SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zabawa szybkościowo-wytrzymałościowa:)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
Witam, chiałbym przedstawic tu jeden z moich wynalazków treningowych(BARDZO PRZEPRASZAM JAKBY KTOŚ TO JUŻ WYMYŚLIŁ I MYŚLI ŻE ŚCIĄGNĄŁEM, nigdzie tego nie znalazłem, własnoręczna praca

No to przejdźmy do cwiczenia. Wymyśliłem je podczas okresu trenowania szybkości(aha cwiczę kick-boxing tak przy okazji). Mam kontuzje nogi więc skupilem się na wytrenowaniu rąk i doszedłem do następującego pomysłu
Potrzebny jest partner z 1 łapą trenera lub rękawicą i trochę miejsca. stajemy w pozycji z gardą i chodzimy z partnerem. Partner co jakiś czas wystawia jedną tarczę (po 1sek. opuszcza) a my atakujem przednim prostym(NIGDY TYLNYM). Robimy je z wejściem, wyjściem to już zależy od ruchu partnera. I teraz najlepsze: ZA KAŻDE CHYBIONE UDERZENIE ROBIMY X POMPEK(za X można wstawic dowolną liczbę, moja kara wynosi 4pompki za uderzenie) 1 seria to 2rundy, które trwają Xmin( u mnie trwa 4min), w jednej rundzie wykonjemy jedną rękę w drugiej drugą rękę. Między rundami robimy 1min przerwy(lub więcej jak ktoś potrzebuje:). Po 1rundzie robimy 2min przerwy i... wykonujemy naszą karę:D, np. za 12 uderzeń nietrafionych przy przeliczniku 1uderz-3pompki wykonujemy 36pompek( w dowlnej formie, ja robię w normalnym rozstawie rąk). Po wykonaniu kary rozciągamy klatę, tricepsy i ręce odpoczywając ok 2min i zaczynamy 2 serie. W drugiej serii polecam zmniejszyc trochę czas rund(ja zmniejszam o 1min, czyli do 3min) i znów 1 runda na lewą ręke->1minprzerwy->1runda na prawą rękę->2min przerwy->kara->2min przerwy->kolejna seria z odpowiednio zmniejszonym czasem rund(można również zmniejszyc przelicznik:)
I to by było na tyle, mam nadzieję że komus się to przyda jako odmiana codziennej rutyny i że da oczekiwane efekty. I po zastosowaniu tych cwiczeń to już przestaje byc zabawą
PS. To mój dzisiejszy trening:
1seria: 2rundy po 4min, 1minprzerwy między nimi,2min przerwy po serii , przelicznik-1chyb-4pompki, 2min przerwy+rozciąganie, licz.pompek:48

2seria: 2rundy po 3min, 1min prz. pomiędzy, 2min przerwy po, przelicz:1chyb-4pompki, przerwa 2min+ rzociąganie licz pomp: 72

3seria: 2rundy po 2min, 1min prz. między, 2min przerwy po, przelicz: 1chyb-3pomp.-> je****cie w podłogę i 5min leżenia licz pomp: 45

tak więc widac że TROCHĘ to daje w kośc oczywiście można dowolnie komponowac własne treningi z użyciem tego prszykładu- więcej serii, dłuższy czas rund, większy/mniejszy przelicznik kar itp. To ma służyc wam jako przykład, MIEJCIE WYOBRAŻNIĘ!!!! Wpisujcie swoje opinię i własne wynalazki treningowe!!!(sogami nie pogardzę )

__________________________________

Jak boli znaczy, że żyjesz!!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
hmm

tak szczerze ?


e tam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Ja ci daje SOGa, za fajny pomysł i fajny opis ćwiczenia, mi się podoba, zobacze to ćwiczenie sobie, tak z ciekawosci

Pozdro

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 947
fighter 11 fajne

Nie boje się tego kto trenuje 10000 różnych kopnięć lecz tego kto trenuje 10000 razy jedno kopnięcie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
https://www.sfd.pl/temat250104/ tu macie mój drugi wynalazek, uzupenienie tej zabawy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Judogi Maturo

Następny temat

Przepisy o umundurowaniu

WHEY premium