SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielona herbata podczas treningu? Co myślicie na ten temat?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 340
Witam, mam 26 lat i 86 kg wagi przy wzroście 184 cm. Niestety duży procent stanowi z tego tłuszcz... Postanowiłem coś z tym zrobić. Najpierw przestałem się objadać na noc, później zastąpiłem napoje typy coca-cola wodą mineralną, zmniejszyłem na ile się dało spożycie tłuszczów nasyconych oraz cukrów prostych. Teraz przyszła pora na trening. Za bieganiem nie przepadam, ale za to lubię jeździć na rowerze. Mam czas na około 3 wypady rowerowe po 2h w tygodniu i ewentualnie 1 trening siłowy w warunkach domowych. Przeważnie podczas treningu popijam wodę, ale zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie było by picie np: zielonej herbaty, albo wody z miodem i cytryną. Przy okazji zastanawiam się nad jakimś termogenikiem i w związku z tym mam pytanie, czy w moim przypadku ma to sens, jeśli tak to jaki. Generalnie moim celem jest redukcja tłuszczu przy zachowaniu masy mięśniowej. Jeśli macie jakieś sugestie co mógłbym w tym temacie jeszcze zrobić, to będę wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zmieniony przez - e-d-i-800 w dniu 2008-05-24 00:59:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Brak ankiety.
Tak mało konkretnie napisałeś. Wypełnij ankietę, opisz swój przykładowy jadłospis, ile czego w jakich godzinach.
Już widzę, że z Twoją dietą może być coś nie tak:
przestałem się objadać na noc
zmniejszyłem na ile się dało spożycie tłuszczów nasyconych
no i cukry to na redukcji nie zmniejszamy tylko w ogóle nie spożywamy więc dziwi mnie pomysł z miodem.
Zielona herbata jest bardzo dobrym napojem pod warunkiem, że sami ją parzymy z tzw fusów (w torebkach ekspresowych są śmieci pozamiatane z podłogi przy produkcji herbaty, nie tylko zielonej).
Wszelkie herbaty sprzedawane w postaci napoju w butelkach z herbatą mają tyle wspólnego na ile blisko herbata przy nich stoi.
Jeżeli Twoim celem jest zachowanie mięśni przy redukcji to jeden trening siłowy w tygodniu na pewno nie wystarczy; jednak trzy razy w tygodniu 2h można wykorzystać na siłówke jak i jazdę na rowerze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 340
Wczoraj jak pisałem posta to była ankieta, ale teraz nie wiem jak ją dodać. Rzeczywiście pisząc o diecie nieprecyzyjnie się wyraziłem. Sprawa wygląda następująco:
- jadam regularnie 5-6 posiłków dziennie co mniej więcej 3h. Nie dojadam między posiłkami. Pisząc o nie objadaniu się na noc miałem na myśli to, że np: tosty z boczkiem i żółtym serem zastąpiłem świeżymi surówkami (sam robię) i białym serem. Ostatni posiłek jadam o 20 a spać idę zawsze o 24.
Pierwsze śniadanie:
np. płatki owsiane z mlekiem i suszonymi owocami, albo tuńczyk z puszki i jakieś warzywo.
Drugie śniadanie:
np: bułka z pieczywa ciemno ziarnistego z białym serem, czasami z szynką. Często zamiast bułki jem owoce, lub średni kefir naturalny
Obiad:
duża pierś z kurczaka bez skóry i dużo różnych warzyw. Jeśli jem ryż albo makaron z warzywami to nie jem wtedy mięsa.
Podwieczorek: tylko owoce.
Kolacja: tylko surówki.
Słodyczy już nie jem.
To jest przykładowy dzień, bo staram się maksymalnie urozmaicać jedzenie.
Piję głównie wodę mineralną i zieloną albo czerwoną herbatę. Herbaty oczywiście tylko liściaste, żadne tam z butelek itp...
Jeśli chodzi o ruch to na uczelni wf. nie mam, praca typowo biurowa... Mieszkam na 9 piętrze, więc stwierdziłem, że warto chodzić schodami. Codziennie robię też ok. 4-6 km pieszo. W miarę regularnie wykonuję różne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Jeśli chodzi o siłownię, to mogę chodzić niestety tylko w wakacje.
Wracając do pierwszego pytania, czyli jak rozumiem zielona herbata nadaje się do picia podczas treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24489
Popracuj nad dietą bo niestety nie jest to dobra dieta redukcyjna.
Co do zielonej herbaty - jak najbardziej można sobie pić na treningu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 340
Dzięki za odpowiedź. Nad dietą systematycznie pracuję. Docelowo chcę zmienić cały styl życia i dlatego robię to stopniowo, bo wiem, ze jak bym wszystko chciał zrobić na raz, to bym nie dał rady i po miesiącu wrócił do punktu wyjścia. Czytam dużo postów ma forum, ale ogrom informacji i często różnych opinii mnie przytłacza. Poza tym każdy jest inny i każdy ma inne cele, mnie kulturystyka w klasycznym wydaniu mniej interesuję, chcę schudnąć i mieć dobrą kondycję, z drugiej strony nie chcę, wyglądać jak flak Dlatego wszelkie sugestie dobrane konkretnie do mojej osoby bardzo mnie cieszą. Dzięki za zainteresowanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kcal i btw

Następny temat

Do JOGERRA-jak nie tracic sily i miesni na diecie antyhormonalnej?

WHEY premium