SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zawody 2 miesiące

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Witam, mam za 2 miesiące zawody na gali pół-zawodowej pierwszy raz, tak to walczyłem na almmie, mam parę pytań za odpowiedzi będę wdzięczny.

1. Trochę mam stresu, jakieś wskazówki by to zminimalizować?

2. Mam do zbicia 7kg,trochę tłuszczu jeszcze jest do zbicia, jakieś pomocne wskazówki? (Gdy zostanie miesiąc do zawodów odejmę -200 kcl + spalacz dodam, tydzień przed ograniczę węglowodany i deficyt mocno zaniżony dam.) Bez odwodnienia się nie obejdzie, a woda jest bardzo ważna więc może ktoś ma wiedzę by odwodnienie zminimalizować?

3. Ważenie jest dzień przed walką, po zważeniu co najlepiej zjeść i czy w normalnych ilościach oraz czy pełnowartościowe posiłki.

4. Dzień walki około 16 godziny czyli pewnie 2 posiłki wpadną jeden obfity drugi zaś lekki 2h przed walką lekki posiłek, ktoś poleca z doświadczenia posiłek lekki?



Zmieniony przez - vAsher w dniu 2019-10-14 21:04:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Stres zawsze jest. Tego nie usuniesz. Mnie osobiście aby on nakręca jeszcze bardziej na walkę. Co do wagi to zależy co chcesz zrobić. U nas w klubie zazwyczaj te 3-4 kg zbijamy z wody, poprzez system nawodnienia organizmu i w późniejszym etapie ograniczeniu wody, soli i węglowodanów. Posiłek po ważeniu też się będzie różnił czy będziesz się odwadniał czy nie. Jeżeli tak to bezpośrednio po ważeniu tylko delikatnie jakieś małe łyki wody. Jeżeli jest wszystko ok to mały posiłek złożony z węgli. Jak jest w porządku to już ładujesz się normalnie węglami. Przed walką jedz tylko to co jesz na co dzień. Bo twój organizm może różnie zareagować. Też czy przez stres wgl będziesz mógł jeść.
1

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Niegocin
Stres zawsze jest. Tego nie usuniesz. Mnie osobiście aby on nakręca jeszcze bardziej na walkę. Co do wagi to zależy co chcesz zrobić. U nas w klubie zazwyczaj te 3-4 kg zbijamy z wody, poprzez system nawodnienia organizmu i w późniejszym etapie ograniczeniu wody, soli i węglowodanów. Posiłek po ważeniu też się będzie różnił czy będziesz się odwadniał czy nie. Jeżeli tak to bezpośrednio po ważeniu tylko delikatnie jakieś małe łyki wody. Jeżeli jest wszystko ok to mały posiłek złożony z węgli. Jak jest w porządku to już ładujesz się normalnie węglami. Przed walką jedz tylko to co jesz na co dzień. Bo twój organizm może różnie zareagować. Też czy przez stres wgl będziesz mógł jeść.


Gdy wychodzisz na ring/ do klatki wtedy czujesz stres czy adrenalinę o czymś wtedy myślisz? np "Co by się nie działo, dam z siebie 100%"


Zmieniony przez - vAsher w dniu 2019-10-15 14:10:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Nic nie myślę. Widzę przeciwnika i chce go "zabić". Działam na automatyzmach, które wyrobiłem przez trening.
2

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stres przed walką i stres w czasie walki to zupełnie inne zagadnienia. Teraz powinieneś przygotować się psychicznie do wali tak, żeby wejść z odpowiednim nastawieniem i nie wypalić się od samego stresu. Sam pewnie nie dasz rady. Od tego jest trener, psycholog albo dobre książki. Proponuję dobrą książkę z ćwiczeniami wizualizacji i relaksacji dla sportowców, choć konkretnego tytułu nie potrafię przytoczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Jak nie da rady? Wszystko to kwestia podejścia. Te walki mają za zadanie zdobywać doświadczenie. Nie ma co się spinać to nie jest walka o mistrzostwo świata i o miliony $. Stres jest zawsze ale musisz zacząć go wykorzystywać w pozytywną stronę.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niegocin
Jak nie da rady? Wszystko to kwestia podejścia. Te walki mają za zadanie zdobywać doświadczenie. Nie ma co się spinać to nie jest walka o mistrzostwo świata i o miliony $. Stres jest zawsze ale musisz zacząć go wykorzystywać w pozytywną stronę.


Nie bardziej przydatnej rady niż: "Jak się stresujesz to się po prostu nie stresuj"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Lepiej wydać kasę na książki i psychologów, a zarobić 300 zł za walkę. To się mija z celem. Jeżeli na poziomie amatorskim strach paraliżuje to bez sensu się w to pchać. Trzeba sobie radzić samemu ze stresem. Jeżeli jesteś charakterny uwielbiasz to robić to co by się nie działo nie będziesz odczuwał ogromnego stresu i paraliżu.
Stres jest zawsze ale on musi być. On jest motorem napędowym do działania.
1

vivere militare est

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boks worek vs gruszka

Następny temat

Wszystko jest bronią w obronie koniecznej

WHEY premium