SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana stylu

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1132
Witam,
Na początku obecnego roku szkolnego posłuchałem rad weteranów i zamiast iść na combaty poszedłem na coś bardziej sprawdzonego - judo. Poznałem pady i kilka technik, wiem jak wygląda trening. Teraz chciałbym włączyć do arsenału uderzenia i nauczyć się walczyć bez pomocy judogi. Mieszkam w Krakowie więc mam szeroki wybór, przebieram wyłącznie w mmapodobnych. Na razie w grze są:
-Sambo u Gorbatiuka,
-MMA w Grappling Kraków (Wola),
-Street Boxing u Zielińskiego,
Jakie jeszcze kluby/style liczą się w tej kategorii?

Zmieniony przez - Kravers w dniu 2008-04-27 19:07:35

Navy. Accelerate your life.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
No fakt, jakoś się tego Zielińskiego nie mogłem na stronie doszukać Ale nie przejąłem się tym zbytnio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ten cały street boxing ma powiązania z Goshin-ryu JJ a to dobrze nie wróży. Na pewno dwa pierwsze kluby są warte polecenia.

Jest jeszcze "Ronin" Piotra Ochniowskiego. Co prawda tylko stójka, ale za to wszechstronna (Muay Thai + Sanda)-uderzenia, kopnięcia, kolana, łokcie, rzuty (i to bez gi, czyli bardziej "zapaśnicze"), obalenia, podcięcia, dźwignie. W dodatku nauczyciel bardzo szanowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
-Sambo u Gorbatiuka,
-MMA w Grappling Kraków (Wola),
-Street Boxing u Zielińskiego,
Jakie jeszcze kluby/style liczą się w tej kategorii?


Koledze chyba chodziło o kluby, w których prowadzone są zajęcia MMA.

Jest jeszcze klub Tomka Drwala w hucie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Wiem, o co mu chodziło ale czemu miałby pogardzić wszechstronną stójką? Wyrobów "mmapodobnych" w Krakowie jest mało, lepsze to niż jakiś niepewny klub, choćby i z parterem

O Drwalu nie pisałem, bo doszly mnie sluchy, że już nie naucza w Krakowie tylko w Nowym Targu. Ktoś inny na BF pisał, że jednak dalej działa u nas. Ktoś ma jakieś pewniejsze info?

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-04-28 09:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1132
Witam,
Street Boxing wziąłem ze względu, no co tu będę owijał w bawełnę, na rzekome powiązanie z Brylem. :) W "Komandosie" reklamowali, że trening jest "przekrojowy"to się trochę nakręciłem.
Sambo odpadło w przedbiegach.
Sanda wygląda bardzo porządnie. Już się jej kiedyś przyglądałem ale poszła w zapomnienie ze względu na cenę, chyba 100 zł.
Czy Tomasz Drwal ma jakąś stronę www bo nie mogę znaleźć info o terminach treningów...?

Navy. Accelerate your life.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Tak z ciekawości-czemu Sambo odpadło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1132
Połowa chłopaków z mojej klasy tam chodzi. :)

Navy. Accelerate your life.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Cavior,jeśli chodzi o street boxing,to się mylisz.Może jakieś pojedyńcze osoby z Jiu Jitsu GR trenują ten system walki,ale na pewno od JJGR on się nie wywodzi,coś bym wiedział,bo moja sekcja JJ podlegała przez długi czas pod Polskie Centrum Jiu Jitsu GR.Jak napisał Kravers ma "on rzekome powiązania z Brylem".Powiedziałbym,że dość rzekome.Zawarte są w nim elementy BAS-u,systemu walki A.Bryla.Kilku jego bardzo dobrych instruktorów propaguje ten system,m.in.Grzegorz"Cichy" Mikołajczyk,Wojciech Żmija.Ci panowie,wiem od swojego instruktora,który kiedyś miał okazję się z nimi zetknąć, są bardzo konkretni,nie wiem jak z innymi,nie wywodzącymi się z linii A.Bryla,czy też trzymają wysoki standard.Także sądzę,że raczej Street Boxing nie może być lipą,oceniam po ludziach,którzy nim się zajmują,bo z samym systemem nie miałem okazji się zetknąć.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Jak napisał Kravers ma "on rzekome powiązania z Brylem".Powiedziałbym,że dość rzekome.

W dziale "dyplomy" jest certyfikat ukończenia 20godzinnego kursu I.P. System, tyle że to nie Bryl. Nie ma żadnych śladów BAS ani nawet C56 Kupsa.

Poza żółtym paskiem w TKD WTF nie widziałem nic z dużej, uznanej federacji, choć co druga ma "world" w nazie. Co do szefa ALFY-ma 1 kyu w goshin. Nie zamierzam dyskutować, czy jego szkoła się z tego wywodzi czy nie-ale byłbym skłonny założyć, że jest "pod wpływem"-nawet jeśli nie organizacyjnym to technicznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Też nie zamierzam dyskutować o street boxinguNazwa jest chwytliwa,więc przyciąga jak magnes.Sądzę,że jest street boxing wywodzący się pośrednio z linii od A.Bryla i nazwa funkcjonująca jako chwyt marketingowy,bo ładnie brzmi używana przez różne organizacje i sekcje.To tyle.Dużo naprawdę zależy od podejścia do tematu instruktora.
Link do strony jednego z instruktorów od A.Bryla

www.cichyf-t.org

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-04-30 10:48:10

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1132
Tak czy owak, najlepszym rozwiązaniem było by przejście się na trening.
Macie jakieś info o treningach u Drwala?
Słyszałem, że w KS Promień jest MMA...? Jakieś szczegóły i opinie?

Navy. Accelerate your life.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

K-1 Amsterdam - WALKI DO ŚCIĄGNIĘCIA

Następny temat

Travis Lutter wypada z UFC

WHEY premium