SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdjęcia rentgenowskie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj robiłam zdjęcie BIODRA chciałam za jednym razem zrobić jeszcze kręgosłupa, ale mój lekarz dał SKIEROWANIE tylko na biodro ,mówiąc że nie można robić 2 zdjęć rentgenowskich w jednym dniu .Czy to prawda ?Jeśli tak to po jakim czasie mogę prosić o następne SKIEROWANIE dodam że bardzo mnie boli kręgosłup i biodro że mam trudności z chłodzeniem.Bardzo proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12034 Napisanych postów 160427 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234360
Witam.

To, jak czesto mozna wykonywac badanie RTG zalezy glownie od obszaru, jaki zostanie poddany napromieniowaniu. Jeżeli lekarz odjal taka, a nie inna decyzje, to widocznie mial ku temu podowy, gdyż miejsce jakie zostalo poddane naświetlaniu bedzie rówież nachodzilo na obszar naswietlania podczas dolnego odicnka kregoslupa. Przykladowo zdjęcie RTG klatki piersiowej wymaga większej dawki promieniowania niż zdjęcie RTG złamanej ręki. Profilaktycznie unika się częstego prześwietlania głowy, ze względu na wyjątkową wrażliwość mózgu. Ilość dawki promieniowania jaką otrzymujemy podczas wykonywania badania RTG wynosi od kilku do kilkunastukrotności dawki promieniowania naturalnego jakiego otrzymujemy w ciągu doby każdego dnia.

CO więcej, rowniez wiele zalezec bedzie od tego, jakim sprzętem zostal wykonywany obraz rtg, wiec tutaj po raz kolejny decyzje podejmuje lekarz na podstawie zdjecia rtg gdzie zazwyczaj oznaczony jest rodzaj uzytego urzadzenia.

trzeci askepkt to wiek, osobom ponizej 20 roku zycia wykonuje sie badanie rtg tylko w przypadkach gdy jest to konieczne, zazwyczaj nie zaleca sie stosowania tego typu metody, gdy mozna zdiagnozowac uraz na podstawie innego rodzaju obrazowania np. usg.

Zazwyczaj przerwa pomiedzy naswietleniami wynosi kilka tygodni.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy warto kupić białko? Jakie białko dla początkującego?

Następny temat

Drożdżopodobna zmiana na paznokciu kciuka

WHEY premium