SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy czy uszkodzenie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12
Witam
Jestem nowy na forum ale chyba trafiłem w dobry dział ; )

Od jakiś 3 dni zacząłem bardzo intensywny trening. Dźwiganie, podnoszenie i tak dalej dopóki mięśnie nie odmawiały posłuszeństwa. Dzień po mocnym treningu pojawiły się lekkie zakwasy - nic nadzwyczajnego. Dziś od rana zastanawiam się czy nie przesadziłem. Ból jest tak okropny że mam trudności z dźwignięciem własnej ręki! O wyprostowaniu czy zgięciu nie ma mowy. Tu nasuwa się moje pytanie - Czy możliwe było jakieś bardzo poważne uszkodzenie włókien mięśniowych nadmiernym treningiem? Nigdy nie miałem tak mocnych zakwasów o ile są to zakwasy.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 159
proste ze masz przetrenowanie i to takie konkretne z tego co piszesz;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Twoj problem polega na tym, ze nie powinienes odrazu rzucac sie na gleboka wode... Takie rzeczy przetrwaja tylko nieliczne, wybitne jednostki. Zrob 3-5 dni przerwy i zacznij trenowac od poczatku, Z GLOWA!!

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12
Dziękówa. Mam jeszcze jedno pytanie - Czy takie typowe "przetrenowania" są korzystne dla mięśni? W końcu im bardziej uszkodzimy włókna tym więcej organizm będzie je regenerował.

Zmieniony przez - kublos w dniu 2011-02-16 22:35:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Do przetrenowania dochodzi wtedy gdy miesnie nie zdarza sie zregenerowac czyli mikrouszkodzenia z kazdym treningiem sa poglebiane, a nie sa nadbudowywane, bo organizm nie nadarza, badz gdy nie nadarza sie regenerwoac centralny uklad nerwowy.

Tak czy inaczej przetrenowania nie sa dobre.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 dniowy plan treningowy na mase do oceny

Następny temat

plan :)

WHEY premium