SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczęcie na siłowni, masa czy redukcja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 68
Witam, od razu proszę mi wybaczyć jeśli temat poruszyłem w złym dziale ale ten wydawał mi się za najbardziej odpowiedni co do poruszonego zapytania.
Otóż, od początku roku 2015 do wakacji zszedłem z dosyć sporej otyłości do nieco już stabilniejszej wagi (124 kg - 99), przy tym ćwiczyłem głównie ćwiczenia fitness, codziennie z jednym dniem przerwy w miesiącu. Teraz kiedy już faktycznie trochę udało mi się zmienić ciało, chciałem je nieco wyrzeźbić, więc zdecydowałem się na siłownie... No i tu pojawia się problem, niestety w tych tematach jestem kompletnie zielony, a patrząc się na moją poprzednią sylwetkę najgorszą zagwozdkę mam co do pytania w temacie, czy zaczęcie masy może negatywnie wpłynąć na moją sylwetkę? Czy powinienem zacząć od redukcji i jak długo powinienem na niej pozostawać?
Daje informacje o mnie w razie pytań:
Wiek 18 lat
Waga 99 kg
Wzrost 184cm.
... I jeszcze dodając małe pytanie dla kogoś kto wiedziałby coś na ten temat, w ten czwartek jadę na drugą sesje tatuażu na dłoni z zewnętrznej strony, czy mógłbym od środy np już zacząć treningi? Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Przydało by się zdjęcie sylwetki, wtedy odpowiedzi były by bardziej wiarygodne. Ważysz 99 kg. To dość sporo. Wypełnij ankietę podaj obwody itp. Z tego co piszesz można tylko domyślać się jak wyglądasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 68
Witam, wypełniłem ankiete obwody, niestety nie mam jak teraz zrobić zdjęcia więc jak na razie mam tylko i wyłącznie taką możliwość :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Ok. Robienie masy w Twoim przypadku mija się z celem. Razem z mięśniami będziesz łapał sadło. Ja bym dalej redukował. Co do tego ile czasu to zależy od Ciebie. Pamiętaj czym mniejszy BF tym lepszej jakości masa mięśniowa będzie Ci wpadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bierz pod uwagę to co zostało napisane wyżej.

Nade wszystko po redukcji będziesz w stanie zyskiwać bardziej jakościową masę mięśniową, aczkolwiek istnieje szereg korzyści z fazy redukowania tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 68
Więc obciąć dietę tak mniej więcej o -20? Dzięki z miejsca za pomoc! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW by georgu

Następny temat

? .:. Pytanie o trening Marka Rippetoe .:. ?

WHEY premium