SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zespół Gilberta do znawców

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55537

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 93 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6732
Witam. Mam problem. Choruję na Zespół Gilberta (podwyższony poziom bilirubiny) przez co naprawdę ciężko się trenuje - regeneracja prawie zerowa. Każdy kto się z tym spotkał wie jak bardzo negatywnie wpływa to na trening. W związku z tym prosiłbym osoby które coś wiedzą na ten temat o dietę czy rady dietetyczne (co jeść, czego unikać) oraz ew. farmakologię - obecnie przyjmuję Tribux (lek działający rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego). Waga 22 lata, 87kg staż 5 lat z przerwami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20110
do wszystkich gilbertczyków:
ile jecie tłuszczy?
mi sie wydaje że bardzo źle trawie tłuszcze natomiast bardzo dobrze węgle.
Oliwy dziennie pije z 35 gr i to wszystko, z pożywienia tez coś dochodzi i mysle ze w sumie daje to ~70gr.
waga 93
jak wiecej daje tluszczy to sie zalewam.
przy gilbercie tyle tłuszczy chyba starczy co?
PS. jak z odżywkami? bialko może zaszkodzić?

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Z tego co mi powiedziało google to ćwiczenia fizyczne mogą nasilić objawy i w konsekwencji doprowadzić do żółtaczki...

Nie jestem lekarzem więc nie wiem czy w ogóle wolno Ci ćwiczyć w takim razie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
z tego co wiem a wiem że coś wiem napewno to twoja choroba charakteryzuje się tym że masz obniżony poziom substancji ( bilirubiny) będacej jednym z etapów przemian biochemicznych hemoglobiny i wiem że są przeciwskazania co do wysiłku fizycznego i nie przyjmują chorych osób na tą chorobe do wojska

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Tzn normalne ćwiczenia fizyczne nie szkodzą (emedica.pl) za to intensywny wysiłek fizyczny taki jak ma miejsce na siłowni może doprowadzić do wzrostu stężenia bilirubiny we krwi a w konsekwencji tego do żółtaczki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 93 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6732
Dzięki za odpowiedzi. Wysiłek - szczególnie siłownia faktycznie podnosi poziom bilirubiny choć żółtaczki nigdy nie miałem. Mimo wszystko chcę trenować. Na pewno nie siąde na dupe i nie będe próbował. Chcę to wszystko jakoś podgodzić. Jak ktoś ma podobną przypadłość albo zna sprawę z drugiej ręki to prosiłbym o rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4577
Mimo, ze nie spalem ostatnia dobe i nie jadlem prawie, to nim zjem i sie poloze spac odpowiem Tobie na pytanie:D
Ja mam zespół Gilberta i faktycznie do wojska mnie nie wzieli :D z czego sie bardzo ciesze. Kazdy lekarz i dermatolog i specjalista chorób wewnętrzynych mi mówił, że od zespołu Gilberta żółtaczki nie dostanę mimo, że mogą występować objawy (w moim przypadku żółte białka oczu).
A builirubina podwyzsza sie jak prowadzisz niezdrowy tryb zycia, czyli tluszcze nasycone, alkohol, papierosy, dragi, imprezy non stop i takie ******ly.
Wiec dieta to normalna zdrowa dieta, tluszcze jedno i wielonienasycone, pelnowartosciowe bialko w polaczeniu z roslinnym oraz dobre wegle.
Do tego ruch oczywiscie,wszak zaden lek nie zastapi ruchu.
Ja osobiscie cwicze na silowni intensywnie, odzywiam sie dobrze (nie wliczam ostatniej doby ), co wiecej podczas redukcji na ktorej zrzucilem 7% tluszczu z 20% do 13% trenowalem intensywniej niz zwykle,robilem HIIT, aeroby (bieganie) i oczy zaczely byc w koncu caly czas biale i czuje sie zdrowszy, wiec cwiczyc bede nadal, chyba ze poradze sie jakiegos dobrego lekarza, ktory mi powie, Myszołap wez sie szanuj i hamuj piety synu

Pozdro 666

"Ortodoksyjność to niemyślenie, brak potrzeby myślenia, ortodoksyjność to nieświadomość" - George Orwell "1984"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
czy możesz trenować , jak i co , to radziłbym uzgodnić z lekarzem bo tutaj na forum nikt nie ma takiego przyzwolenia z tego co wiem


PS: NO I MASZ ODPOWIEDZ

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2006-08-08 13:27:46

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
tylko nasyconych tez nie eliminowac do zera
uwazac pewnie na tluszcze trans

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4577
Wiesz, w zdrowej diecie niby tluszcze powinny stanowic 30% zapotrzebowania z czego nasycone 10% tego, a taka ilosc dostarczasz automatycznie pijac mleko,jedzac ser zolty,smazac cos i takie takie co ordinary people jedza wiec chyba specjalnie sie nie powinien tym przejmowac.

Pozdro 666

"Ortodoksyjność to niemyślenie, brak potrzeby myślenia, ortodoksyjność to nieświadomość" - George Orwell "1984"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
no też prawda

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
jesli przeczytał ze bez nasyconych, to mogł starać się je w ogóle wyeliminować, a to nie byloby ok

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki posilek przed treningiem?

Następny temat

dieta na mase z mm ilością tłuszczy ?

WHEY premium