SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmęczenie o 15.00 i 19.00

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15
Witajcie. Jestem tu nowy chociaz wielokrotnie korzystalem z porad zawartych na SFD. Chcialem sie cos Was poradzic.

Jestem pracownikiem biurowym. Chodze do pracy na 8-10. Codziennie rano przed praca zjem jablko albo jogurt. W pracy jem jeden-dwa kawalki chleba. okolo 12-13 jem albo kilka kawalkow chleba z serem i pomidorem, albo zupke chinska. Rano pije tez jedna herbate albo kawe i jedna populudniu bez cukru. Ale okolo 15 codziennie zamulam na maksa.

Robie sie senny i oczy mi sie zamykaja. Tak zaczalem sie zastanawiac czy po prostu nie mam zlej diety albo cos, bo kiedys czytalem ze oslabienie moze byc zwiazane z poziomem cukru. Jezeli chodzi o cwiczenia to codziennie robie poranna gimnastyke i wieczorem pare pompek, hantle i takie tam, ale bez szału.

Po pracy jem jakis obiad. I po obiedzie znowu po godzinie robie sie senny i zaczynam zamulac. Trwa to jakies 30 minut godzine i wtedy znowu wracam do formy jakby.

Poradźcie coś proszę i mam nadzieje ze to dobry dział na takie pytania, bo jestem tu początkujący! pozdrowienia!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
Diete(o ile to coś mozna nazywać dieta)masz fatalną! Przedewszystkim jak wstaniesz to zjedz koniecznie porządne sniadanie! To jest podstawa. A z resztą kieruj sie do działu Odżywianie.
A po za tym to zmień prace;)
Tez mam prace siedzącą, od 8 do 16. Ale tak od 14-15 zaczyna mnie nosić byle tylko się stąd wyrwać i popędzić na siłkę... Jeszcze pół godziny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Jak poprzednik...twoje jedzenie to porażka!
Tym sie zajmij na poczatek,potem jakieś ćwiczenia,a nie ciepłe kluchy z Siebie robisz!

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 268
Zamiast rugać człowieka na sam początku, może nieco pomóżmy mu, hę? Każdy kiedyś zaczynał i był zielony w temacie (sam się zaliczam do żółtodziobów) ;P Choć trzeba przyznać że za taką "dietę" to baty się należą ;)
Napiszę Ci nieco OGÓLNYCH rad odnośnie odżywiania i ćwiczeń. Może nieco Ci to rozświetli nieco światopogląd.
1.Odżywianie. Tu widzę że "słyszałeś że biją dzwony, tylko nie wiesz w którym kościele". Nie dostarczasz wystarczająco dużo paliwa dla organizmu, więc nie dziw się że zasypiasz. Kolejna sprawa: jeśli to "zamulanie" będzie dłużej trwać to biegnij do lekarza, bo być może są to początki cukrzycy ale pewnie nie są, więc bez obaw.
Zacznij jeść często a mało, tzn. podziel Twój dzienny jadłospis na 4-5 małych posiłków. Nie zapychasz się wtedy, żołądek trawi wszystko na bieżąco.
- Śniadanie musi być solidne, bo to ono rozkręca Cię na cały dzień. Wchłaniaj wtedy płatki owsiane, warzywa, może być chude białe mięso, jajka, sery białe (wszelkie żółte unikaj jak ognia).
- Drugie śniadanie - zjedz mniej więcej 2 - max 3 godziny po pierwszym. Ma ono za zadanie podkręcić metabolizm (czyli przypomnieć żołądkowi o dalszym trawieniu, bo ten nie przyzwyczajony do częstej "pracy" lubi się obijać XD ). Zjedz 3 kromki RAZOWEGO chleba z chudą wędliną, dodaj całą stertę warzyw do tego. Najważniejsze, białe pieczywo to Twój wróg! "Pycha smakuje, a ciało rujnuje" (niech ta rymowanka stanie się Twą mantrą).
- Obiad - tak samo jak wyżej, 3 godziny po poprzednim posiłku. Jedz tutaj wszelkie kasze, ryż brązowy (biały jest do bani więc też go omijaj), mogą być ziemniaki. Jako dodatek chude, białe mięso (nie smażone!) i dużo warzyw, bo tego nigdy za wiele.
- Podwieczorek. Owoce (z nimi trzeba uważać bo niby zdrowe, a kaloryczne są jak diabli).
- Kolacja. Jak tylko możesz, to lepiej unikaj tego punktu. Jeśli już musisz, to zjedz coś lekkiego, tylko do 3-4 godzin przed snem.
Jako napoje stosuj wodę mineralną niegazowaną, herbaty zielone, czerwone, białe. Kawę lepiej sobie daruj, a jeśli nie potrafisz działać w pracy bez "dopałki", gorąco polecam Yerba Mate. Zdrowsza, równie pobudzająca. Po więcej informacji na jej temat odsyłam na www.google.pl ;). Jeśli czujesz że Cię "ssie", daruj sobie jabłka, bo one wspomagają rewelacyjnie trawienie. co zaowocuje atakiem głodu.
2. Ćwiczenia. Nie ćwicz bez sensu, na zasadzie "aby odbębnić bo ponoć zdrowe to jest". Tak niewiele zdziałasz. Ułóż sobie jakiś planik (tu gorąco polecam temat https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html) i ćwicz co drugi dzień, a w dni wolne od treningu udaj się na minimum godzinny spacer, pobiegaj... A i jeszcze jedno, ćwicz całe ciało! Nie ograniczaj się tylko do "łap",klatki i brzucha.
Podsumowując: moja wiedza jest raczej mierna ale lepsze to niż nic. Skorzystaj z działu "Odżywianie" tam Ci lepiej doradzą w kwestii układania diety itp..
Mam nadzieję że nieco pomogłem :)

