SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy Kilka pytań

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6235

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja przez 2,5 roku zawsze cwiczylem do wyczerpania i mam juz chyba na klatce zastoj z rok.
Znacie sie lepiej wiec sie pytam
A wiec ile powtórzeń zapasowych zostawiać przy takich ciezkich cwiczeniach?
I czy przy np. rozpietkach itd. tez zostawiac powtorzenia zapasowe?
Czy wogle robic powtorzenia do wyczerpania(czy mają sens) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ja przez 2,5 roku zawsze cwiczylem do wyczerpania i mam juz chyba na klatce zastoj z rok.

Otóż to.




A wiec ile powtórzeń zapasowych zostawiać przy takich ciezkich cwiczeniach?

Robisz np 90 kg x 6 obecnie to cofnij się o 10 kg i zacznij dokładać co tydzień 2,5 kg.




I czy przy np. rozpietkach itd. tez zostawiac powtorzenia zapasowe?

Izolacje możesz robić do upadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za informacje :)Sprubuje tak zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Jakby co tez mam tak czesto i to tez glownie z klatka. Tak jak ktos slusznie zauwazyl to nie zakwasy (te schodza bardzo szybko) tylko mikrourazy. Ja osobiscie nie cwicze jak jeszcze boli i Tobie tez nie radze, co szkodzi poczekac jeden dzien, no nie?

A co do dalszej dyskusji: serio tak rzadko mozna do wyczerpania robic te ciezkie cwiczenia?? Aktualnie robie redukcje wiec mnie to nie dotyczy, ale planowalem za miesiac z hakiem pocisnąć masę wręcz z dodatkowym powtórzeniem/powtórzeniami w ostatniej serii w fazie pozytywnej z pomocą partnera (a w negatywnej samemu), zeby miesnie totalnie wyczerpac i w koncu ruszyc klatkę i barki. Jak rozumiem może się okazać to błędem, czy kilka razy w roku tak mozna cisnac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja zakwasami nigdy nie cwicze. Teraz zakupie jakies Bcaa dodatkowo Bialko z dodatkami po treningu myślę ze dobrze zregenerują organizm :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 705
Urgrok, mam to samo. Tylko ja nie potrafię trenować z zapasem ( pewnie też to masz, skoro trenujesz w ten sposób), zawsze na maksa. Dlatego proponuję zmniejszyć ilość serii. Po treningu (do 30 min.) przynajmniej węgle + białko. Po 7 tygodniach treningu, tydzień przerwy. Dieta zostaje jak w okresie treningowym. Obecnie testuję trening grupy raz na dwa tygodnie.
Pozdr, T
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadza sie masz racje, dlamnie trening bez wyczerpania to zmarnowany trening .
Robie tak od 2,5 roku. Ale jakos miesni nie pale w ciasgu 2,5 roku +26 kg masy i rosnie .
Przerwe robie tygodniową co 4-6 tygodni.
Diety nie mam jakiejs zbilansowanej lecz trzymam sie podstawowych zasad węgli nie zaniedbuje a gram bialka na kg jest wiec nie jest zle.
Ostatnie miesiace(2) trenowalem troszke lzej i nie czulem aby wchodzilo od zeszlego poniedzialku jade troszke ostrzej i juz mowia ze wchodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wiadomo że w początkowym okresie treningu będzie szło mimo 'katowania na maksa'.
Zaczynasz z czystą kartoteką w cun-więc się nie dziw.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 605
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
PATRZ NA DATY
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening siłowy ocena

Następny temat

Split 4 dni

WHEY premium