SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne-przyblizenie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 140153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przejrzalem troche zrodel i wychodzi na to ze faktycznie twierdzenie m.in Atkinsa ze w stanie ketozy 1g tluszczu dostarcza mniej niz 9 kcal jest co najmniej problematyczne;
tak wiec znowy Lyle mial racje; to juz staje sie nudne ;)

chociaz z drugiej strony przy takim samym deficycie kalorycznym na dietach niskoweglowych traci sie duzo mniej masy miesniowej niz na wysokoweglowych chociaz spadki w waryosciach calkowitych sa faktycznie niemal identyczne;
czyli wage calkowita faktycznie reguluje calkowita ilosc kalorii ale juz na sklad ciala moga miec wplyw proporcje kalorii z roznych zrodel;


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. NO TAK TEN LYLE NIESTEY TEZ NAUCZYLEM SIE PRZYZNAWAC MU RACJE A NIE BYLO TO LATWE

2. 'chociaz z drugiej strony przy takim samym deficycie kalorycznym na dietach niskoweglowych traci sie duzo mniej masy miesniowej niz na wysokoweglowych '

ALE O ILE SIE NIE MYLE TYCZY TO TYLKO DIET ALBO BARDZO NISKICH W KALORIE, ALBO BARDZO UBOGICH W BILAKO MNIEJ NIZ 50 G DZIENNIE ??

NASTEPNYM PUNKTEM KTORY CHCIALBM PRZEDYSKUOWAC JEST ILOSC KALORII POTRZEBNA DO BUDOWANIA MASY (JEDNEJ I DRUGIEJ ORAZ ICH STOSUNKU) NA DIETACH NISKO I WYSOKOWW



Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 827
a ja mam jakby z inne strony pytanie... to ile w przyblizeniu trzeba spalic kalorii zeby spalic 1 kg tkanki tluszczowej?
Pozdrawiam!

To co pscoolki lubia najbardziej

Usta slodkie, humor kwasny, cena slona - oto w trzech smakach cala ona..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jednen kilogram tluszczu ma okolo 7778 kcla ;-( (z pamieci jade, ale tak mi sie wydaje)

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale nie wystarczy policzyc ze kilo tluszczy ma ~8000kcla wiec skoro chche go zrzucic w 10 dni to jem o ~800 kcla dziennie mniej
nie tedy droga

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
Czesc
Sorki ze sie wbijam z butami do waszej blyskotliwej dyskusji ale znalazlem w Formie taki niby wzor na wyliczanie
dziennego zapotrzebowania na kalorie i fajnie by bylo gdybyscie zerkneli na niego i wypowiedzieli sie o tym czy nie jest
to jakas bzdura bo z tego co licze to dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wychodzi inaczej niz waszym sposobem

to ten wzor:

PPE=66.47+(13.75xM)+(5xH)-(6.7xW)
M-waga (Kg)
H-wzrost (cm)
W-wiek (lata)

aktywnosc fizyczna
lekko - 7.5 Kcal/min
srednio - 10 Kcal/min
kick ass- 12 Kcal/min

[(axb)+d]-c

a - intensywność (Kcal/min)
b - czas trwania
c - posiłki (Kcal)
d - PPE

Jeśli spodobała Ci się moja wypowiedź to dawaj szybciutko SG'a i następnie wejdź na strone http://www.pajacyk.pl i kliknij >Klik!< na japacyka - pomyśl ile radości sprawiasz dzieciom, na które dzieki Tobie codziennie bedzie czekał gorący posiłek

dmNy CzŁoNeK-mafia.suple.hardcor.pl

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na mojej osobie wyszla roznica ~50kcla bez uwzglednienia aktywnosci ruchowej

hmm moim zdaniem nie warto kruszyc kopii o to ktory wzor jest lepszy
skoro oba daja i tak b. podobne zapotrzebowanie dobowe
jak chce ci sie liczyc mozesz oczywiscie uzywac twojego, pamietaj jednak ze to tylko matematyka i ma sie bardzo roznie do pracy organizmu jestem w stanie podac i wzory bardziej skomplikoane jak i prostsze polecany przeze mnie jest takim sobie w srodku

Your body is smarter than you !
Your body hates you !
Alternatywna Droga'-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
W sumie masz racje
Moze mi pomozesz bo ja w sumie tez teraz jestem na diecie tluszczowej tylko nie wiem czy wszystko robie okiej a wyglada to tak:
waze ok 60Kg, wzrost 171cm (nie chce tak strasznie schudnac tylko zrzucic podskorny tluszczyk zeby bylo widac mi kaloryferek a podobno to jest najtrudniejsze) cwicze codzinnie aeroby 1h z rana naczczo, dwa razy w tygodniu silowo (w domu niestety bo narazie nie mam kasy na silke) i zamierzam znow robic codziennie brzuszki.
Postanowilem ze bede jadl 1500Kcal (tylko nie wiem czy to jest dobrze)
bialko 150g/dzien
weglowodany ok 30g/dzien
a tluszcz pokryje reszte zapotrzebowania tzn ~780Kcal

Wiec teraz ocen Biniu czy to jest dobrze czy tylko totalne kaleczenie w sumie zalezy mi zeby jak najszybciej zrzucic ten smalec i licze na fachowe wskazowki z twojej strony


Jeśli spodobała Ci się moja wypowiedź to dawaj szybciutko SG'a i następnie wejdź na strone http://www.pajacyk.pl i kliknij >Klik!< na japacyka - pomyśl ile radości sprawiasz dzieciom, na które dzieki Tobie codziennie bedzie czekał gorący posiłek

dmNy CzŁoNeK-mafia.suple.hardcor.pl

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
W sumie masz racje

WIEM

Moze mi pomozesz bo ja w sumie tez teraz jestem na diecie tluszczowej tylko nie wiem czy wszystko robie okiej a wyglada to tak:
waze ok 60Kg, wzrost 171cm (nie chce tak strasznie schudnac tylko zrzucic podskorny tluszczyk zeby bylo widac mi kaloryferek a podobno to jest najtrudniejsze)

TO JEST NAJTRUDNIEJSZE I U OSOB NIEPREDYSPONOWNAYCH WRECZ NIEMOZLIWE DO UZYSKANIA SPOSOBAMI NATURALNYMI

cwicze codzinnie aeroby 1h z rana naczczo, dwa razy w tygodniu silowo (w domu niestety bo narazie nie mam kasy na silke) i zamierzam znow robic codziennie brzuszki.

BRZUSZKI MAJA SIE NIJAK DO TLUSZCZU POKRYWJACEGO MIESNIE BRZUCHA

Postanowilem ze bede jadl 1500Kcal (tylko nie wiem czy to jest dobrze)

MNIEJ WIECEJ OK

bialko 150g/dzien

NIEMA POTRZEBY TAK DUZO 2G NA KG CIALA JEST OK

weglowodany ok 30g/dzien

a tluszcz pokryje reszte zapotrzebowania

SLUSZNE ROZUMOWANIE

Your body is smarter than you !
Your body hates you !
Alternatywna Droga'-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
TO JEST NAJTRUDNIEJSZE I U OSOB NIEPREDYSPONOWNAYCH WRECZ NIEMOZLIWE DO UZYSKANIA SPOSOBAMI NATURALNYMI

-=wiec co radzisz?=-

BRZUSZKI MAJA SIE NIJAK DO TLUSZCZU POKRYWJACEGO MIESNIE BRZUCHA

-=I know ale to zawsze jakas aktywnosc fizyczna =-

NIEMA POTRZEBY TAK DUZO 2G NA KG CIALA JEST OK

-=tyz wiem ale 120g b wychodzi mi na 4 posilki wiec dodalem jeszcze 30g na ostatni posilek czysto bialkowy =-

Wiec skoro nieda sie naturalnie zrzucic tego-o to moze wziasc sie za jakies ECA + thyroid booster + jakies smarowidla?? Bo w sumie twoja wypowiedz calkowicie zbuzyla moj malutki swiat i juz sam nie wiem co i jak... heeeeelp me

Jeśli spodobała Ci się moja wypowiedź to dawaj szybciutko SG'a i następnie wejdź na strone http://www.pajacyk.pl i kliknij >Klik!< na japacyka - pomyśl ile radości sprawiasz dzieciom, na które dzieki Tobie codziennie bedzie czekał gorący posiłek

dmNy CzŁoNeK-mafia.suple.hardcor.pl

a great flame follows a little spark

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Efekty po HST

Następny temat

kalorie Vs kalorie

WHEY premium