SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwanie Naderwanie Ledźwiowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 161
Witam Serdecznie, Jest to mój pierwszy post przeglądając internet może ktoś z Was był w podobnej sytuacji..po dłuższym czasie. Około 1,5 roku temu podczas treningu pleców wykonując martwy ciąg a w tamtym okresie nie robiłem go dłuższy czas mięsień był znacznie słabszy i w ,którejś serii hrupło w plecach czując jednoczenie nagłe kłucie i rwanie, najprawdopodobniej musiałem zerwać bądź naderwać mięsień ledźwiowy. Oczywiście starałem się sam przeciwdziałać temu /leki/maść/rozciąganie itp. podchodząc tak że odrazu po lekarzach nie latałem poboli/zagoi się. W miarę możliwości zaleczyłem ale mimo to dawało o sobie znać w pracy bądź stojąc dłuższy czas, niby nie boli ale jednak dyskomfort jakiś był. Około po roku wybrałem się do lekarza, skierował mnie na serie masaży i zabiegów laserowych, pomogło w jakimś stopniu..I tu stąd moje pytanie przyjaciele czy jest szansa wyleczyć to mimo że sam z tym walczyłem i troche czasu upłynęło w rzece nim wybrałem się na rehabilitacje. Planuje zrobić rezonans dokładniej stwierdzić, hm czy wgl wchodzi możliwość operacyjna ? po czasie gdy już pewnie zrosła się blizna :D Osobiście nie wyobrażam sobie bym nie mógł ćwiczyć to mój styl.,ćwiczę od ponad 5lat., bez tego nie był bym w miejscu w którym znajduje się dziś.. a szkoda było by zakończyć to w taki sposób a była to piękna przygoda i czas dobrej zmiany.. veni vidi vici
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pierwsza kwestia to diagnoza i co jest źródłem problemu i z duży prawdopodobieństwem nie jest to co opisujesz w temacie , miałeś masaż czy terapię ? Jakie są obecnie występujące objawy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 343
Odwiedź jakiegoś ogarniętego fizjoterapeutę. Mnie też dokuczał spory dyskomfort podczas długiego stania, jak postałem utykałem na jedną nogę. Sauna, rozciąganie, maści nie wiele dawały, ortopeda też wiele mi nie pomógł, przepisał prochy i tyle. Kolega polecił mi dobrego fizjoterapeutę/terapeutę manulanego, okazało się że mam zrotowaną miednice co powodowało nieprawidłową postawę (jedna noga jest dłuższa od drugiej) i ucisk na kręgosłup, pyk myk powykręcał mnie trochę, powstawiał wszystko na miejsce i jest spokój, przeszło :) Polecam poszukać jakiegoś fizjoterapeuty z prawdziwego zdarzenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 161
BPL-G
Pierwsza kwestia to diagnoza i co jest źródłem problemu i z duży prawdopodobieństwem nie jest to co opisujesz w temacie , miałeś masaż czy terapię ? Jakie są obecnie występujące objawy ?


Gdy wybrałem sie po dłuższym czasie skierował mnie. Na 5x masaż i 10x terapie ultradźwięki jak dobrze pamiętam było to (pole, laser, TENS) po masażu były ultradźwięki. Po zabiegach miejsce odcinka stało sie znacznie mniej bolące, znikło znacznie zbicie i usztywnienie w miejscu w którym czułem brak wypełnienia uzupełniło się .W chwili obecnej mam odczucie w miejscu lędzwiowym, może tego nie można nazwać bólem, ale lekko coś tam odczuwam w dzień dyskomfort ,tak jakbym czuje że tam po prostu był wcześniej uraz, w tym odcinku, jakby niewładne było miejsce wiotkie, między innymi wykonuje MC w celu wzmocnienia pleców gdy wykonam trening wtedy troche bardziej odczuwam ale to zrozumiałe bądź jak się naschylam, gdy siedzę zmniejsza się te czucie. Na początku kontuzji jak pamietam spiąc ciężko było przekręcić się na drugi bok bo poprostu rwało, a spiąc na boku tak nie bolało jak leżąc na wznak , może jakbym odrazu coś z tym robił choć nie zdawałem sobie z tego sprawy do "wesela się zagoi" ciekawi mnie to czy jest to jeszcze do wyleczenia, ale bede walczył :D może więcej potrzeba fizjoterapii bede szukał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tak jak wspomniał topaz polecam wybrać się do fizjoterapeuty, terapeuty manualnego czy osteopaty, jak chcesz daj namiar skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 161
Dzięki BPL-G i Topaz W poniedziałek rozejrzę się, jest parę niewielkich punktów w miasteczku, popytam może się gdzieś wcisnę :) odezwę się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, dawaj znać jak będziesz po wizycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 161
Konsultacji przedstawiłem sytuacje:..miało miejsce to dawno.,:) nie robiłem długo ciągów szarpiąc się na ciężar i chrupnęło. Zbadał postawę pochyliłem się ponaginał,.prawa noga, lewa itp rozluźnił,. rozmasował. Wspomniałem odczuwam w ciągu dnia bardziej, gdy zrobię mocniej ciągi, czy chodzę po terenach nierównych. Prawdopodobnie zblokowało mi nerw, tak stwierdził. Byłem nastawiony bardziej na naderwanie tkanki czy tam procentowe zerwanie czas temu, było charakterystyczne chrupnięcie a tu że Nerw i taka niespodzianka, Zlecił rozciaganie ,delikatnie robił ciągi z 20kg i dokładał ciężar,gdy ztraumatyzuje tkankę pojawiają się bóle. Kazał jak coś przyjść za jakis czas, Pytałem o sens zrobienia rezonansu mówił że neee, pokaże z jednej płaszczyzny a co jest z boku czy od przodu juz ne, Mimo wszystko chciałbym zrobić badanie jakieś by mieć 100% pewność czy to nerw czy też i nie, stosuje zalecenia pożyjemy zobaczymy.. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
amiano
Konsultacji przedstawiłem sytuacje:..miało miejsce to dawno.,:) nie robiłem długo ciągów szarpiąc się na ciężar i chrupnęło. Zbadał postawę pochyliłem się ponaginał,.prawa noga, lewa itp rozluźnił,. rozmasował. Wspomniałem odczuwam w ciągu dnia bardziej, gdy zrobię mocniej ciągi, czy chodzę po terenach nierównych. Prawdopodobnie zblokowało mi nerw, tak stwierdził. Byłem nastawiony bardziej na naderwanie tkanki czy tam procentowe zerwanie czas temu, było charakterystyczne chrupnięcie a tu że Nerw i taka niespodzianka, Zlecił rozciaganie ,delikatnie robił ciągi z 20kg i dokładał ciężar,gdy ztraumatyzuje tkankę pojawiają się bóle. Kazał jak coś przyjść za jakis czas, Pytałem o sens zrobienia rezonansu mówił że neee, pokaże z jednej płaszczyzny a co jest z boku czy od przodu juz ne, Mimo wszystko chciałbym zrobić badanie jakieś by mieć 100% pewność czy to nerw czy też i nie, stosuje zalecenia pożyjemy zobaczymy.. :)


poczekaj jakie będą odczucia i zastosuj się do zaleceń
rezonans nie jest z jednej płaszczyzny i jest ujęcie boczne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drżenie mięśni podczas treningu

Następny temat

Bol w kroczu podczas przysiadu I martwego ciagu

WHEY premium