SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiennik ćwiczeń i odpowiednie dociążenie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31
Cześć, z racji kwarantanny postanowiłem wrócić do treningów. I oczywiście póki co odbywają się one w domu. Mam za sobą półroczny staż na siłowni, dlatego kwestia techniki itp. nie jest tu większym problemem. Mam zamontowany drążek i hantle regulowane 2x15, także dla mojej postury (176cm, 66kg) jest to relatywnie wystarczające do większości ćwiczeń.Używam FBW sakera i z większością ćwiczeń nie mam problemu, żeby je dostosować (zamiast wyciskania na ławce wykonuję pompki z obciążeniem, OHP ze sztangielkami), tylko jeżeli chodzi dolne partie ciała to mam większy problem. Trzymanie hantla 15kg nie do końca mi wystarcza do przysiadów, z racji że na siłowni brałem bez problemu 4x tyle na parę serii, nie mówiąc tu już o martwym ciągu. Czy są jakieś dobre zamienniki na ćwiczenia nóg w domu, które pozwolą odpowiednio się dociążyć oraz zmęczyć nogi, nie musząc robić 30 powtórzeń w serii?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Zamiast wyciskania na ławce możesz dać floor press , nie licz że z takim obciążeniem zbodzcujesz nogi tak samo jak na siłowni :)więc pozostaje ci ćwiczyc i podtrzymywać to co wypracowałeś , co do nóg w domu to tylko typowe ćwiczenia ( goblet squat , siad sumo , bułgarski. Mcpnp , dzień dobry , zakroki , wykroki , syzyfki ,żuraw , zbieranie grzybków ,glute bridge, wspiętki . Zawsze możesz obciązenie dać do plecaka a do rąk np dodatkowe butelki 5 litrowe z woda .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Nogi jako, że są dużą partią to warto im przyłożyć po pierwsze więcej ćwiczeń, a po drugie większą objętość treningową bo to im powinno pomóc.
Czyli dać na przykład dwa ćwiczenia zamiast jednego. Jak masz dwa ćwiczenia zamiast jednego to już masz większe możliwości. Dajesz sobie na przykład na pierwszy ogień wykroki z hantlami, a jako drugie ćwiczenie dasz sobie goblet squat i już powinno być dobrze. Wykroki też mogą pełnić rolę wstępnego zmęczenie przed przysiadami, a jak jeszcze to za mało to wprowadź zmienne tempo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trudne przybieranie na wadżę.

Następny temat

Co lepsze

WHEY premium