SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapadanie w ketozę - Dieta tłuszczowa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118
Witam.

Trenuję już 3 lata moja sylwetka wygląda znakomicie. Od kilku miesięcy spożywam bardzo dużo tluszczów nasyconych i nienasyconych ograniczajac tym samym ilosc wegli.

Ostatnimi czasy zjadam rano tylko jajecznicę i potem trenuje na silowni. Takze najczęsciej do godz 13 lub dluzej nie spozywam prawie wcale wegli. Mysle ze moje spozycie wegli oscylowalo dziennie w granicach 200g.

Ponad tydzien temu chcialem wejsc w ketozę, wyczytalem ze potrzeba na to 2 tygodni aby przestawic sie na metabolizm tluszczow.

Przy spozywaniu okolo 70g wegli (probujac wejsc w ketozę) przez kilka dni zauwazylem wielka poprawe w zarysie miesni i zyly, na tym wlasnie mi zalezy.

Po tygodniu jedzenia prawie samych tluszczu peklem bo kupilem wolowine, wiec co mialem zjesc ja z serem zoltym, zrobilem sobie burgery wiec zezarlem ze 100g wegli na raz.

1. W moim przypadku przy dosc malym spozyciu wegli tez wejscie w calkowita ketozę bedzie wymagalo tyle czasu?
2. Jak to wyglada z tym wchodzeniem w ketozę w ciagu dnia oczywiscie teoretycznie biorac pod uwagę ze codziennie spozywam duzo tluszczow i malo wegli
2.1 Jesli jem sama jajecznice o godz 8 to organizm pozyskuje energie z tluszczu przez jaki czas?
2.2 Jesli w ciagu dnia zjem 50 czy 100g wegli to na jaki czas organizm przestawi sie na glukoze zamiast tluszczu?
2.3 Czy utrzymanie ketozy jest mozliwe przy wiekszej ilosci wegli w ciagu dnia np 200g?

Nie mogę dluzej polewac boczku, karkowki, wolowiny serem zoltym muszę nieraz zjesc jakies pieczywo czy ziemniaki.

Podsumowując

Wiec czy moja dieta ma obecnie sens?
Na czym mi zalezy
- na utrzymaniu niskiej tkanki tuszczowej a nawet lekkiej redukcji
- braku spadkow energii w ciagu dnia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Witaj,
Po pierwsze nic nie wiemy o Tobie i oTwoim jadłospisie wrzuć jadłospis i ankietę w takiej formie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html .
Co do pytań Twoich to :
A1. Nikt nie powie Ci ile bo każdy jest inny ,, to samo moge Ciebie się zapytać ile czasu mi zajmie wejście w ketoze? Lecz to zależy od wielu czynników.
A2. Można użyć pasków keto ale tez nie trzeba gdyż zawodzą
a3. Niby tak można napisać
A4. Tutaj trzeba indywidualnie do tego podchodzić
A5. Raczej nie ,
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31
Każdy organizm inaczej reaguje więc nie ma jakiejś sztywnej zasady co do wejścia w ketoze. Na pewno następuje to stopniowo nie z dnia na dzień. Jeśli w któryś dzień zjadłeś więcej węgli po prostu na drugi dzień obetnij, logiczne rozwiązanie, aczkolwiek starałbym się do tego nie doprowadzać. Trzymał bym się progu 50-100g węgli w ciągu dnia. Sam jestem na ketozie już dłuższy czas i jestem bardzo zadowolony. Jak masz jakieś pytania wal śmiało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Za mała ilość kalorii w diecie masowej

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium