SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana treningu + pytanie o mdłości na treningu?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6101
Witam.
Po ponad rocznej przerwie treningów wróciłem na siłownię. Właśnie kończę ACT (4 tygodnie). Moje pytanie: co teraz? Chciałbym zacząć splita ale nie wiem czy nie lepiej dla ciała będzie FBW?

Moje drugie pytanie dość nietypowe. W czasie treningu tak po około 30 min. zaczyna mi być okropnie niedobrze. Napawa mnie niechęć do ukończenia treningu. Dziś np miałem mieć 4 obwody ale nie ukończyłem ostatniego, bo myślałem, że się porzygam.
Byłem ostatnio u lekarza rodzinnego, robiłem kilka badań na krew i mocz. Wszystko wyszło OK.
Nadmienię, że jak np gram w piłkę nawet 2 godziny czy jeżdżę na nartach, rowerze to nic takiego się nie dzieje. Ćwiczę około godziny i mam dość. Jak przychodzę po siłce to wcinam posiłek dopiero jakieś 45 min po treningu. Prędzej nie da rady. Posiłek jedzony 2 h przed treningiem.

Trochę się rozpisałem ale może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.
Zastanawiam się czy to nie wina niedotlenienia organizmu albo coś takiego, bo ćwiczę w piwnicy, w której de facto jak się schodzi na dół jest duszno, nie zbyt jest czym oddychać + kanalizacja pode mną, z której czasem nie zbyt fajnie pachnie.

Proszę o sugestie dot. treningu i ww problemu.
Później wrzucę plan do poprawy, w zależności co to będzie (split czy fbw)
Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 79

Wzrost: 185

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 1 miesiąc (przed roczną przerwą około 2 lat stażu)

Uprawiane inne sporty: Piłka nożna, narty, rower.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia w piwnicy. Wszystko co niezbędne oprócz wyciągów.

Dieta: Nie liczę BTW ani g ale jem 5, 6 posiłków dziennie i staram się wcinać to co trzeba.

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
cwiczysz z kimś w tej piwnicy?

aaa i czy wcześniej też miałeś takie problemy?bo pisałeś że masz staż 2 lata przed przerwą

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2010-09-27 18:22:41

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
Co jesz przed treningiem? w jakim odstępie czasowym?

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6101
Ćwiczę sam. Przed tą dłuższą przerwą też tak było. Zawsze było mi niedobrze jak kończyłem trening czasem mocniej, czasem mniej.

Tak jak napisałem. Posiłek przedtreningowy zazwyczaj około 2 godzin przed treningiem. Czasem czekam nawet dłużej. Wiem, że to za długo ale po prostu jak mi zalega żarcie to się czuje jeszcze gorzej na treningu dlatego czekam zazwyczaj, aż większość strawi.
Przed treningiem zazwyczaj wcinam ryż + mięso (kura, idyk, wołowina) i jakaś surówka.

Co z tym planem? Co lepiej teraz split czy FBW?
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
Teraz możesz FBW nie koniecznie klasycznie, możesz wybać sobie jakąś jego odmianę, tu masz różne FBW:

https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html 

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 398
Mialem dokladnie tak samo, zaraz po rozpoczeciu przygody z silownia, nie analizowalem doglebnie problemu, ale lekki posilek przed treningiem pomogl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6101
Witam po raz kolejny.
Dzięki za wszystkie sugestie.

Uwzględniając to, że jestem po 4 tygodniach ACT bez żadnej przerwy zamierzam jednak przejść do FBW w konfiguracji:
poniedziałek A, środa B, piątek A, poniedziałek B, środa A, piątek B itd.

A:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
- wyciskanie sztangą w siedzeniu 2s
- Pompki na poręczach 2s
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
- Uginanie ramion ze sztangą 2s

B
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
- Podciąganie sztangi do brody w staniu 2s
- Francuskie wyciskanie siedząc 2s
- Wiosłowanie sztangą 2s
- Unoszenie z opadu 2s
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Nóg nie ćwiczę ze względu na to, że dużo bujam się na rowerze, a w sezonie zimowym na nartach, do tego piłka nożna. Po treningu nóg odczuwam dyskomfort w ww sportach, a po za tym bodybuilding nie jest dla mnie jakimś mega priorytetem.

Jak mam się rozpatrywać na ilość powtórzeń? Zakres od 6-12 powtórzeń, ale czy robić progresję podczas gdy mam np 2 serie na jakąś partię? Przykładowo mam robić 10<8 czy po prostu 10=10 powtórzeń?

Proszę o doradzenie w sprawie planu i pytania.
Ankieta w pierwszym poście tego tematu.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
Piłka nożna, rower i sporty zimowe nie zwalniają cię z trenowania nóg. Potem będziesz wyglądał jak bocian.
Poczytaj może zmienisz zdanie:
https://www.sfd.pl/Nie_cwiczysz_nog_Przeczytaj_to_zaczniesz-t193566.html
poza tym trenowanie nóg zwiększa poziom hormonu w organizmie.

Co do planu to kolejność wykonywania ćwiczeń od największych partii mięśniowych:
nogi-plecy-klatka-barki-triceps-biceps

Możesz robić progresję np. 12/10/8 itd.


Zmieniony przez - Rain_Man w dniu 2010-09-28 15:05:03

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6101
Dzięki za podpowiedź.
Układałem plan podobnie jak georgu, takim mniej więcej ćwiczyłem kiedyś dawno więc myślałem, że ok ale nie mnie tu oceniać.

Czyli może zostać wszystko tak jak jest tylko w tej kolejności jak napisałeś? Nie będzie coś kolidować?

A:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
- wyciskanie sztangą w siedzeniu 2s
- Pompki na poręczach 2s
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
- Wiosłowanie sztangą 2s
- Unoszenie z opadu 2s
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
- Podciąganie sztangi do brody w staniu 2s
- Francuskie wyciskanie siedząc 2s
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6101
Witam raz jeszcze.
Sorry, że post pod postem ale chciałbym wiedzieć czy powyższy plan może być nie uwzględniając nóg?
Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split na mase, partia 2 x w tygodniu

Następny temat

Spadła Siłą i Masa po chorobie.

WHEY premium