SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastój w redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 383

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
Cześć! Lecę high carb w dni treningowe i nietreningowe, jedyna podaż tłuszczy to 30g w dni nietreningowe. Wiadomo w treningowe ww głownie okołotreningowo - sylwetka na plus, dodaje kardio, kaloryka DT: 2400, DNT: 2100 kcal - bez wchodzenia w konkrety. Do tej pory stosowałem rotację w dni nietreningowe węglowodany w ostatnim posiłku jedynie, sylwetka nie poprawiała się zbytnio, po obcięciu tłuszczu do minimum wizualnie efekt lepszy, jednak wiem, że to jeszcze nie to i szukam optymalnej metody. Myślę co zrobić gdy waga od 3 tygodni oscyluje w podobnym poziomie. Warto pomyśleć o podbiciu węglowodanów w dzień treningowy/ zrobić refeed/ czy może zrobić typowy low carb - high fat w dni nietreningowe? W teorii wysokie węgle - co u mnie na ten moment to około 300 w DT i 200 w DNT - nakręcaja metabolizm i sprawiają, że jakość treningów jest lepsza. Na wysokich tłuszczach w nietrenigowy mam wrażenie być bardziej niewyraźny. Co sprawdza się najlepiej w Waszym przypadku? Pozdrawiam!


Zmieniony przez - lightweight67 w dniu 2019-07-18 18:22:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
po pierwsze jezeli jestes naturalem to robisz sobie wielka krzywde ucinajac tluszcze do tak niskich wartosci, czyli zerowych. po drugie jezeli Twoja redukcja trwa juz dluzszy czas to wejdz w koncu na zero kaloryczne z uzyciem zbilansowanej diety, daj odpoczac organizmowi i po ok. 2 tygodniach powrocisz do redukcji i gwarantuje Ci, ze bedzie progres.
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
nie jestem, wchodzić stopniowo w kaloryke podstawową czy strzał od razu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699679
Dokładnie jak wyżej .Wraz z przedłużaniem się redukcji, przemiana materii zaczyna zwalniać, organizm przestawia się na tryb oszczędny i coraz trudniej jest nam go zmusić do wydatkowania energii, a wszelkie metody intensyfikacji wysiłku czy dodatkowe restrykcje energetyczne wydają się odbijać jedynie na naszym samopoczuciu i naszej kondycji psychofizycznej. Stres związany z długotrwałą restrykcją kaloryczną doprowadza do wzrostu poziomu kortyzolu, który może okazać się zabójczy dla tkanki mięśniowej i utrudnić utratę tłuszczu zapasowego. Planowana „przerwa w diecie” pozwala „odblokować” metabolizm, znieść napięcie psychiczne związane z dietą, a w przypadku osób, które dzięki dotychczasowym zabiegom zredukowały już sporo tłuszczu – może pomóc podnieść poziom leptyny – ważnego hormonu regulującego gospodarkę energetyczną organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
lightweight67
nie jestem, wchodzić stopniowo w kaloryke podstawową czy strzał od razu?


nie baw sie w zadne dokladanie kalorii, od razu wchodz na zero kaloryczne. mozesz sobie jak najbardziej zrobic rotacje, np. DT wiecej kcal (lekko ponad zero kaloryczne), gdzie roznica kcal bedzie na poczet wegli, a w DNT mniej kalorii (mniej, niz zero kaloryczne), gdzie roznica bedzie na poczet tluszczy, a suma sumarum bedziesz w skali tygodnia na zerze kalorycznym.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
wiadomo, dzięki bardzo - niby oczywiste a człowiek w amoku cięcia odsuwa od siebie najprostsze rozwiązania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
podbije z 2400 w treningowy na moje ze 3700 - 4000 na 2 tygodnie to uleje aż miło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
watpie ze Twoje zero kcal oscyluje w przedziale 3700 4000kcal, wylicz zapotrzebowanie uwzgledniajac aktualna wage i ilosc treningow i po sprawie

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
BMR to 2400, plus doliczam około 500kcal na podstawowe aktywnosci, wliczylem 45 min cardio na tą chwile kręcone a co do treningów uśredniając że powiedzmy palimy 8kcal na minutę wysiłku a mój trening bez rozgrzewki czyli czas ruchów w seriach to łącznie 25 minut pracy to niecałe 200 kcal wedle informacji z neta, ale podbiłem to do 300 z racji ciężkiego charakteru treningu, więc mamy 2400kcal + ok. 400 kcal na stacjonarnym, plus 300 na podstawowe czynności w ciągu dnia. Mamy 3500 jeśli każdy dzień byłby dniem treningowym, a są dwa offu, więc odejmując 500 w dnt - 2900 kcal, a w dt 3500 to zero. Jak to widzicie?




Zmieniony przez - lightweight67 w dniu 2019-07-19 20:05:54

Zmieniony przez - lightweight67 w dniu 2019-07-19 20:09:01

Zmieniony przez - lightweight67 w dniu 2019-07-19 20:09:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
jak chcesz dokladnie wyliczyc to uwzglednij jeszcze termike pozywienia.
tutaj masz jeden z dokladniejszych wzorow do policzenia zapotrzebowania:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html 
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzucanie palenia=tycie...

Następny temat

Intermittent Fasting rekompozycja

WHEY premium