SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaburzenia snu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2609

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3750
Tak więc od dłuższego czasu nękają mnie problemy ze snem... na początku był to sen 5-7 godzin czyli tak w miare , (gdzieś tak od ok 7 miesięcy) nie dawno, ok. 1,5 miesiąca temu problem się pogłębił , dzisiaj spałem ok 4 godzin, ale zdarza się tak że śpię np 2 godziny np w czwartek spałem 1,5 godziny... jest to bardzo irytujące, staram się zasnąc, zasypiam na godzine i nie moge dalej spać...
Poniekąd może to być spowodowane moim nadciśnieniem , nie jest ono jakieś wielkie ale jest...
zaczęło mnie to denerwować, bo nie moge się już w ogóle skupić w szkole i bardzo mi to przeszkadza, nie mam siły
Niedobór jakich pierwiastków powoduje zaburzenia snu? Magnez, żelazo, coś jeszcze? Czym może być to spowodowane?
Poniekąd może mieć na to wpływ stres, jednak ostatnio nie mam już większych zmartwień
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
Czy może od razu udać się do lekarza lepiej?

Zmieniony przez - cin_91 w dniu 2008-02-18 20:59:14

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Ile masz lat? Ostatnio czytałem, że 30%( chyba, nie pamiętam dokładnie) nastolatków ma jakiegoś rodzaju zaburzenia senne. Sam nie wysypiam się tak, jakbym chciał. Pewnie minie, tylko nie czepiaj się leków nasennych.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3750
no dobra ale bez przesady... to już chyba jest przegięcie, jesli chodzi o wiek to dzieciak , 17lat

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
witamina b-complex i lecytyna rozwiążą problem
i nie zapomnij podziękować

nn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Przejdzie - nie martw się, ale jakieś suplementy mogą pomóc ( bardziej jako placebo ;P ). Wstawaj i kładź się wcześniej, mnie coś takiego służy.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3750
co do Twojej wypowiedzi "Giaur" hmmm myślisz że nie próbuje chodzić wcześniej spać? Próbuje zasnąc np już od 21 i leże tak przez np 4-5 godzin i nie daje rady, szlak mnie trafia, robie coś na chacie albo wychodze sie przewietrzyć i znowu próbuje
nie zasne wcześniej niż o 1 , chociaż i tak przeważnie zasypiam po 3 a musze wstawać juz o 5-6 ... jakbym dawał rade zasypiać o północy to by było za***iście
czy to przejściowe? nie wiem jak trwa to od ponad pół roku... ;/
sogami nie obdaruje , bo nie posiadam konta, ale dzięki za wszelkie odpowiedzi


czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jeszcze na temat suplementacji?


ok kupiłem dzisiaj lecytyne+b-complex zobaczymy co z tego bedzie :)

Zmieniony przez - cin_91 w dniu 2008-02-19 11:06:50

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 412 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2588
a badałeś tarczyce? ;)

"Kopernik też była kobietą!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3750
zaraz skocze po wyniki bo ostatnio miałem jakieś badania na tarczyce , za 5 minut dam odpowiedz :D
"USG tarczycy: Tarczyca miernie powiększona, jednorodna o prawidłowym echu miąższu. Prawy płat- 1,7x1,2x4,3cm , Lewy płat- 1,6x1,4x4,2cm. Tchawica prawidłowa. Niestwierdza się odczynu węzłowego w otoczeniu gruczołu"

Zmieniony przez - cin_91 w dniu 2008-02-19 12:46:59

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Poczytaj n/t "higieny snu".
Czy postępujesz dobrze przed pójściem spać.
Albo początki złego - bezsenność...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3750
na temat higieny snu czytałem już dawno gdy miałem lekkie problemy ze snem, oczywiście kofeiny w ogóle nie spożywam, papierosy itp także, alkohol okazjonalnie, więc nie powinno to mieć większego wpływu.
Zobacze jak bedzie z tą lecytyną i tymi witaminkami, za pare dni zdam relacjie

Zmieniony przez - cin_91 w dniu 2008-02-19 17:32:51

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 412 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2588
a tsh robiles?

"Kopernik też była kobietą!"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Paznokcie i skórki ?? :(

Następny temat

"Kontuzje" u biegaczy i nie tylko

WHEY premium