SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zanik miesiączki, przysadka, co robić?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
jak masz siłę i chęci to owszem, ale zwiększ kalorykę chociaż w dni treningu o ok. 200 kcal (tu zależy jak ciężko będziesz trenować)
tylko nie przesadź z ilością treningu- 3 sesje typu full body workout z obciążeniem powinno wystarczyć

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Sorry, że też się wtrącę, ale dwie sprawy aż się proszą o komentarz:
po pierwsze, dojrzewasz i nie jesteś już nastolatką, a to oznacza, ze masz prawo (przez resztę życia!) ważyć więcej i mieć więcej tłuszczu na sobie. To, że kiedyś tam miałaś inny rozmiar, nie oznacza, że w tym wieku, co teraz jesteś , byłoby to równie dobre. Kobieta z wiekiem się zaokrągla, to norma, dopóki nie ma w tym przesady.
Po drugie, przemyśl temat podobania się sobie i innym - jeśli z powodu kilku kg różnicy na wadze, miałabyś przestać się podobać facetowi - oznacza to jedno: facet do wymiany. Kiedyś tam , może będziesz w ciąży, urodzisz dzieci, zmieni Ci się figura , okresowo możesz utyć - normalny facet powinien umieć to akceptować i mało tego, jeszcze Cię wspierać w zmianach , kiedy będzie nie do końca fajnie...
Priorytetem dla niego powinno być Twoje samopoczucie i zdrowie. Jeśli więc boisz się tak panicznie tych kilogramów, to dlaczego?
Jak ma od Ciebie odejść z powodu wyglądu , to im szybciej tym lepiej. Wyluzuj, zadbaj o siebie (nawet gdyby to miało oznaczać okresowe lub stałe przytycie) , a dla niego niech to będzie test, do czego się nadaje i czy mu naprawdę na tobie zależy.
Możesz się zdziwić, że to, co Ciebie przeraża, kilka kg więcej - on na to nawet nie zwróci uwagi, mężczyźni patrzą "innym okiem", często nie są tak wymagający , jak my same co do wyglądu...
Ja się nieraz rozczarowałam, bo mój mąż mniejszych wahań wagi, niż 5kg w ogóle nie "rejestruje". Schudłam i czekałam na komplement, a tu nic ... Po czasie, cieszę się, że tak jest, mam komfort psychiczny, że nie jestem dla niego tylko kawałkiem mięsa, który musi być idealny w kształcie.
Sorry, że tak brutalnie to napisałam, ale Ty też nie traktuj siebie, jak kawałka mięsa - wygląd to rzec drugoplanowa i nawet bez idealnej w swoim mniemaniu sylwetki, wciąż jesteś kobietą i jesteś sobą...
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
nightingal
Może też wyrzuć wagę - i to kategorycznie, bo ona nie jest żadnym wyznacznikiem dla zdrowego człowieka. Wręcz potrafi szkodzić - co widać w Twoim przypadku.


zgadzam się z M-ką w 100% - zresztą jak widać powyżej już na początku tego tematu sugerowałem wyrzucenie wagi - i to było pisane serio.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Ja to odebrałam serio, nie wiem, jak adresatka; świetna rada ...
Oprócz wyrzucenia wagi unikałabym jeszcze złośliwców, którzy interesują się nie swoim wyglądem i głupio komentują , bo to toksyczni ludzie.
Z doświadczenia - czy się przytyje czy schudnie, nabierze mięśni, zmieni fryzurę - zawsze się znajdzie jakaś "życzliwa" osoba, gotowa to skrytykować. Jak urodziłam córkę, to jedna z koleżanek nawet niemowlęciu nie przepuściła i zrobiła stosowny wredny komentarz.

Branie sobie do serca takich złośliwości jest bez sensu; trzeba się nauczyć ignorować takich ludzi albo odpowiadać jeszcze wredniej, bo to już taka niereformowalna rasa.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Sniezka gubi brzuszek

Następny temat

duże łapy bez sterydow? (U kobiet :D)

WHEY premium