SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne i makroskladniki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 627
Witam chciałbym się dowiedzieć czy dobrze wyliczyłem zapotrzebowanie i makroskladniki waga 100kg wzrost 180cm wiek 30 lat zapotrzebowanie kaloryczne bez NEAT 3209kcal białko 200g tłuszcze 100g i węglowodany 375g. Z góry dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Skoro trening nóg sprawia, że nie masz ochoty pracować nad swoją sylwetką, to nie ma co się męczyć. Warto jednak pamiętać, że wraz z czasem może to wpłynąć negatywnie na Twój aparat ruchu, stworzyć dysproporcje i zaburzenia. Pewne mięśnie będą zbyt słabe w stosunku do innych i będzie to generowało poważne problemy.

Jeżeli chodzi o dietę, to w sytuacji, gdy chcesz abyśmy ją sprawdzili i poprawili błędy, należy wrzucić ją w prawidłowy sposób jako zrzut ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl (zgodnie z regulaminem działu).

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 627
Bym zapomniał trening siłowy 3 x 60min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Wypełnij całą ankietę działu, wtedy będzie można wyciągać wnioski.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 627
Witam Pana. To nie są moje wymiary. Po prostu chciałem wiedzieć czy dobrze obliczyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
mackolol
Witam Pana. To nie są moje wymiary. Po prostu chciałem wiedzieć czy dobrze obliczyłem


Gdy nie wypełnisz ankiety nie będziemy w stanie powiedzieć czy jest to dobrze obliczone zapotrzebowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie da się niestety stwierdzić czy zapotrzebowanie kaloryczne jest dobrze obliczone bez podstawowych informacji na temat osoby, dla której ono będzie i jej aktywności fizycznej. Sam wynik może być taki dla osoby 60 kilogramów, jak i 100 kilogramów.

Wklej tutaj dokładnie wypełniony formularz ankiety działu oraz całość obliczeń zapotrzebowania kalorycznego z dokładnego wzoru. Wtedy będziemy mogli stwierdzić czy jest dobrze obliczone.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 627
WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 82
Wzrost : 176
Obwód klatki :
Obwód ramienia :
Obwód talii :
Obwód uda :
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 22%
Aktywność w ciągu dnia :
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia po 20-30min
Odżywianie : typy domowego obiadu
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : Taki który nie pozwala na wzięcie odzywek
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : BCAA i gainer hiteca
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Nie
Stosowane wcześniej diety : brak

BMR (9.99x82)+(6.25x176)-(4.92x27)+5=1792
Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej
Trening siłowy 3x25minx9+EPOC(3x(7%z1792=125))=1219
1219%7=174
1792+174=1966kcal
B:164 2g/kg 656 kcal
Tł:82 1g/kg 820 kcal
W: 120g reszta
1966+NEAT ekto 2800
B:164 656 kcal
Tł: 82 820 kcal
W: 1146:4=289kcal
Przepraszam za brak ankiety wcześniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 627
Tamto początkowe zapytanie z oceną wysłałem żeby się upewnić czy dobrze to obliczyłem więc podałem wymyślone wymiary itd. Ta ankieta jest z moimi danymi. Niestety całej ankiety razem z tym nie napisałem, ponieważ nie starczyło miejsca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Jaką masz aktywność fizyczną w ciągu dnia? Nie wspomniałeś nic na ten temat. Idziesz na trening i resztę dnia spędzasz leżąc na kanapie? Nie pracujesz, nie uczysz się gdzieś?

Jeżeli chodzi o trening siłowy, to jak on dokładnie wygląda? Ciężko mi sobie wyobrazić żeby wykonać trening w 20 minut. Sama rozgrywka i mobilizacja do treningu siłowego zajmuje tyle lub nawet więcej czasu. Napisz coś więcej na temat.

Zapotrzebowanie kaloryczne wygląda sensownie. W praktyce jednak wyjdzie jak jest w rzeczywistości. Obserwacja organizmu i obwodów ciała i wyciąganie wniosków na podstawie ich zmian.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 627
Jestem w takim miejscu, gdzie trochę ciężko o jakąś nie wiadomo jaka aktywność fizyczną. Jedynie dyżury z 1.5h dziennie.
A trening wygląda tak:
Pon: klata + triceps wyciskanie hantelek 4x12 rozpietki 4x12
Prostowanie ramienia 4x12 wyciskanie francuskie hantelki 4x12
Śr: plecy + biceps
Rozciąganie gumami na plecy
Przyciąganie hantelki wzdłuż tułowia 4x12
Prostowanie kręgosłupa 4x12
Uginanie ramion z hantelkami naprzemiennie 4x12
Uginanie ramion o kolano 4x12
Pt: Barki
Wyciskanie hantelki 4x12
Wyciskanie bokiem 4x12
Szrugsy 4x12
Rzeczywiście może wyjść do 40min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Trening nie wygląda zbyt dobrze. Chyba, że jesteś osobą mocno początkującą, czy po jakiejś kontuzji. Był on sprawdzany w dziale trening dla początkujących? Z czego wynika, że wygląda on akurat w ten sposób? Przede wszystkim dlaczego nie ma w nim największej partii mięśniowej, czyli nóg?

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

https://www.sfd.pl/art/Fitplota/Oto_dlaczego_nie_powinieneś_opuszczać_treningu_nóg-a1356.html

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/nie-chcesz-cwiczyc-nog-nie-musisz----3740

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Winiary pomysł na - ilość kcal

Następny temat

Stosunek wzrostu do masy ciała

WHEY premium