SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczynam 116kg, 47lat, 183cm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 93735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"I zeby nie było kupnych wynalazków"

Wszystko robię sam lub pod nadzorem.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Bez prochu - znaczy bez odżywki białkowej. Przy twojej ilości tkanki mięśniowej nie ma sensu i potrzeby - wsuwaj białko ze źródeł jedzeniowych. Dużo owoców to zły pomysł - dużo warzyw, tyle ile chcesz - czyli pod korek - to zdrowo zapcha brzucha, biały chleb w dużych ilościach - 3x dziennie bez sensu. Brawo za brak piwa.
Odkładanie na za 4 dni bez sensu - masz zmienić system odżywiania na zawsze - a nie wskoczyć na dietę na kilka dni i wrócić do starych, złych nawyków.
Nadal „ciemno widzę” .....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
kuerte1971
kabo9


wg mnie nie da się bo masz za dużo niewiadomych
- nie wiesz ile było mięsa
- nie wiesz jaki jest Twój udział
- nie wiesz ile było jajka, mąki, bułki tartej czy tam jeszcze innegu stuuffu do panierowania
- nie wiesz ile było oleju na patelni
- nie wiesz ile oleju zostało po smażeniu kotletów
- nie wiesz ile wciągnęły oleju "Twoje " kotlety i Twoja porcja warzyw
czyli masz równanie z 6 niewiadomymi,
pomyśl, wyciągnij wnioski



Mięsa wiem ile było, wiem jaki jest mój udział, wiem ile było jajka, mąki nie było, wiem ile było oleju i margaryny.

to wywalasz olej, margarynę, panierkę i wiesz wszystko, a także masz zdrowo
przestaw się na grill, pieczenie, duszenie, parowanie lub smażenie ale bez tłuszczu i zbędnych dodatków (panierki)
biały chleb i bułki zmień na chleb razowy, ale taki prawdziwy, a nie zabarwiany karmelem dla picu
jak jesz duże ilości chleba to musisz zacząć liczyć koniecznie i ważyć bo sery mają to do siebie, że są tłuste i kaloryczne


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-06-21 22:12:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
kuerte - masz fajną pracę - dużo ruchu
Trening to wiosłowanie, podciąganie, przysiady. Biceps triceps to zabawa na później.
Bób - lubisz i masz to jedz. Owoce ja jem bo mi rosną a Ty kupujesz. Pij BCAA z wodą zamiast piwa.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ten chleb to w pracy, kolega też mi mówi, że kiepsko to widzi. Szczególnie ten chleb i jak mi obliczył 30 kromek... na śniadanie. Trochę przesadził. Białko ograniczę, ale tam oprócz białka to i witaminy są. Warzywa, dobry pomysł. Rozpiszę jak już zastosuję co i jak jem. Co do czasu to zaczynam urlop i na nim czy od niego coś ze sobą zrobić, zmienić. Sery będą wiejskie do tego trochę miodu, choć nie powiem lubię sery pod każdą postacią. Kurczaki piekę a póżniej na patelkę zamiast kotletów. Z panierki, margaryny i oleju na razie nie zrezygnuje. BCAA świetne jest pamiętam te sprzed 20 lat. Nie ćwiczę siłowo w ogóle nóg a ze względu na lewy bark odpadają niektóre ćwiczenia. Owoce niektóre znajduję w lesie albo w drodze do lasu :). Znasz czeremchę i jest fantastyczny smak i zapach po przerobieniu?. Praca fajna lub taka sobie, dużo ruchu, dużo ludzi.


Zmieniony przez - kuerte1971 w dniu 2018-06-21 22:36:14
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
to sobie poczytaj o margarynie, szczególnie w kontekście smażenia

zupełnie nie wiesz jak się odżywiać, chociaż wmawiasz nam że nie masz z tym problemu
nic z tego nie będzie dopóki się dietetycznie nie ogarniesz,
po co kurczaka już upieczonego dawać na patelnię? bo tłuszcz się z niego wytopił i trzeba dodać mu łyżkę margaryny?

witaminy dostarczasz z białka w prochu?
LOL

Twoim problemem nie tylko są piwo i słodycze, to jeden z wielu problemów, który składa się na jedną całość
DIETA DIETA DIETA, a w zasadzie jej brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kurczak, grzybki, cebula czasami czosnek, wiesz po co to?. Wspomniałem o witaminach w białku, bo po prostu są. Myślisz, że tej margaryny to cała kostka? Tylko troszkę z odrobiną oleju a nie że cebula i grzyby pływają jak w zupie.

Dzień 2, waga 113,5kg

Dziś w pracy (też 12h) Duże ilości owoców, trochę bobu, koktajl 400ml (jagody, poziomki,banan, truskawki i trochę napoju migdałowego). Ziemniaki, ryba, chleb, pieczeń, jajka, pomidory i ogórki. Jutro sala i zmniejszona miska.


Zmieniony przez - kuerte1971 w dniu 2018-06-22 21:18:11
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
kuerte1971
grzybki, cebula czasami czosnek, wiesz po co to?

nie wiem, nie używam, może dlatego nie muszę też margaryny ?

i w ogóle to chyba szkoda mojego czasu
więc zmykam i powodzenia życzę

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wpadnij kiedyś i zobacz czy dałem radę czy nie. To, że przy takiej wadze da radę zrzucić nawet 20 kg w 2 miesiące to wiem na przykładzie (realnym) kogoś kto zastosował dietę Dukana. Moim problemem nie jest dieta a te nieszczęsne używki, bo chyba i za takie można uznać słodycze (na potęgę).

U mnie dochodzi jeszcze jeden, chyba największy problem, KORTYZOL bo mam nie lada problemy.


Zmieniony przez - kuerte1971 w dniu 2018-06-22 22:53:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wysoki koryzol jest skutkiem a nie przyczyną Twoich problemów. W Twoim przypadku może być skutkiem alkoholizmu, otyłości, początkującej cukrzycy. Przeczytałem ten dziennik ze smutkiem. Nawet nie wiem co Ci doradzić. Nic nie rozumiesz i nic nie starasz się zrozumieć. Ale gdzieś tam chyba zaczynasz zdawać sobie sprawę że jest Tobą kiepsko. Bardzo. Więc moja rada: zacznij od leczenia bo ilości (200 piw miesięcznie ???- Ty pijesz coś oprócz piwa ?) alkoholu który spożywasz świadczą o chorobie alkoholowej. A z tym mało kto potrafi sobie poradzić bez pomocy z zewnątrz.
5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Wason77 - Odzyskać motywację :-)

Wiecej