SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapas odżywek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 124
Cześć wszystkim, piszę ponieważ chcę zrobić sobie zapas odżywek na następne 3 miesiące (mieszkam za granicą, dlatego chciałem wysłać odżywki jednorazowo paczką). Obecny staż treningowy 2 miesiące (po 2 letniej przerwie). Poprzednie dwa miesiące głównie się odchudzalem, teraz chciałbym wejść na masę. Potrzebuje pomocy z doborem odżywek obecnie biorę białko firmy ON gold standard, BCAA Evolution nutrition, przedtreningowke Tirana rage i kreatynę muscle tech Platinum creatine. Zapasy chciałem zrobić w sklepie sfd i chciałbym zapytać co kupić, chodzi mi o sprawdzone suplementy, cena produktów zasadniczo nie ma znaczenia. Do kreatyny, białka i bcaa chciałbym dorzucić także jakieś witaminy. Plus może wy byście mi coś doradzili. Z góry dzięki za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
kreatyna moze być https://sklep.sfd.pl/Berserk_Labs_Crea_X3-opis33357.html (mono HCL i jabłczan)

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
Wszystko musisz dobierać indywidualnie wedle potrzeb i niedoborów

W stalej suplementacji warto abyś uwzględnił kreatynę i białko w prochu wedle potrzeb, do tego w większości przypadków sprawdzi się Omega i D3+k2 ale tak jak mówię w większości co nie oznacza w każdym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
kreatyna, beta-alanina, bcaa to podstawa
do tego witamina d3 w dawce 4000ui, k2 2 dawce 120mcg, zma i kwasy omega 3 okolo 1-2g dziennie w zaleznosci od ppotrzeb

reszta juz kwestia niedoborow dietetycznych

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
beta alanina i bcaa to podstawa ?

jak sensowność bety widzę w niektórych przypadkach tak bcaa? Może i w kilku przypadkach się sprawdzi ale w większości to zwyczajnie wydanie pieniędzy bez sensu.

chyba że masz inne zdanie to czekam na wytłumaczenie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak witaminy
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_VitaminALL_SPORT-opis34822.html

Chyba że jakieś pojedyncze kompleksy chcesz np d, b, jakieś zma.

Trudno tak powiedzieć co konkreatnego zakupić można dorzucić bet alanine, coś na pobudzenie przed treningami

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
DrunkInCarbs
beta alanina i bcaa to podstawa ?

jak sensowność bety widzę w niektórych przypadkach tak bcaa? Może i w kilku przypadkach się sprawdzi ale w większości to zwyczajnie wydanie pieniędzy bez sensu.

chyba że masz inne zdanie to czekam na wytłumaczenie :D


ale co ja mam Ci tlumaczyc?
to, ze jakis fit celebryta zaczal glosic teorie na YT ze bcaa jest zbedne i lepiej wypic sobie szklanke wody z glukoza aby uzyskac podobny efekt?

praktycznie na kazdy suplement diety mozna znalezc badanie, ktore mozna zinterpretowac tak, aby podwazyc jego zasadność. niedawno tez szerokim echem odbily sie kwasy tluszczowe omega 3

kwestia punktu siedzenia, widzenia i naszego celu

ZMA mozna uznac za suplement bezsensowny jezeli oczekujemy dzialania boostera testa, a okaze sie niezastapiony jezlei mowa o uzupelnieniu cynku i magnezu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
W dziale badania naukowe jest obszerny artykół o aminokwasach, więc co w tych badaniach oszukują.

Kolega mi opowiadał jakiś trenere w ameryce czy coś takiego aminokwasy nie opłąca się itp, ale pewnego dnia zmienił zdanie i wszytsko było za aby je stosować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
ja to rozumiem natomiast gdzie widzisz sens wrzucania u osoby początkującej BCAA w przypadku treningu siłowego gdy nie będzie on dłuższy niż 1.5 - 2h (co wnioskuję). Rozumiem gdy mówimy o długim wysiłku aerobowym poprzedzonym treningiem siłowy.. ale zwyczajnie lepiej uzupełnić aminokwasy odżywką białkową po treningu

A co do badań podeslij mi proszę najaktualniejsze mówiące o sensowności BCAA w suplementacji chętnie przejrzę i się dokształcę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
A od kiedy to bcaa bierzemy tylko przy długim wysiłku ? Pozatym co znaczy długi wysiłek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
A gdzie napisałem że musimy tak brać? Każdy łyka jak chce ja tylko wypowiadam się na podstawie badań które widziałem i konwersacji z innymi osobami.
Przecież ja nikogo nie atakuje tylko proszę o wypowiedź podpartą jakimiś badaniami, bo sam chętnie sobie poczytam gdyż nie mówię że nie jestem w błędzie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz- stosowanie

Następny temat

P.A. Factor stosował ktoś ?

WHEY premium