SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZMA + muszynianka... dawkowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 366
Wiek: 17
Wzrost:188 cm
Waga: 74 kg
Staż: 1,5 roku z dużymi przerwami łącznie ok. 1 rok
Cel: Głównie masa, no a co sie z tym wiąże siła

Zatatnawiam sie nad dawkowaniem ZMA aptecznego, które biore dopiero od tygodnia(wczesniej jeszcze nic niebrałem), w następujący sposób:
W dni bez treningów:
3 tabletki magnezu ("MGB6"- jedna 50mg + 6mg b6, łącznie 150mg i 18mg b6) i 1 cynku ("Zncast forte"- 27mg) przed snem.
W dni treningowe:
2 tabletki magnezu + 1 cynku przed treningiem i to samo jeszcze raz przed snem.

Dodatkowo na siłowni pije całą półtora-litrową wode "muszynianke", która zawiera 134 mg magnezu na litr, czyli całość w sumie ok. 200 mg, co w połączeniu z ZMA aptecznym daje 400 mg magnezu na dzień (100 mg przed treningiem, 200mg w czasie i 100 przed snem), no a niemozemy przecież zapomniec o tym co przyswajamy dodatkowo z posiłków. I tu sie rodzi pytanie, czy to aby przypadkiem niezaduza dawka? A druga sprawa ma sie do cynku... W dni treningowe brać 1 czy 2 tabsy?
Opinie mile widziane :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie bierz "ZMA" przed treningiem, nie ma potrzeby. BIerz przed snem jednego zincasa forte i 150 - 300mg magnezu. Muszyniankaswoja droga, ja z diety dostarczam 500mg magnezu i wiecej nieraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Nie wiem czy nmie lepiej wzias ten cynk rano. z czasem moze przeszkadzac bo dziala pobudzajaca i sen moze byc nerwowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
faftaq ze tez chcialo Ci sie liczyc mineraly w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1473 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21949
Mastah88 jak nie wiesz to nie udzielaj sie, lepiej przed snem cynk z magnezem
pozdro

Po kontuzji, wracam małymi kroczkami do formy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
soltys88 - mam policzone tak na przykladzie standardowego jadlospisu. Przynajmniej dowiedzialem sie jakich mineralow/witamin uzueplniac nie muszę (w wiekszosc wypadkow pokrywam ponad 200% dziennego zapotrzebowania), a jakie sie przydadzą (wapń, b1, d3).


Mastah88 - na jakiej zasadzie cynk pobudza?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masakra 2 + AAKG Hardcore + TCM

Następny temat

jak to rozpisac

WHEY premium