Noł pejn, noł gejn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15
@Efenti

Dzięki za rady. Już widzę że mam dietę złą. Jem za mało i złe rzeczy. Ułożę sobie jakieś posiłki i wtedy poradzę się jeszcze na tym forum dot. odżywania. Dzięki wielkie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
1o wskazowek zywieniowych w dziale odzywianie. Zmiany wprowadzaj spokojnie, aby Cie to nie przeroslo

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1260
Jestem w podobnej sytuacji jak ty. Pracuje od 9 do 18 w biurze, ale moj dzien wyglada zupelnie inaczej. Moze wezmiesz z tego kilka pomyslow.

7:00 - pobudka i sniadanie z banana i musli z jogurtem albo mlekiem. od czasu do czasu musli zamieniam na slatke z tunczyka.

10:00 - kanapka z tunczykiem i jakims warzywem

12:30 - konkretny lunch - piers z kurczaka obowiazkowo + warzywa + makaron/ryz/wedges

14:00 - tu jest moment krytyczny! u mnie mam dwa rozwiazania przeciwko zamulaniu: mala kawa z mlekiem albo 5 pieter na klatce schodowej w moim skrzydle. Zapewniam ze 3min ruchu zapewni ci rzeskosc na nastepna godzine

16:00 - druga kanapka z tunczykiem/indykiem + warzywko jakies na wierzch

18:30 silka - zwykle jakies 1,5h. Po treningu albo banan albo sok winogronowy z kreatyna. Zalezy czy jem jakies odzywki, czy tez stopuje.

20:30 - obiad z piersia z kurczaka albo makaron i miesnym sosem + troche ziol

22:30 kanapka z serem i miodem + herbatka



Potrzeba ci tylko troche dyscypliny. Sprobuj sobie lepiej zorganizowac posilki w ciagu dnia - jedz mniej ale czesciej! A po reszte wskazowek mozesz siegnac do dzialu odzywianie

kask do brody i czerwone pole!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
bear007 a w czym Ty widzisz problem?czy uważasz że powinieneś cały dzień czuć się świetnie i chodzić nakręcony tryskając entuzjazmem i energią?powiem Ci że mam podobnie i jakoś z tym żyję.Takie 30 min. jeśli tylko mam możliwość poświęcam na leżenie bykiem lub drzemkę(po 15-stej) a jeśli muszę coś robić to staram sie to jakoś przebujać i tyle.Kawa lub herbata wskazana.
Co do samego odżywiania to pewne stopniowe zmiany wskazane jak napisał Kris ale pamiętaj człowiek nie robot,zwolnić czasami musi.

pozdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla dziewczyny.

Następny temat

Trening w Domowych Warunkach - dziennik <Marcin95>.

WHEY premium