SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Za duży brzuch- desperacka prośba o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1010

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

Mężczyzna

Waga

65kg

Wzrost

173cm

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca siedząca w biurze od 7-15 pon-pt, przerwa o 10, ale 5-10 minutowe mogę w każdej chwili sobie zrobić, wieczorami wybieram się na rower około 30km w umiarkowanym tempie. Pon-pt wstaję o 6, chodzę spać około 23, weekendy wstaję o 10, kłade się o 24.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Czasami gram w tenisa ziemnego, siatkówkę, najczęściej jeżdżę na rowerze

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

obecnie 3 posiłki dziennie, zaczynam od śniadania w pracy o 10:00(kanapki, czasami sałatka 150-200g), następnie mam obiad o 15:00(2 dania, zupa+2 danie: ziemniaki, mięso, surówka), kolacja ok 19-20 (kanapki/zapiekanka/zupa mleczna)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

W listopadzie szczegółowe badania przechodziłem łącznie z EKG- żadnych wad/zastrzeżeń/ograniczeń. Wcześniej trenowałem ju-jitsu, byłem badany przez lekarza sportowego, również żadnych zastrzeżeń
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 228
Witam Wszystkich, jestem na tym forum nowy. Postanowiłem napisać, ponieważ potrzebuję Waszej pomocy.
Wiem, że podobnych tematów pewnie było sporo, ale mój przypadek jest dosyć indywidualny...
Chciałbym się uporać z moim brzuchem, który jest moim największym utrapieniem ostatnio. Problemem jest to, że całą sylwetkę mam w miarę normalną, nawet dosyć szczupłą, jedynie brzuch do całości że tak ujmę nie pasuje- jest spory. Nie mam pojęcia od czego zacząć... Mając 10 lat byłem bardzo szczupły, później w wieku 14-15 lat mocno przytyłem i w wieku 17-18 lat znowu nieco zrzuciłem z wagi, jednak brzuch pozostał do chwili obecnej.
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną- od poniedziałku do piątku pracuję w biurze, więc ruch mam ograniczony. Po pracy często robię wypady rowerowe po 30km, jednak różnie z tym bywa- brak mi systematyczności.
W weekendy w miarę możliwości wybieram się na rower/tenisa ziemnego/siatkówkę.

Jedzenie:
Od pon-pt wstaję o 6, na 7 jadę do pracy i w pracy o 10 jem śniadanie. Zazwyczaj są to kanapki z żółtym serem, czasami gotowe sałatki 150g.
Obiad jem po powrocie z pracy około 15:30, często 2-daniowy:
Zupa+2 danie typu: ziemniaki, filet z kurczaka w panierce, surówka/fasola/marchewka z groszkiem.
Kolacja około godziny 19/21 i tutaj różnie- często zapiekanki, czasami jakiś kawałek kabanosa, ewentualnie owsianka na mleku.

Czasami zdarzy mi się zjeść coś słodkiego, w weekendy czasami wypiję 2-4 piwka.

W planach mam dojazd do pracy zamiast samochodem zmienić na rower i kusi mnie powrót do dawniej uprawianego sportu ju-jitsu, jednak nie wiem czy mi się tu uda (chodziłem rok i przez ten czas nabrałem niesamowitej kondycji).

Postanowiłem poprosić Was o pomoc, ponieważ chciałbym coś zmienić, a nie wiem od czego tak naprawdę zacząć.
Chciałbym zastosować jakąś dietę, jednak nie wiem jaką, ponieważ ręce mam stosunkowo chude, nogi sądzę, że mam w sam raz, tylko ten brzuch...
Proszę o jakieś ukierunkowanie, od czego powinienem zacząć, czego się wyrzekać, co jeść itp. Jestem skłonny do poświęceń, byle tylko przyniosły one stopniowe efekty, które naprawdę będą widoczne.

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.



Zmieniony przez - A7x w dniu 2012-09-07 09:46:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 881 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23060
https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

No i fotki by sie przydały, sprawdzimy czy jest co zrzucać

Zmieniony przez - yogi799 w dniu 2012-09-07 09:49:50

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk***ysynem"
Józef Piłsudski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 228
Z fotkami może być problem, ale postaram się coś wymyślić.
Wieczorem podam dokładne wymiary, w każdym razie naprawdę jest co zrzucać :(

Biorę się za czytanie :)

Zapomniałem dodać- idzie zima, chciałbym zimą zacząć biegać, dodatkowo co weekend jeżdżę kilka godzin na łyżwach. Zapowiada mi się również wypad na narty.


Zmieniony przez - A7x w dniu 2012-09-07 10:08:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc.

Następny temat

dieta > 3000kcal

WHEY premium