SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielony Bartek - czyli co i jak mam robić..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 704

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

15lat

Waga

65kg

Wzrost

173-176cm

Cel treningowy

poprawa kondycji,usuniecie oponki z brzucha,poprawa sprawnosci fizycznej,jesli mozna to i cwiczenia na wyskok

Staż treningowy na siłowni

brak, po za domowymi cwiczeniami

Uprawiane inne sporty

koszykowka, od dwoch miesiecy sredniego wysilku treniningi

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantelka 3kg i tylko tyle

Dieta

brak, nie wiem jak układac

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 326
Witam, jako iż jestem praktycznie zielony, że aż pod żółć podchodzi, mam kilka pytań, kilka zwrotów używanych na tym forum i... jaki "pakiet" treningu wybrać, a może plan by najpierw poprawić kondycje? sam nie wiem, nie znam się na tym.

Zaczynamy...

Jeśli chodzi o budowę mojego ciała, mam 173-176 cm(dokładnie nie wiem gdyż mierzyłem się jakiś czas temu) i waga to od 65kg. Ja, myślę że mam lekką nadwagę gdyż przy tej wadzę, występuje u mnie tzw. "oponka"

nie trenuje obecnie nic, po za tym że przez dwa miesiące wakacji grałem w kosza 2 razy dziennie, wysiłek był.jakiś rok temu probówałem ćwiczyć na atlasie itp. jednak jak widać pupsko z tego wyszło.


moje pytania brzmią tak:
1. Co to jest ten trening FBW? tzn. od czego to skrót, na czym to polega, nie moge znaleźć tego na forum.


2. Jaki trening dla mnie polecacie, plan itp., kondycje mam słabą, chcę ją poprawić, mój sprzęt to jedynie hantelka 3kg, niestety do niczego innego dostępu nie mam. chciałbym poprawić kondycje niestety nie wiem jakimi ćwiczeniami, czy mam biegać czy wykonywać przy tym różne inne ćwiczenia?


3. od pewnego czasu gdy robię przysiady pstryka mi w kolanie, czego to mogą być objawy?

z góry dziękuje za odpowiedźi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 326
są tu jacyś mili i pomocni użytkownicy ? ;0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): hantelka 3kg i tylko tyle "

https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html

1. FBW oznacza Full body workaut - czyli całe ciało na jednej sesji treningowej .

2. j/w dział Trening w domowych warunkach .

3. stawów - przed przysiadami dobrze rozgrzewaj całe ciało .

pozdrawiam




Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-09-06 16:50:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 5x/tyg do oceny.

Następny temat

czy jest to możliwe?

WHEY premium