SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 31
Siema. Przy wzroscie 184 i wadze ~90kg jakie powinienem utrzymywać kcal dziennie? Praca siedząca, trening 2-3 razy w tygodniu na silowni i trochę cardio. 25 lat. Obliczyłem, że ok 2 000 kcal powinienem jeść żeby waga szła w dół. Dzięki za odp ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23754 Napisanych postów 16678 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259951
Koniu151
guban1988
qwerty291
Daj 2800 kcal i patrz czy gubisz tłuszcz czy nie. Jak tak to zostaw taką kaloryczność, jak nie to utnij kalorie do tych 2500 i zobacz co się będzie działo z wagą.

Mi waga ja redu potrafiła stać a pas malał więc sama waga na nic się zda. Jest ważna ale nie najważniejsza.

Są też przypadki, gdzie masa ciała stoi, pomiary stoją, a sylwetka zmienia się cały czas. To są dopiero czary.
I dzieje się tak całkiem często, nie tylko już u stosunkowo dociętych facetów, czy drobnych kobiet, ale i u całkiem mocno otłuszczonych osób.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2021-11-26 08:36:20

To jest akurat bardzo częste , kiedyś miałem kobiete z dosć dużą ilością tkanki tłuszczowej , za całe 4 miesiace straciła raptem 8.9 kg a w obwodach z całego ciała 49 cm, tłuszcz zajmuje dużo objętosciowo a jest lekki wiec to dosć częsty przyapadek ze waga mało leci a ciało mocno się zmienia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7903 Napisanych postów 80441 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 680115
Wydaje mi się , że na początek będzie to zbyt mało kaloryczność.
zapotrzebowanie kaloryczne wylicz wg wzoru:
http://www.sfd.pl/-t276436.html  
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 31
Z tego wzoru wyszło mi ~2850 kcal więc powinienem obciąć ok 300 na początek? 2500kcal powinno być ok przy redu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 244 Wiek 36 lat Na forum 349 dni Przeczytanych tematów 2471
Na początek mozesz dać 2800 po co odrazu ucinać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 354 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7355
Zacznij od 2800 . W praktyce może się okazać że zacznie Cie docinac przy tej kaloryczności , jeszcze zdjecie by się przydało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2368 Napisanych postów 6842 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 91874
2500 to zdecydowanie za mało jak na taką wagę, jaką kaloryke będziesz utrzymywał za 6-8 tygodni żeby dalej docinać? 1800? Zawsze jestem zwolennikiem tego aby więcej się ruszać na redukcji a mieć stosunkowo dużo jedzenia niż na odwrót. Zacznij od stałych ilości cardio, posiedz troche na kaloryce ok 3000 i obserwuj co się dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23754 Napisanych postów 16678 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259951
figaro321
Z tego wzoru wyszło mi ~2850 kcal więc powinienem obciąć ok 300 na początek? 2500kcal powinno być ok przy redu?
Skoro wyszło 2850 a ty nie znasz swojego ciała , nie wiesz ile dokłądnie wynosi twoje zero ( wyliczenia to jedno a życie to drugie ) to warto zacząć redukcje od swojego zera. Załóż dziennik i prowadz notatki oraz pomiary , posiedz na 2800 tydzień potem utnij na 2700 i obserwuj co się dzieje przez 2 tygodnie bo może akurat już na 2700 zacznie coś się dziać a ty bedziesz miał większą pule kcal do dyspozycji na całą redukcje.Jeśli organizm zaskoczy to nic nie robisz a jak pojawi się stagnacja na 2/3 tyg to utnij kolejną pule kcal i tak do momentu aż zejdzie już dość nisko z kcal albo redukcja będzie trwać 3-4 miesiące a wtedy trzeba zrobic przerwę na regeneracje .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6173 Napisanych postów 10554 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2141702
Siemka, ja bym zaczął od tych 2800kcal i obserwował co sie dzieje z wagą i ciałem, uciąć kcal zawsze możesz a jak zacznie ze zbyt niskiego pułapu to później może być lipa bo sie okaże że w krótkim czasie znajdziesz sie pod ścianą i nic nie zrobisz dalej gdy redukcja stanie w miejscu. Ja też jeżeli mogę polecić to na start deficyt bym pogłębiał aktywnością fizyczną a nie zaraz ucinaniem kcal ;) taka wskazówka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5057 Napisanych postów 69412 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 712778
Niestety nie wiemy jakie będzie Twoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Na pewno nie 2000 kalorii. Jest to ilość bliska BMR, czyli wartości kalorii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych, bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej (leżąc 24 godziny na dobre w łóżku). Jeżeli obliczenia są prawidłowe (tego nie wiemy) to sugerowane 2850 kalorii wygląda sensownie. Pierwsze dwa tygodnie warto jeść właśnie tyle i obserwować obwody ciała. Po tym czasie odjąć 300 kalorii. Chyba, że zauważysz spadki obwodu w pasie. Wtedy nic nie zmieniasz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 12 dni Przeczytanych tematów 236
Daj 2800 kcal i patrz czy gubisz tłuszcz czy nie. Jak tak to zostaw taką kaloryczność, jak nie to utnij kalorie do tych 2500 i zobacz co się będzie działo z wagą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2914 Napisanych postów 51299 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 346136
qwerty291

Sama masa ciała nie będzie najlepszym miernikiem efektów. Pomiary ciała, lustro i porównania zdjęć, powiedzą znacznie więcej, niż sama masa ciała.
1

TRENER PERSONALNY/DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

nutloveb