SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielony początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4987

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

75

Wzrost

181

Cel treningowy

poprawa sylwetki

Staż treningowy na siłowni

zero

Uprawiane inne sporty

piłka halowa i nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

prawie full

Dieta

na razie brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

A6W, 100 pompek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
Witajcie.

Jest to mój pierwszy temat na forum, choć czasem tu zaglądałem wcześniej. Z góry przepraszam za moją niewiedzę i wszelkie błędy.

No to teraz na temat:
Mam 17 lat, więc doszedłem do wniosku, że muszę poprawić swoją sylwetkę. Mój wzrost i waga: 181 cm i 75 kg (niestety to nie mięśnie). Przez większość życia byłem "misiowaty", bo mnie dobrze karmili :D Na szczęście od kilku lat zacząłem uprawiać więcej sportu, bo nie wiem jak by to się skończyło (i tak teraz nie jest dobrze). Moja sylwetka jest bardzo podobna do tej (po lewej) [jedynie co to mam lepiej zbudowane nogi i trochę mniejszy brzuch]

Od razu mówię, że pojęć związanych z kulturystyką nie znam wielu, ale jestem zmotywowany do nauki. Miesiąc temu robiłem A6W i po 12 dniach widać było lekkie efekty, ale z braku motywacji i monotonni ćwiczeń zaprzestałem treningu.
Postanowiłem, że od poniedziałku zaczną chodzić na siłownie 3x w tyg (jak zaczną płacić to będę musiał chodzić :D).

Moje doświadczenie w sporcie to 1 raz na siłce xD oraz gra w piłkę na pozycji środkowego pomocnika co tydzień w klubie i na hali (dostęp 2x tyg. po 1.5h).

Wszyscy mówią/piszą, że początkujący powinien zacząć od treningów FBW przez miesiąc, dlatego znalazłem ciekawy plan treningowy:

Klatka
- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej [4 serie, 8-12 powtórzeń]
- rozpiętki sztangielkami na ławce płaskiej [3 serie, 8-12 powtórzeń]

Barki
- wyciskanie na suwnicy Smitha (barki) [4 serie 10-15, powtórzeń]
- Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami w skłonie [3 serie, 8 powtórzeń]

Triceps
- "Francuskie wyciskanie" sztangielki siedząc [4 serie, 10 powtórzeń]
- Wyciskanie w dół na wyciągu [3 serie, 8 powtórzeń]

Grzbiet:
- Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim [4 serie, 10 powtórzeń]
- Wiosłowanie sztangą podchwytem, wąsko [4 serie, 10 powtórzeń]

Biceps
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem [4 serie, 10 powtórzeń]
- Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc [4 serie, 10 powtórzeń]

Nogi
- przysiady z obciazeniem [4 serie, 10-15 powtórzeń]

Brzuch
- skłony na ławce skośnej [2 serie max]

Jako, że już wspominałem, że jestem totalnie początkujący prosiłbym Was o pomoc. Za rok mam wyjazd za granicę i chciałbym się jakoś pokazać, a później kontynuować trening.

Moje pytania:
- jak długo powinien trwać jeden dzień na siłce?
- czy powyższy plan FBW jest dobry?
- jak alkohol wpływa na trening?
- czy najpierw MUSZĘ spalić tłuszcz aby robić masę?
- jako że jestem "duży" czy mogę jechać na razie bez diety? (oczywiście bez napojów słodzonych, fastfoodów, i "złych" tłuszczy)
- czy piłka halowa (2x w tyg.) wpływa niekorzystnie na masę czy wręcz odwrotnie?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i już niedługo postaram się wrzucić własne fotki.

Zmieniony przez - Lucek1212 w dniu 2014-09-12 22:02:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Dla początkującego 30-60 minut, w to wliczając krótką rozgrzewkę.
2. Weź plan stąd- tu jesteś prowadzony krok po kroku: https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
3. W dużych ilościach negatywnie, 1-2 piwa w tygodniu czy ekwiwalent w postaci wina może wpłynąć pozytywnie. Jeśli chcesz spożywać jakieś trunki, to raczej w dnt. Jeśli picie alkoholu= melanż z rzyganiem, to proponuję dokonać rewaloryzacji priorytetów życiowych
4. Nie musisz, ale im mniej tłuszczu na ciele, tym mniej tłuszczu będziesz łapał na masie (kwestia gospodarki hormonalnej)
5. Ale samo wyrzucenie cukrów i przetworzonej żywności jest właśnie poprawianiem diety. To, że za oknem jest brzydka pogoda, nie oznacza, że pogody nie ma. Z dietą jest tak samo- zaczynaj od małych zmian i krok po kroku- dążysz do trwałych zmian nawyków żywieniowch.
6. Na tym etapie korzystnie, traktuj to jako aktywny wypoczynek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
ok, a czy program 100 pompek i a6w można do tego dorzucić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
bez sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
Zdecydowałem się najpierw spalić tkankę tłuszczową. Jestem w trakcie opracowywania diety, ale nie wiem czy treningi z twojego powyższego linku bedą dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
będą
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wielki Problem

Następny temat

ramie

WHEY premium