SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zabieg przepukliny pępkowej - regeneracja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 845 Napisanych postów 556 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 12251
Witam wszystkich, dziś byłem w poradni chirurgicznej do której tydzień temu mnie skierował lekarz rodzinny. Wyznaczono mi 6 czerwiec na zabieg przepukliny pępkowej, nie jest ona duża, chciałbym w miarę szybko powrócić do treningów , czy użycie BPC 157 inj/tabs lub TB500 ew. je połączyć da lepszą regenerację rany? Czy po zabiegu używać jakiegoś pasa po powrocie na siłownie? Czy ktoś miał z was pępkową przepukline? Robi się ją w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym? Wiem że wyjdę dzień po zabiegu i metoda będzie jakieś nakłuwanie jakoś tak chyba laparaskopowo :D



Zmieniony przez - Marez1331 w dniu 2023-05-24 16:29:17

Zmieniony przez - Marez1331 w dniu 2023-05-24 16:41:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Nie jestem specjalistą od chirurgii, więc pod tym kątem ciężko mi jest się wypowiedzieć. Myślę, że wszelkie tego typu kwestie należy konsultować z lekarzem specjalistą, który będzie wykonywał zabieg. Między innymi to, kiedy rozpocząć rehabilitację, jak szybko wrócić do aktywności fizycznej, czy niezbędne są specjalistyczne pasy, itp. Nawiązując do tego pierwszego, to według mojej wiedzy konsultacja z fizjoterapeutą i specjalistyczna rehabilitacja będzie przydatna im szybciej, tym lepiej. To właśnie ona będzie głównym czynnikiem szybkości powrotu do sprawności. Niekoniecznie bajery jak BPC. Warto go dodać, ale nie jest to takie istotne.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12031 Napisanych postów 160413 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234305
BPC 157 i TB500 na pewno nie zaszkodzą jeżeli chodiz o regeneracje tkanek, czy blizny po zabiegu. Mozna dorzucic produkt kolagenowy. Co do stosownaia ewentualnego pasa, czy gorsetu wszystko zalezy od tego jak przejdziesz zabieg, jezlei bedziesz mial wstawiona siatke, to zazwyczja nie jest to konieczne. Kilka tygodni po zabiegu mozesz zapomniec o ciezkim dzwiganiu,
zerknij na moj wpis dotyczacy przepuklin
https://zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie/Przepuklina__czy_można_ćwiczyć_na_siłowni_-a7337.html?_gl=1*rof9gq*_ga*MTAwMjczMTcyOC4xNTk5NTA0NTQ1*_ga_8YYC8K60BE*MTY4NDk5MzI2My4xMzk4LjEuMTY4NDk5NzgzOS41MC4wLjA.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 845 Napisanych postów 556 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 12251
Tak będzie wstawiona siatka laparaskopowo czyli bardzo mało inwazyjny zabieg, kilka dziurek i tyle. Co do treningu itp skonsultuję to z lekarzem , dzięki za wypowiedzi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kłucie w prawej stronie brzucha

Następny temat

Zapalenie dwunastnicy i dalsze leczenie - jak postępować?

WHEY premium