkol,co do sposobu aplikacji tego systemu(wszystkie serie na tym samym ciezarze;dwie-trzy pierwsze serie jako rozgrzewka,z progresja,a nastepne na stalym ciezarze,itd,itp.)-ja podpowiem ten,ktory w twoim przypadku(pamietaj!caly czas doskonalisz technike!)bedzie najbardziej odpowiedni.otoz wykonujesz wszystkie 5 serii progresywnie zwiekszajac ciezar z serii na serie,dochodzac(teoretycznie)do maxa dla 5 powtorzen,tzw 100%5CM.,np.
po ogolnej rozgrzewce,jaka zawsze powinienes rozpoczynac kazdy trening,przystepujesz do rozgrzewki specjalistycznej,zaczynamy od przysiadu zaczynamy od samego gryfu(czy nawet ciezaru wlasnego ciala)i wykonujemy 5-8 powtorzen.nastepnie zakladamy 50% naszego ciezaru docelowego,tj.takiego na ktorym skonczymy w danym cwiczeniu(w 5-ej serii) i robimy 5 powt.-i to jest nasza pierwsza wlasciwa seria,a dalej sukcesywnie zwiekszajac ciezar dochodzimy do konca.np.przysiad-ostatnio osiagnales 95kg w ostatniej-piatej serii.
rozgrzewka-gryf 20kgx5-8powt.
1) 50kgx5
2) 70kgx5
3) 80kgx5
4) 90kgx5
5) 100kgx5 powtorzen

to tyle.
zycze samych sukcesow.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
100 kg :D buehehe :D nigdy chyba tyle nie podniose:D wiesz szczerze to sie przynam :P ze srednio rozgarniety jestem :D mi trzeba wszystko pokazac i dopiero potem juz lapie jestem wzrokowcem :P to mi sie wydaje prawie po chinsku to co napisales/wkleiles :"D tzn ogolnie czaje z tym ze ja wlasnie chce dac nacisk na rece bic tric zeby te rece jakos wygladaly no i szerszy w barach chcialbym byc: D ale kurde nie mam drazka to zle musze kupic bo to przydatne jesli chodzi o plecy a jak niemam to co oprocz wioslowania moge robic szczerze sie przyznam ze troche odpuscilem sobie partie nog :P teraz czekam na operacje bo mam oslabiony organizm itp itd msuze miec wyrwane migdaly i takie tam i wlasnie chce po tej operacji ostro sie wziac za siebie :P a operacje mam 22 stycznia i z tego co wiem bede umarly conajmniej przez kolejne 2 tyg :/ do tej pory cwiczylem dokladnie tak
1. Wyciskanie sztangi plasko 2s tu 3 serie po 8 lol i kurde stoje caly czas tzn cos napewno zle robie :D bo mam 48 kg tylko i ciezko mi no kurde po 5 miechach ? zalosne
2. Wyciskanie hantli na skosie 1s wcale ;O
3. Unoszenie hantli bokiem 2s 10
4. Unoszenie hantli bokiem w opadzie 1s 10 seria
5. Wyciskanie francuzkie 3s po 8na reke
6. Unoszenie tulowia z opadu (grzbietki) 2s po 15
7. Drazek/wioslowanie sztanga 2s po 10 na serie
8. Przysiady ze sztanga 4s tu czasem ;P i moj blad
9. Uginanie ramion ze sztangielkami stojac 3s po 12 powtorzen na lape


bys mi podal konkretne cwiczenia co moge robic :F bylbym wdzieczny bo co innego moge zaoferowac :/ a i moge wyslac zdj :"D jak wygladam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla mnie - act ?

Następny temat

plan do oceny (możliwa kroekta)

WHEY premium