SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw do ćwiczeń

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2952
Witam, od dawna planuję zakup solidnego sprzętu do ćwiczeń. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze zestawu. Nie mogę za dużo wydać, jednak potrzebuję konkretnego sprzętu, który będzie mi służył przez wiele lat. Chodzi mi o ławeczkę do wyciskania, myślę nad zintegrowanymi stojakami lub dołączanymi + wyciąg + modlitewnik + ewentualnie prasa do nóg + obciążenie, tak z 70 kg, najlepiej 2x20 kg, 2x10kg, 2x5kg + gryf prosty, 2 gryfiki do hantelków i gryf łamany, jeśli będzie konieczność. Kwota jaką mogę na to przeznaczyć to MAKSYMALNIE 1000 PLN. Nie wiem, czy najlepiej kupić wszystko w 1 zestawie, czy część oddzielnie... Coś o sobie: wiek: 16 lat, wzrost: 181 cm, masa: 77 kg. Trenuję karate kyokushin trzeci rok. Chodzę na siłkę, ale nieregularnie. Ławka jest mi koniecznie potrzebna i to szybko. Cel: przede wszystkim siła, a także wytrzymałość, rzeźba, wzrost masy jak najbardziej nie stanowi problemu. Staram się 2 razy w tygodniu być na siłce w szkole, ale różnie z tym bywa. Rekord w wyciskaniu leżąc: 93 kg. Planuję do końca roku szkolnego podnosić na lajcie minimum 108 kg. Rozglądałem się już nad wieloma sprzętami, jednak z tego co słyszałem Kelton i Marbo wiodą prym w tego typu urządzeniach. Z góry dzięki, pozdrawiam ;) Uwagi: nachylenie ławki najlepiej od ujemnej do dodatniej.

Zmieniony przez - Reenlam w dniu 2011-03-10 18:06:51

Zmieniony przez - Reenlam w dniu 2011-03-10 18:09:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
Zestaw 1
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-zestaw-1-lawka-stojaki.html

Zestaw gryfów i obciążeń 82kg
http://www.marbo-sport.pl/zestaw-gryfow-i-obciazen-82kg.html

Modlitewnik
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-promocyjna-doplata-do-modlitewnika-mh-a001.html


Z rabatem 4% wyjdzie 795 + koszt przesyłki.

https://www.sfd.pl/MARBO__Rabat_4%_Dla_Każdego_Forumowicza-t573417.html


Jest możliwość zamontowania wyciągu do ściany?

Zmieniony przez - OXYTONE w dniu 2011-03-10 19:43:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2952
Myślę, że tak. Swoją drogą znalazłem bardzo fajny zestaw 8, jednak Ławka MS-L001 z tego co widzę nie umożliwia montażu dodatkowych akcesoriów ;/. Czy jest możliwość kupna tego zestawu, w którym owa ławka byłaby zamieniona na ławkę MS-L002 ?
Wtedy miałbym gotowy cały sprzęt, zostałyby tylko gryfy i obciążenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MS-Ania Marbo-Sport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 820 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
Tak, nie ma problemu, zestaw będzie o 20zł droższy i to jedyny możliwy 'kłopocik' :)

twardziele nie jedzą miodu, twardziele żują pszczoły

[email protected]
www.marbo-sport.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2952
Pisałem w tej sprawie do Pana Michała, który powiedział, że można zamienić ławkę w tej samej cenie. W sumie to by było bardziej logiczne, bo ławka, na którą chcę zamienić jest normalnie bodajże 10 zł tańsza, a zestaw zostaje jakby nienaruszony. Mówił tylko, żeby w uwagach napisać o zamianie ławki ;)Apropo przesyłki, dokupiłbym jeszcze jakieś gryfy, ewentualnie akcesoria, tak, żeby przekroczyć 1000 PLN. Tylko nie wiem, jakie gryfy będą w tym zestawie najlepsze. Niestety fundusze dobijają granicy ;/ ;]Pasowałoby wydać możliwie jak najmniej przy najlepszym wyborze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MS-Ania Marbo-Sport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 820 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
Ychy, teraz to już nie aktualne, bo obie kosztują tyle samo Więc dopłacać nic nie trzeba

Co do gryfów - chyba bym 180 poleciła. No i nie zapominajmy, że zawsze warto się tu do nas po jaki rabat uśmiechnąć

twardziele nie jedzą miodu, twardziele żują pszczoły

[email protected]
www.marbo-sport.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2952
Najlepiej gryf prosty i gięty na zaciski sprężynowe/imbusy, a gryfiki do hantelków gwintowane, tak? Chyba, że gryf łamany z zaciskami śrubowymi? Nie ćwiczyłem nigdy z takim, więc nie wiem, jak to wychodzi w praktyce. Nie wiem też, czy lepiej gryf lekko, czy mocno łamany, no i jakiej długości?

Zmieniony przez - Reenlam w dniu 2011-03-16 21:40:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40
Jeśli krótkie gryfy są gwintowane, ćwiczy się z większym spokojem :P. Nie patrzymy w górę i nie czekamy aż spadną nam talerze na głowę :P:P

Gryf łamany może być na zwykłe zaciski sprężynowe.

Jeśli chodzi o to który gryf lepszy, czy mocno łamany czy lekko, to już zależy od Ciebie, osobiście lepiej mi się ćwiczyć lekko łamanym ;) (120 cm - większy może sprawiać problemy z równowagą)

Pozdrawiam Damian Marbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2952
Chociaż powiem szczerze, że jak ćwiczę na gwintowanych gryfikach na siłce w szkole, to zaciski się często odkręcają i ciężary mi się przesuwają. Nie wiem czy to przypadłość akurat tych gryfów/zacisków, czy po prostu tak się dzieje przy każdych gryfach gwintowanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2952
Jest jeszcze 1 kwestia, nie wiem jaki rozstaw zewnętrzny stojaków wybrać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jedno pytanie? ??

Następny temat

poszukiwania ławki

WHEY premium