SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiast chudnąć - tyje.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1469

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

k

Cel

zrzucenie kg

Waga

nie wiem dokładnie na oko ok 85 kg

Wzrost

~165

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1009
Cześć!
Od razu powiem, nie piszę w swoim imieniu, tylko w imieniu dziewczyny. Szukam dla Niej pomocy.
Sprawa w skrócie wygląda tak. (Będę nazywał ją K). K na pewno ma tendencję do tycia. Endo. Nie wiem dokładnie przez jaki czas. ale schudła 30 kg. Z tego co udało mi się dowiedzieć schudła, potem przytyła np 15. potem znów schudła. Duże wachania wagi, przy tym. że (z tego co mówi oczywiście) nie obżerała się ani nic takiego. Teraz dołożyła ćwiczenia. Widzę, że je mało. moim zdaniem ZA MAŁO. Ja ze swojej strony doradzałem obliczenie zapotrzebowania, odjęcie 200kcal. dać około 6 posiłków mniejszych. Jeśli chodzi o ćwiczenia doradzałem z obciążeniem ale ona ćwiczy rowerek + coś tam z internetu jakieś widziałem hantelki u Niej. ale ciężki temat więc dużo nie wypytuję. Co dalej. Ogółem od razu weszła na 40 + minut ćwiczeń. ja raczej doradzałem po woli. żeby od razu nie katować. ale ciężko przetłumaczyć. No ale mimo wszystko chudnąć powinna?(Specjalnie daję "?", bo tak naprawdę organizm może sobie odkładać, wiem.) no a ona przybiera +1kg na przykład. O tarczycę pytałem. mówiła, że badania miała robione i jest okej. Ale zastanawiam się, czy dokładniejsze badania na tarczycę, czy hormony (ma 21 lat, jest kobietą) nie dałyby lepszego obrazu tutaj ? No i czy dam radę ją przekonać do tych 6+ posiłków. błonnika(bo wypróżnia się np raz na 4.5 dni...), tłuszczy, i nie wiem jak z tymi ćwiczeniami. Ogólnie pytania może nie mam konkretnego. raczej szukam jakiś rad tutaj co mogę zrobić, co doradzić, jak wspierać, jak pomóc. Pozdrawiam serdecznie.


Zmieniony przez - fluent1 w dniu 2016-03-09 12:30:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699679
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1009
Nie ona teraz diety nie ma...w tym sęk. Ja chciałbym ją przekonać do tego, aczkolwiek wiem, że to każdy sam musi chcieć. Po prostu z tego co widze, co je, i jak sama wpisała np to co zjadła w ciągu dnia, w rozpiskę tutaj na potreningu, to jej wyszło ok 1500kcal !! no to jest głodówka moim zdaniem dla organizmu... Zapotrzebowanie przy jej wadze, aktywnosci,wieku pewnie bedzie oscylowac w granicach 2500 kcal myślę, że na teraz 2200 + ćwiczenia powinno dać efekt, tyle, że rozłożone na więcej posiłków skoro(bo tak sądzę) ma tak spowolniony metabolizm. No i to wypróżnianie raz na 5 dni...



Zmieniony przez - fluent1 w dniu 2016-03-09 12:54:24

Zmieniony przez - fluent1 w dniu 2016-03-09 12:54:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699679
No to niestety nie pomożemy ,musisz sam ją motywować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1009
Rozumiem. Ale dodanie kalorii,te 6+ posiłków, 'zmniejszenie aktywności' - żeby stopniowo "rozbujać" organizm, dodanie produktów z błonnikiem na może lepsze wypróżnianie, dobrze myślę ? A hormony mogą mieć wpływ ewentualnie dokładniejsze badania na tarczycę ?


Zmieniony przez - fluent1 w dniu 2016-03-09 15:20:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699679
nie widzę sensu zjadania tylu posiłków i obniżania aktywności
tak błonnik może pomóc ,aczkolwiek liczy się całokształt diety
badanie może zrobić ,jednak obstawiam że to jedynie wina kiepskiego odżywiania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chleb własnej roboty

Następny temat

Alkohol a zakwasy

WHEY premium