SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana maszyn na wolne ciężary.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
I dobre efekty. Zastanawia mnie czym jest to spowodowane. Niedawno jakieś pół roku temu z powodu braku czasu musiałem zrezygnować z siłowni. Kupiłem to na co mnie było stać czyli ławeczka, sztangi, hantle i kettle.

I od tego czasu mięśnie i forma rosną dużo lepiej niż na siłowni na której teoretycznie miałem dostęp do lepszego sprzętu i maszyn.

Ćwiczenia w mniej komfortowych warunkach przynoszą lepsze efekty... Zastanawiające.

Jakieś powody? Przejście głównie na wolne ciężary zamiast maszyn? Może być tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509

Nie da się jednoznacznie określić dlaczego po zmianie treningów wykonywanych na siłowni na treningi domowe nagle poprawiły się efekty naszych treningów.
Tutaj może być cała masa zmiennych lepszy komfort treningu, mniej stresu, mógł się zmienić sposób odżywiania w danej chwili co niejako przekłada się też na efekty naszych treningów.

Jednak bardzo duży wpływ na nasze postępy ma sprzęt, na którym trenujemy. Siłownia daje nam dużo większe możliwości jeśli chodzi o różnorodność sprzętów jakimi dysponujemy przez co nasz trening może być bardziej różnorodny.
W teorii daje to możliwość zmiany ćwiczeń i bardziej różnorodnego treningu.
W praktyce często okazuje się tak, że osoby trenujące na siłowni od samego początku dużą część treningu opierają na maszynach treningowych. Maszyny nie są złe i mają swoje zastosowanie w treningu podstawą powinien być trening z wolnymi ciężarami. To są najlepsze i najbardziej wartościowe ćwiczenia siłowe w asortymencie.

Dlatego zmiana na takie ćwiczenia bardzo często okazuje się bardzo wartościową i wówczas nasz progres przyspiesza.

Polecamy również: Masa mięśniowa: Maszyny VS wolne ciężary




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-09 12:00:39

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Moze być to przejscie na wolne ciężary poza tym, nie ma znaczenia czy trenujesz na wolnych ciężarach w domu czy na siłowni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Jeśli na siłowni opierałeś swój trening tylko i wyłącznie na maszynach to zmiana na wolnociężarowe ćwiczenia mogła przynieść zmianę o jakiej piiszesz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie cardio robić?

Następny temat

Redukcja

WHEY premium