SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbrylony gainer

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zamówiłem gainera vitalmax whey pro gainer 1 i zastanawia mnie dlaczego po otwarciu był zbrylony bardzo mocno, nie tak że kruszy się w palcach tylko musiałem łyżką mocno szorować, jedna wielka skamielina. Czytałem trochę że to od wilgoci ale gainer był fabrycznie zamknięty jeszcze zdejmowałem taką tasiemkę z nakrętki, czy to możliwe że już na etapie produkcji dostała się tam wilgoć, czy może jakiś składnik to powoduje, czy ktoś miał taki przypadek? Gainer ważny do 2022 roku zrobiłem go z mlekiem i był bardzo smaczny ale musiałem zadać to pytanie z ciekawości.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
sytuacja tego typu nie powinna miec miejsca, odzywi zazwyczaj sa w postaci sypkiej, zarowno bialka, haj i gainery, produkt musial byc zle zapakowany i zle przechowywany przez co zlapal sporo wilgoci i stal cie skamilina, osobiscie bym reklamowal produkt, gdyz w przypadku produktow zywnosciowych tego typu istnieje zbyt duze ryzyko, ze cos w srodku sie moglo tam juz rozwijac, mam na mysli grzyby, plesn czy jakiegos typu bakterie, osobiscie bym sie bal jesc odzywke w tego typu wydaniu pisalbym o zwrot kasy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Moze zwróciłes uwagę przed otwarciem czy opakowanie było sflaczałe czy napompowane ?? , może gdzieś na magazynie lub podczas transportu uszkodzone zostało opakowanie i dostała sie wilgoć , przy nowych produktach warto zareklamować ,natomiast gdyby tak się stało już u ciebie po otawrciu to nie byłoby sie czym przejmowac bo masz pewnośc że to stało się u ciebie i wiesz kiedy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
monkey22 wieczko gainera było lekko wypukłe ale uznałem że jak jest nowy to tak powinno być. Opakowanie nie było uszkodzone i nie stało się to po otwarciu. Wypiłem porcje ale to była głupota bo tak jak napisał tom mogła się tam rozwinąć pleśń, grzyb i bakterie. Zareklamowałem produkt za waszą radą i napisze potem czy zwrócili kase.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Osobiście nigdy nie spotkałem się z tym, żeby Odżywka weglowodanowo-białkowa typu gainer była zbrylona aż do takiego stopnia jak w Twoim przypadku. Nie zawiera ona żadnych substancji higroskopijnych jak np. jabłczanu cytruliny obecny w przedtreningówkach. One bardzo często się zbrylają i nie wpływa to na jakość produktów. Bardzo dziwne jest to w przypadku gainerów. Być może był przechowywany w bardzo niekorzystnych warunkach wilgoci lub akurat ta partia jest wadliwa. Polecam złożyć reklamację i ewentualnie napisać do dystrybutora.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 156 Napisanych postów 691 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18695
Miałem identyczną sytuację z gainerem 2 vitalmax jedna Wielka bryła musiałem łyżką zeskrobywac porcje ale zjeść zjadlem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
nie bylo problemow z zoladkiem po takiej opcji ?
nestety taka bryla w przypadku produktow zywnosciowych swiadczy o tym, ze dostalo sie tam sporo wilgoci, wody, a kolejno jest to srodowsiko, ktore sprzyjac bedzie rozwojowi drobnoustrojów, tak samo jak zbyt wysoka temperatura zadziala jak inkubator na bakterie, ktore szybko zaczna sie namnazac i tworzyc kolejne skupiska, tak woda bedzie pozywka na grzybów, pleśni i innych bakterii, ktore niekoniecznie beda sluzyly naszemu ukladowi pokarmowemu i po sozyciu takiego gainera moga byc nie male rewolucje

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 156 Napisanych postów 691 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18695
Nie no po zeskrobaniu konsystencja była normalna suchy sypki proszek dolegliwości żadnych nie miałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A mógłbyś mi napisać na pw z jakiego sklepu zamawiałeś, bo skoro też ci sie taki trafił to zastanawia mnie czy to wina sklepu czy producenta chociaż kiedyś pamiętam że kreatyna z vitalmaxa była popularna wiec firma chyba dobra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
zazwyczaj do brylenia maja sklonnosci arginina, cytrulina i beta-alanina, sa to suplementy dosc mocno higroskopijne i mocno ciagna wode, gainer, odzywka bialkowa, carbo juz duzo mniej, kreatyny swego czasu jak nie mialy w skaldzie antyzbrylaczy tez potrafily sie z lekka w skale mala zamienic:) jednak tutaj wspominam po raz kolejny, ze srodowisko wodne bedzie tym elementem, ktory sprzyjac bedzie rozwojowi bakterii i trzeba uwazac tym bardziej gdzie mamy do czynienia z bialkami i weglowodanami, sa to jednak produkty zywnosciowe

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 156 Napisanych postów 691 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18695
No wiem ale to nie takie zbrylenie typu wilgotne grudki jak w przypadku beta Alaniny. Tylko sucha skala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna 15 lat

Następny temat

Massacr3 + TEST1FY cykl na mase - pytania

WHEY premium