SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZDJĘCIA NASZEJ SZAMY v3

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 409875

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
alhambra1970
Sernik czekoladowo-kawowy na spodzie z dodatkiem orzechów i owsianych.


Poproszę przepis!

A tu benc, pizza poszła, ale pierdziele takie gotowanie, następnym razem nie bawię się w low carby i pójdzie albo 2x więcej mąki albo chociaż drugie tyle zmielonych orzechów, mały ten placuch wyszedł. Co za życie... Jedyny plus to, że jak podzieliłem ją w pół to można było złożyć i wcinać jak mega smaczną kanapeczkę :D wyszłoby na to, że chyba w sumie odkryłem przepis na tortille...




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4596 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 17906
Ciasto High Carb & Protein Fasola zblendowana z kakao,slodzikiem, bialkiem jaj i paczka ryzu Basmati Na gorze dodane kawalki soczystego kiwi a dół blachy wysmarowany bezkalorycznym olejem PAM

AKTUALNY DZIENNIK ACTIVLAB :
http://www.sfd.pl/[DT]_Aniitka155_od_Ladies_do_ActivLab-t1040073.html

...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Wiesz, co jest naj­ważniej­sze w życiu? Mieć cel. I dążyć do je­go spełnienia. Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który po­siadam, tak jak­by... uszczęśli­wia mnie. Dzieki niemu mam poczu­cie, że war­to żyć, mi­mo prze­ciw­ności. Ale często wątpię. Bar­dzo często.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
HMEH...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 448
Alhambra1970 POPROSZĘ przepis na ten sernik !;)

T'estimo Barca <3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Potreningowo - stejk z buraczkami


"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Krystian, malpa96, dziękuję za uznanie dla sernika !
Generalnie jestem sernikożercą. Robiłam już wersje na zimno i pieczone, z tahini, mango, cappuccino, wiórkami kokosowymi, mlekiem kokosowym, mascarpone, mlekiem skondenswowanym itp. Jeśli chodzi o czekoladowy, to wciąz szukam przepisu idealnego, tak jak Krystian eksperymentuje w poszukiwaniu idealnego batona.
Do tego sernika poszło -
800 g twarogu z wiaderka – uwaga na sklad, ma byc bez dodatków !!!
2 czekolady 70%
250 g kremówki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
odrobina stewii wg gustu
3 jajka
ok 50 ml espresso, ale tu ilośc wg uznania
opcjonalnie mozna dac kieliszek amaretto

W oryginalnym przepisie było jeszcze mascarpone, dużo więcej czekolady i kremówki, ale nie chciałam aż tyle tłuszczu. Następnym razem spróbuję zastąpic kremówkę mlekiem skondensowanym niesłodzonym lub kokosowym, a zamiast części czekolady dodac kakao.
Sernik wychodzi ciężki, mazisty, kremowy i trzeba go kroic nożem moczonym w gorącej wodzie, ale taki ma byc !
Można zrobic bez spodu, wtedy będzie mniej kcal. Ja zrobiłam spód z mieszanki domowych ciasteczek, orzechów laskowych i płatków owsianych. Wszystko zblendowane i do tego odrobina rozpuszczonego masła, aby powstało cos jak mokry piasek do wylepienia tortownicy.
Piekę raczej w niższej temperaturze i dłużej 150-160 stopni, najlepiej w kapieli wodnej. Ja na dno piekarnika stawiam blaszkę z wodą, Przed końcem pieczenia wyjmuje ją i dopiekam dolna grzałką sam spód, jakieś 10-15 minut. Ważne aby nie piec ani za krótko ani za długo. Środek sernika może byc tylko delikatnie sciety, dojdzie w czasie studzenia w piekarniku. Jak będzie się piekł za długo,będzie suchy.

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 214 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1930
Świeżutki pstrąg od rybaka, pyszności.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Burgoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 2977 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68706
masujemy oraz motywujemy się

"No explanation needed.. 2018 will be nothing but HUGE .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4500 Napisanych postów 35782 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263050
Takie rarytasy z "końca świata"



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Domowe jedzenie jak liczyć wartości ?

Następny temat

SZYBKI KONKURS W KUCHNI SFD

WHEY premium