SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zależność poziomu LH w stosunku do testosteronu.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
Mam małe pytanie do specjalistów tego działu.
Wiadomo ,że podczas zażywania saa nasz naturalny testosteron przestaje być produkowany przez jądra. Terapia pocyklowa ma służyć powrotowi do równowagi hormonalnej naruszonej podczas cyklu.
Ale do rzeczy, chodzi mi o rzecz następującą. Czy już po odblokowaniu kiedy naturalny testosteron wraca do normy , wraz z jego wzrostem obniża się poziom lutropiny (LH) ?
Ja sobie to tłumaczę w sposób następujący. Otóż ,że zachodzi zjawisko na zasadzie sprężenia zwrotnego czyli w czasie zażywania clomifenu pobudzamy przysadkę do wydzielania lutropiny a ta z kolei działa na jądra , które produkują testosteron. Wraz ze wzrostem poziomu testosteronu obniża się wartość LH aż do powrotu do homeostazy.
Dobrze to sobie tłumaczę czy nie ?
Pytam bo zauważyłem po swoich wynikach taką prawidłowość :

PRZED CYKLEM
Testosteron 770 ng/dl (norma wg. mojego labo 245 - 1600)

PO CYKLU (przed PCT)
Testosteron 82 ng/dl (sic!)

PO 14 dniach PCT
Testosteron 511 ng/dl
LH - 4,43 mIU/ml

PO 21 dniach PCT
Testosteron 672 ng/dl
LH - 3,5 mIU/ml (norma 1,1 - 7,0)
FSH 1,85 mIU/ml (nprma 0,7 -12,0)

PO 28 PCT
Testosteron 792 ng/dl
LH - 2,47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
Jakto reprymendy ?????
Ale tak na poważnie w moim przypadku przekraczanie 200 mg nandrolonu na tydzień powoduje dużą blokadę. Wcześnie brałem mniejsze dawki i efekty były porównywalne a blokada była niewielka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
Wszystko OK.. napisz jeszcze jak wyglądało dokładnie PCT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
A co do pytania - to poziom LH zależny jest bardziej od stężenia clomifenu/tamoxifenu w osoczu a nie testosteronu IMO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
Czyli pelny odblok nastapil dopiero po prawie miesiacu, czy moglbys rozpisac ten cykl?

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
moj cykl wygladal nastepujaco
1-8 deca 300 mg
1-9 test prolo 300mg co 5dni
5-10 stanozolol bd 30mg dziennie

PCT
po trzech tygodniach od ostatniego szota deci
1 dzien - 300 mg clo + 60mg tamo
2-11 - 100 mg clo , 20 tamo
12-28 50 mg clo,20 tamo

e-lite - tez tak poczatkowo sadzilem,ze poziom lutropiny zalezny jest od stezenie clo i tamo ale dzisiaj ogladalem wyniki badan kumpla (podobny cykl, podobny odblok). on sie jeszcze do konca nie odblokowal bo przed cyklem testa mial ponad 1100 a po pct wrocilo mu do 700 z tym ze LH ma bardzo wysokie. stad moje przemyslenia na temat sprzezenia zwrotnego.
sory za brak polskich znakow ale pisze teraz z telefonu palmtopa i po prostu nie mam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
Widzac dawki Twego PCT i poziom stezenia testa po 14 dnich zaczynam sie martwic o moj odblok
edit:Chociaz z drugiej strony uzywales deci a nic tak nie blokuje jak ona...

Zmieniony przez - metanadren w dniu 2004-08-27 17:07:07
1

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
dodam jeszcze ze przez cale pct spozywalem zincas forte i duzo wit b6.
a o odblok nie masz co martic sie na zapas. Ja potrzebowalem 4 tygodni ale ja zawsze musze walic duzo i dlugo. Mam kumpla ktory potrzebuje max 20 tabsow clo po podobnym cyklu (on nie bral stanazololu ). Wiec jest to kwestia indywidualna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
Dość ciekawa sytuacja bo: kiedy stosujesz PCT następuje wyrzut LH co skutkuje produkcją testosteronu.. wszystko OK.. ale ciekawa jest wtedy jedna rzecz.. kiedy już testosteron osiąga wysoki poziom a nadal jesteś w trakcie PCT to homeostaza jest zaburzana, bo: z jednej strony wysoki poziom testosteronu wpływa na przytłumienie wydzielania hormonów tropowych przez przysadke, z drugiej zaś strony krążący w krwi clo/tam daje jej impuls do zwiększenia ich produkcji.. co sie dzieję wtedy? Ha.. dobre pytanie.

Spice, może powiesz nam jak to jest?


W ogóle warto napisać czym jest sprzężenie zwrotne i homeostaza:

Regulacja wydzielania substancji humoralnych na zasadzie sprzężenia zwrotnego -> wydzielanie substancji A zwiększa wydzielanie substancji B. Wzrost zawartości substancji B hamuje wydzielanie substancji A. Spadek stężenia substancji B prowokuje wydzielanie substancji A. Dla przykładu: wydzielanie hormonów tropowych przez przysadkę zwiększa wydzielanie hormonów gruczołów obwodowych. Wzrost zawartości hormonów gruczołów obwodowych hamuje uwalnianie hormonów tropowych przysadki. Spadek zawartości hormonów gruczołów obwodowych indukuje uwalnianie hormonów tropowych. Wszelkie zmiany w środowisku zewnętrznym uruchamiają procesy kompensacyjne (wyrównujące, równoważące) mające na celu przywrócenie stanu równowagi fizjologicznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
Czyli reasumujac.
Po zazywaniu clo amo pobudzamy przysadke i wzrasta poziom hormonu lutotropowego. Wraz z wyrzutem LH nastepuje wznowienie produkcji naturalnego testosteronu. Dazacy do rownowagi organizm przy rosnacym poziomie testosteronu obniza poziom LH az do pelnej rownowagi. Tak sobie to tlumacze przynajmniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
Tak, ale kiedy już test osiąga poziom na tyle wysoki aby dać impuls do zmniejszenia produkcji LH to jak wpływa na to dalsza terapia PCT wymuszająca jakoby zwiększoną produkcję LH? Spice?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 39975 Napisanych postów 45654 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225268
No wlasnie. To jest ciekawe pytanie.
Pozatym byc moze przy pelnej kontroli poziomu testosteronu i LH moznaby skrocic pct. w koncu clo i tamo to nie cukierki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

meta ruska

Następny temat

pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

WHEY premium