SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2170
Witam, mam 16 lat, 3x w tygodniu trenuje karate kyokushin, do tego biegam i siłownia też 3x w tygodniu. Obliczyłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne(jeśli chodzi o dietę na mase) i wychodzi ok. 2500kcal/dzien. Czy to możliwe? kolega mi powiedzial ze conajmniej 5000 mi trzeba. Wyliczyłem ze ok. 2500, czyli zeby bylo z nadwyżką to z 3000 wystarczy? Może źle cos policzylem ze tak malo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1243 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15610
Jesteś bardzo aktywny więc Twoje zapotrzebowanie będzie duże. Waga razy 24 razy aktywność daj około 2 i obserwuj.

Eee... Lubię placki ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
najlepiej oblicz ile teraz około przyjmujesz i dodac odpowiednia ilosc

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2170
_Boston_, co znaczy "razy aktywność"? ile to wynosi? ;d bo nie kapuje. Chodzi Ci o to że aktywność moja = 2? jak to wyliczyc?

I jeszcze jedna misja odnośnie diety na mase: żeby rosnąć trzeba jeść wiecej kalorii niz jest moje zapotrzebowanie, czyli obojetnie co żeby tylko te kalorie byly? wydaje mi się ze nie, bo przeciez moge wpieprzyc 10 czekolad i bedzie po robocie :D czytalem tez ze slodycze wywalic, ale dlaczego? duzo kalorii maja.
I o ile musze przekroczyc to zapotrzebowanie? Jeśli potrzebuje 2500(przykład) to wystarczy ze zjem 2501 czy np 3000? Czy bez roznicy? Sorki za pytania ponizej pewnego poziomu ale nie mam sie kogo spytac

Zmieniony przez - Trampish w dniu 2010-05-31 15:48:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1243 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15610
Trudno trafić w odpowiednie zapotrzebowanie musisz na oko ale po aktywnośći widzę, że masz na pewno duże. Aktywność waha się w granicy 1.4 - 2.0 dla ćwiczących musisz sam dopasować. Tak, żeby budować mięśnie musisz mieć nadwyżkę, ale nie z czekolady bo nie dostarczysz cennych składników.

Eee... Lubię placki ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2170
Ok, czyli slodycze wywalamy. Właśnie sciagnalem program i wyliczyl mi ze potrzebuje okolo 3300 kalorii na dzien, czyli 3500 bedzie ok? a co jeśli chodzi o ser żółty? mama mówi ze niezdrowy, na forum mieszane opinie. Kalorii ma duzo, co myslicie? ma ktos diete z serem zoltym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ser żółty od czasu do czasu dodaj pare plasterków nie na codzień jest ok

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Np w przypadku gdy masz akurat malo 100g ryby czy piersi z kurczaka lub innego zrodla bialka. Wtedy mozesz dodac troche sera w celu jego min. zwiekszenia a przy okazji dostarczenia wapnia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Ostatnio sobie zjadam parę plasterków sera żółtego jeśli mam do niego dostęp w danej chwili, także nie uogólniajmy jak zawsze było to robione w większości przypadków że to zło. Jak Domer pisze czasem warto dodać.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

100kg w rok

Następny temat

Redukcja - spalacz , białko , kreatyna

WHEY premium