2 zespoły popychają po dnie basenu pływackiego mosiężny krążek za pomocą krótkich kijów do bramki przeciwnika.
Boiskiem jest dno standardowego basenu pływackiego. Drużyny liczą po 6 zawodników plus czterech rezerwowych. W czasie spotkania można dokonać dwóch zmian. Typowe ustawienie drużyny to środkowy napastnik, 2 skrzydłowych, obrotowy i dwóch obrońców lub 2 obrotowych i obrońca.
Na początku meczu zawodnicy ustawiają się w szeregu na dnie basenu, z jedną ręka opartą o tylną ścianę basenu, każda z ekip na swojej połowie. Zagrywa drużyna, której napastnicy pierwsi dotrą do krążka. Bramki znajdują się 12 cm od tylnych ścian basenu i mają szerokość 3 m oraz wysokość 1,8 m.
Jest to gra bezkontaktowa, zakazane jest odpychanie wolną ręką innych zawodników. Krążek może być dotykany tylko kijem. Mecz trwa dwie połowy po 15 minut. Ewentualna dogrywka to 2 x 5 minut. Wówczas gra się do pierwszego gola.
Hokej podwodny sędziuje 5 arbitrów: sędzia główny z boku basenu; 2 sędziów wodnych, którzy są w wodzie wraz z zawodnikami; sędzia czasowy; sędzia punktowy.
Gra powstała w 1954 r. w Anglii. Obecnie uprawiana jest także w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Zimbabwe, USA, Japonii, RPA, Kolumbii, Belgii, Holandii, Francji. W 1988 r. rozegrano pierwsze MŚ. Koordynacje nad dyscypliną sprawuje Komisja Hokeja Podwodnego przy Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej.
Co o tym sądzicie? Jak dla mnie dowód na to że głupota ludzka nie zna granic. Jest to sport z serii sportów pseudoextremalnych, które wymyślili kolesie nie mający na co kasy wydawać.
To live is to die...
Wczoraj - Grubas w dziale Sporty Extremalne
Dziś - Buracze w ekstremalnych
Jutro - Admin SFD i insomni