SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt rozbudowana góra - proszę o pomoc :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Potrzebuję porady dot. treningów Zauważyłam, że niestety bardziej mam rozbudowaną górę ciała w stosunku do dołu, co mi za bardzo nie odpowiada. Obecnie trenuję 4/5 razy w tygodniu (2/3 razy górę i 2 razy dół). Co zrobić, żeby zlikwidować tę dysproporcję? Czy powinnam trenować 3 razy w tyg dół ciała (nogi, pupę)? Może powinnam zwiększyć ilość treningów dołu, a zmniejszyć ilość treningów góry? Mam nadzieję, że coś mi doradzicie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
ronie220
BlueberryGirl
ronie220
Ale nie w takim stopniu, by je rozbudować. Poza tym nie jest estetyczna rozbudowana pupa i nogi jak patyki. Zdaje się, że to nawet niemożliwe-chyba że walniesz sobie silikon.


Tak, tak wiem ale chodzi mi o coś innego Chodziło mi o to, że jeżeli w czwartek będę trenowała nogi, a w piątek pośladki, to w tym treningu na pośladki też w jakimś stopniu zaangażuję nogi, dlatego nie będzie żadnej regeneracji nóg pomiędzy czwartek i piątkiem. Dlatego zastanawiam się, czy jest sens trenować je dzień po dniu.


Możesz tak trenować, nie widzę przeciwwskazań. Choć nie wiem dlaczego nie zrobić posladków razem z nogami ?


To gdybym zrobiła pośladki razem z nogami w czwartek, to w piątek co powinnam robić, jaką partię trenować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
witaj, masz jakies foto pogladowe, jak prezentuje sie sylwetka? byc moze sa to Jedynie Twoje wyobrazenia,a sylwetka nie wyglada tak zle

rozwiazaniem faktycznie ebdzie zredukowac ilosc treningow gornych partii, a bardziej skupic sie na dole, jednak odpowiendio go dzielac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
TomQ-MAG
witaj, masz jakies foto pogladowe, jak prezentuje sie sylwetka? byc moze sa to Jedynie Twoje wyobrazenia,a sylwetka nie wyglada tak zle

rozwiazaniem faktycznie ebdzie zredukowac ilosc treningow gornych partii, a bardziej skupic sie na dole, jednak odpowiendio go dzielac


Zdjęcia żadnego nie posiadam, ale ramiona mam szerokie, barki rozbudowane co mi nie za bardzo odpowiada. Wolałabym mieć bardziej kobiecą sylwetkę tzn być węższa w ramionach, a szersza w biodrach, pupie Chyba bezsensu dodałam sobie ten 3 dzień na trening górnych partii, sama sobie zaszkodziłam :-/ Obecnie mój trening tak wygląda: 1x barki+triceps, 1x plecy+klatka, 1x plecy+biceps, 2x nogi+pupa.

Mógłbyś mi coś więcej doradzić? Jak mądrze rozplanować treningi w mojej sytuacji, żeby bardziej rozbudować dół, skupić się na dolnych partiach (oczywiście bez przesady )? Ogólnie mam ten problem, że nogi mam bardzo szczupłe - nie wiem, czy to kwestia tego, że jestem za chuda (ważę 50kg przy wzroście 165cm) (?)


Zmieniony przez - BlueberryGirl w dniu 2017-09-17 14:56:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
.


Zmieniony przez - BlueberryGirl w dniu 2017-09-17 14:57:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
osobiscie bym widzial to tak:

1.nogi ciezko
2.gora ciala
przewa
3.nogi lekko
4.poslad

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Czyli 1x góra ciała, a 3x dół? I ile dni przerwy pomiędzy treningami dołu powinnam mieć? I jeszcze gdybyś mógł wyjaśnić, co masz na myśli pisząc "nogi ciężko", "nogi lekko"? Chodzi o ilość powtórzeń i po prostu o mniejszy cieżar?


Zmieniony przez - BlueberryGirl w dniu 2017-09-17 15:12:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Tak jak jest rozpisane

Poniedziałek: Nogi ciężko
Wtorek: Góra ciała
Środa: Wolne
Czwartek: Nogi lekko
Piątek: Pośladki

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Ale trenując pośladki też na pewno zaangażuję w pewien sposób nogi w tym treningu, więc czy jest sens trenować nogi dzień po dniu (tzn w czwartek, a potem w piątek)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
To jakie ćwiczenia wykonujesz na pośladki że mocno angażują nogi?

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Wiem, że takie typowe ćwiczenia na pośladki to np. hip thrusty, "dzień dobry", odwodzenie nogi w bok/tył, ale nawet te ćwiczenia przecież angażują nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale nie w takim stopniu, by je rozbudować. Poza tym nie jest estetyczna rozbudowana pupa i nogi jak patyki. Zdaje się, że to nawet niemożliwe-chyba że walniesz sobie silikon.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dla początkującego

Następny temat

Taśmy techniczne parciane

WHEY premium