SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1002

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 176 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1898
Cześć, więc tak, obecnie mam 2350 kalorii od ostatniego tygodnia lutego ćwiczę 5 razy w tygodniu w siłowni po półtorej godziny orientacyjnie z brzuchem na sam koniec bądź plankiem, codzienny marsz 10 km do tego, mam 175cm i obecnie 78kg, ostatni miesiąc dał 1kg tygodniowo spadku (wyliczyłem średnią) , wydaje mi się że tracę wagę a nie tkankę tłuszczowa, szczególnie widzę to z samego rana przed lustrem ,za dnia już wygląda lepiej,może mam kalorii zdecydowanie za mało? Choć nie chodzę w ogóle głodny, żadną glodowka nie ma miejsca Od jesieni stopniowo zmniejszałem zacząłem od 2850

BTW ok 1gT 2gW 3gB




Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-03-13 08:20:25

Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-03-13 08:23:20

Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-03-13 08:25:04

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3338 Napisanych postów 4325 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107922
Pokaz foty jak to teraz wyglada, jak cwiczysz silowo pozadnie to spokojnie spada tluszcz, pewnie w lustrze nie wyglada to jeszcze tak jak ty bys chcial, wciaz widzisz sporo fatu i pewnei stad takie rozkminy ze tluszcz ci nie leci :) tak na szybko spojrzalam na twpoje poprzednie tematy to widze ze zaczales redukcje z 97kg jesienia, no ladnie ci te kg poszly w dol, spory spadek, byc moze juz masz teraz lekki zastoj, nie analizowalam tych twoich poprezednich watkow, byc moze juz o tym gdzies pisales, czy robiles jakies przerwy od redukcji czy tak ciagiem lecisz na ujemnym bilansie od jesieni, ale w pewnym momnecie warto na kilka tyg wejsc na mniej wiecej zerowy bilans by odpoczac od redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 176 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1898
Dokładnie miesiąc temu miałem 82kg teraz 78, 200kalori ucialem 23 lutego na poziom 2350, wcześniej spadało alw nierównomiernie i nieraz szła do góry nawet lekko. Tak od jesieni 97, idę uparcie i z dietą i ćwiczeniami choć typowo siłowo ćwiczyć nie mogę ze względu na kręgozmyk kręgosłupa ,mogę iść tak na 80 procent siły aby zachować poprawną technikę. Rano ciało wygląda źle w południe lepiej ,nie wiem czemu ale żebra widać jak się wyprostuje ,może to mięśnie spalone a tłuszcz został .Zdjęcie że zeszłego tygodnia

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 176 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1898
Dokładnie miesiąc temu miałem 82kg teraz 78, 200kalori ucialem 23 lutego na poziom 2350, wcześniej spadało alw nierównomiernie i nieraz szła do góry nawet lekko. Tak od jesieni 97, idę uparcie i z dietą i ćwiczeniami choć typowo siłowo ćwiczyć nie mogę ze względu na kręgozmyk kręgosłupa ,mogę iść tak na 80 procent siły aby zachować poprawną technikę. Rano ciało wygląda źle w południe lepiej ,nie wiem czemu ale żebra widać jak się wyprostuje ,może to mięśnie spalone a tłuszcz został .Zdjęcie że zeszłego tygodnia

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3338 Napisanych postów 4325 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107922
Napewno tluszcz tez ci leci, nie martw sie tym ze nie leci, bo zawsze cos bedzie lecial. Zdjecia moglbys wstawic takie normalne, proste, poczatek vs obecnie, bedzie nam lepiej zpbaczyc co i jak, wymiary tez podaj jak lecialy.

Gratulacje, dobra robota
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 176 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1898
Dzięki ,ale boje się że będę chudym tlusciochem bo już mówią że za chudy jestem ,tu zrobiłem zdjęcie teraz ,pierwsze będzie z 3 grudnia a drugie z przed 5minut, może fotografem nie jestem no ale . Wymiarów nie mam bo z miarka ciężko było mi się prawidłowo obejść ale spodnie rozmiar 30 w pasie są mi obecnie w pasie za duże









Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-03-13 09:14:53

Zmieniony przez - piotrekgal w dniu 2023-03-13 09:17:43
1

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3413 Napisanych postów 1917 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17368
Duzo fatu jeszcze siedzi wiec tych miensi za duzo pod spodem nie bedzie obawiam sie. Ale jelsi leci 1 kg na tydzien to kalorie moga byc za niskie, i takie tez mi sie wydawaja. Pamietaj ze szybciej nie znaczy lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3338 Napisanych postów 4325 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107922
Widac ze zlecialo, ale jak tu kolega pisze, fatu jest jeszcze sporo, no musisz nastawic sie ze tak to wyglada na poczatku, wiem ze spodziewales sie ze jak zleci 15kg to bedzie sylwetka fajna z widocznymi miesniami, ale nie cwiczyles wczesnej za bardzo silowo, teraz tez piszesz ze delikatnie ten trening silowy, wiec miesni duzo nie masz i wygladasz calkien typowo jak na taka wlasnie redukcje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 176 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1898
Nie poddaje się ,pewnie jeszcze z 10kg trzeba będzie zrzucić ,tylko właśnie ,czy tych kalorie nie jest za mało ? Jak kolega wcześniej zauważył ,co by nie było tak że mi masa mięśniową schodzi a tłuszcz już niekoniecznie

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Czy obliczyłeś swoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu w prawidłowy sposób najlepiej jest sprawdzić wrzucając tutaj całość obliczeń z dokładnego wzoru. Zapraszam do zapoznania się z nim w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

Poza tym, masa ciała o której wspominasz nie jest miarą efektów. Polecam skupić się na pomiarze obwodów ciała co jeden/dwa tygodnie i zdjęciach sylwetki co miesiąc. Ważne żeby były one w tych samych warunkach (światło, bielizna, odległość, poza).

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3338 Napisanych postów 4325 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107922
piotrekgal
Nie poddaje się ,pewnie jeszcze z 10kg trzeba będzie zrzucić ,tylko właśnie ,czy tych kalorie nie jest za mało ? Jak kolega wcześniej zauważył ,co by nie było tak że mi masa mięśniową schodzi a tłuszcz już niekoniecznie

Tak wcale kolega ci nie zasugerowal, juz nie interpretuj tego po swojemu, kolega napisal ze masz malo miesni po prostu, a nie ze spada ci teraz mocno miesien na redukcji i dlatego to tak wyglada jak wyglada, kolega tez nie napisal ze fat ci nie spada, tylko ze wciiaz masz duzo fatu.

Ja przynajmniej tak rozmumiem to co napisal Althetic :)




Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 13.03.2023 10:37:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywka białkowa - jak ją stosować?

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - porady

WHEY premium