SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z mlekiem czy z wodą?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Witam, ostatnio zakupiłem Gain Bolic 6000, i niewiem z w czym można go rozpuszczać, można podobno i z mlekiem(rzeczywiscie, lepiej smakuje), no ale przecież ten hardgainer zawiera także kreatynę, a ta o ile mi wiadomo nie idzie za bardzo w parze z mlekiem. Więc chciałbym żeby ktoś mi wyjaśnił czy można GB 6000 spożywać z mlekiem czy tylko z wodą. Pytam ze względu na obecny w nim monohydrat.

A druga sprawa: W dni treningowe biorę 2 porcje: jakieś 60 gram na godzinę przed treningiem, oraz 100 gram godzinę po treningu. natomiast w pozostałe dni 2 porcje po 60 gram na godzinę przed posiłkiem. Czy to jest prawidłowe dawkowanie tej odżywki?
Bo są naprawdę różne sposoby dawkowania a ja nie wiem który wybrać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 74 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2484
stosowanie kreatyny moze naturalnie "wymusic" na tobie wieksze spozycie płynów. Odczuwać po prostu bedziesz trodhę wieksze pragnienie. Wlewanie w siebie wody na sile jest niewskazane.

siła, masa, rzeźba, p******nięcie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
gainer to gorszy odpowiednik kanapki z serkiem. Twoj - kanpki z serkiem posypanej szczyptą kreatyny. Pytając o dawkowanie gainera - pytasz o dawkowanie kanapki. Bo to jest praktuycznie to samo. Stąd też - rózne sposoby dawkowanie kanpek/gainerów

mozesz mieszac z mlekiem jak dobrze tolerujesz laktozę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1003
słuchaj jeśli Ci smakuje z mleczkiem to pij, tylko kupuj mleko o niskiej zawartości tłuszczu.
Odnośnie dawkowania to bierz tak aby w pełni uzupełnił twoją dietę w węglowodany i białka, w końcu po to są gainery.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jesli robi masę - i ma z tym mega problemy - jak najbardziej moze pic z tlustym mlekiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
No ale jak np bedę brał rano na obiad i wieczorem, po 60 gram, to nie będzie za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1547 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30917
zapytaj swojej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
powiedz: skąd my to mamy wiedziec

a czy jak bede jadł 6 plastrow sopockiej dziennie i póltora bagieti to będzie dobrze?

przeciez to zalezy od sumy wszystkich kalorii ktore spozywasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
ja się zbytnio nie zgodze z porownaniem gainera do kanapki z serkiem (jeżeli brać to dosłownie, bo jako przenośnie normalnego jedzenia to faktycznie, racja)
jeszcze zalezy jakis gainer, np. shit taki jak 737 to oczywiscie ze gorszy odpowiednik kanapki, ale np. up your mass, lub gainer/bulk z tej półki to już bez porównania

gainbolic moim zdaniem jest dobrym gainerem i jest lepszy od kanapek z serkiem
ale to tylko moje zdanie


ja gb piłem z mlekiem, najczęściej 2% ale to nie ma zbytniego znaczenia na tym poziomie
w sumie po treningu lepiej z mniej tłuszczowym mlekiem, bo tłuszcz opoznia wchlanianie, ale jak wyzej pisalem nie bedzie roznicy czy dasz 2% czy 3,2%

czekolada z mlekiem jak najbardziej

najlepiej stosowac tylo po treningu, a w innych posilach normalne jedzenie


takie moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
są różne gainery i różne kanapki. Nie uważam by gainer up your mass mógł konkurować z dobrze przyrządzonym posiłkiem w postaci kanapek. Up yoru mass to produkt wysokoprzetworzony, w zasadzie z definicji jest czymś uboższym niż starannie dobrana niskoprzetworzona żywność. Poza tym zawiera sporą dawką bardzo podatnynch na utlenianie nienasyconych kwasów tłuszczowych, jest formie proszkowej i nie jest hermetycznie zamykany - przez co narażone one są na niekorzystną oksydację. Spożywanie utlenionych NNKT jest zabiegiem wysoce nieporządanym zdrowotnie. Mozna by się przekomarzać, ale moja porcja kanapek z rucolą, oliwą, pomidorem, mozarellą i łososiem bije każdy gainer czy bulk na głowę.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-10-31 20:25:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
A np jeśli chciałbym stosować GB 3 razy dziennie to mogę sobie go spożyć przed śniadaniem czy raczej po? Bo nie wiem czy na czczo można czy nie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
no tak, kanapki z łososiem itp, to dobra sprawa... ale jak ja jestem studentem i u mnie trudno jako taką dietę utrzymać to wiesz....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka jest różnica pomiędzy AAKG a L-Argininą

Następny temat

suple na siłe.

WHEY premium