SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZASADY TYPOWANIA GAL!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Z racji tego, że nie było mnie wczoraj wieczorem, na forum zrobił się spory bałagan. Koledzy Bosy0 i Nezz dostali właśnie tydzień urlopu (chyba że zdecydują się go przedłużyć na własne życzenie).
Od dawna były przed każdą niemal galą podawane typy userow na walki. Pojawiali się też userzy z innych działów chcący obstawic kasę u bukow, którzy podawali kursy na walki i prosili o radę. Nie będę tłumaczył na czym polega różnica pomiędzy typowaniem, a obstawianiem. Jedno jest pewne - zabawa w typowanie wszystkich walk, może się dla kogoś skończyc stratą gotówki. A często przychodzą tutaj ludzie, którzy liczą na pomoc a nie szkodę.

Po przeanalizowaniu wszelkich stanowisk doszedłem do wniosku, że zabawa w typowanie u nas będzie prowadzona systemem punktowym oraz wg. kursów. Czyli będzie mozna "typować" zwycięzców wszystkich walk - na punkty, oraz obstawiać pojedyncze walki lub po kilka walk - za jednostki. Ten drugi sposób będzie pomocny dla ludzi wpadających do działu tylko po radę.
Dlaczego proponuję dwie opcje? Jak ktoś raz był u bukmachera, to powinien zrozumiec. Po krotce: można mieć skuteczność 90% w typowaniu i szybko zostać bankrutem. A można też mieć skutecznośc 20 % i zarobić sporo kasy.
Obstawianie jest przede wszystkim umiejętnością dostosowywania swoich zakładow do wysokości kursow i umiejętnego operowania stawką

Teraz zasady:

I. SYSTEM PUNKTOWY!
Prosta sprawa: Typujemy zwycięzców WSZYSTKICH walk na danej gali! Za prawidłowe przewidzenie wyniku walki otrzymuje się 1 pkt, za nieprawidłowe: 0 pkt.


II. SYSTEM WG. KURSÓW.
Sprawa nieco bardziej skomplikowana, acz ze zrozumieniem nikt nie powinien mieć problemów.
Przed każdą galą podawane będę kursy na poszczegolne walki (np. od BAH, albo od innego buka). Ten sposób rozgrywki proponuję ludziom, którzy umieją korzystać z kalkulatora, bo polega ona tylko na przemnożeniu stawki, za którą się będzie obstawiac walki, przez kursy na obstawiane walki.

Oto regulamin gry!

1. Saldo początkowe gracza = 100 jedn.

2. Gracz wybiera zakłady z podanych w topiku o aktualnych zakładach te, które chce obstawić i określa stawkę za jaką chce zagrać! Oblicza kurs ogólny zakładu i mnoży go przez wysokość stawki za jaką chce zagrać PRZYKŁAD:

Jason Lambert - Renato Sobral 4,20 1,20
Matt Hamill - Rex Holman 1,30 3,20
Gleison Tibau - Jason Dent 1,35 2,90
Jamie Varner - Jason Gilliam 1,20 4,20
Martin Kampmann - Drew McFedries 1,30 3,20
Rich Franklin - Jason MacDonald 1,20 4,20
Tim Sylvia - Randy Couture 1,35 2,90
Chris Lytle - Matt Hughes 6,20 1,10
Jon Fitch - Luigi Fioravanti 1,25 3,60

PRZYKŁADOWO:
Mam 100 jedn. Chce postawić na tej gali za 10 jednostek na Sobrala, Franklina i Fitcha na jednym kuponie! Kurs ogólny tego kuponu będzie wynisił: 1,25 X 1,2 X 1,2 = 1,8

Czyli stawka postawiona na tym kuponie (np 10 jedn) będzie w razie poprawnego wytypowania walk pomnożona przez kurs ogólny, czyli 1,8

Będzie więc do zgarnięcia 18 jednostek!

Proste prawda?

Można obstawiać na osobnych kuponach za osobne stawki poszczególne walki!
Na tej podstawie wylicza stan swojego konta i wielkości ew. wygranej.

3. By uniknąć bałaganu i nieporozumień każdy gracz miałby tylko jedną możliwość wytypowania, żadnych poprawek. Czyli: w topiku gdzie typujemy aktualną galę nie ma spamu i wypowiedzi bez sensu!

4. Zakłady można wypisywać do godz. 24:00 naszego czasu przed rozpoczęciem się gali! Po tym czasie topik będzie zamykany - otwarty będzie znów dwa dni po gali (żeby się ktos na spoiler nie nadział i żeby ktoś nie dopisywał nic bez sensu).

5. W razie remisu albo nierozstrzygnięcia walki - graczowi zwrócona jest stawka za zakład na daną walkę, jeżeli walka remisowa/NC byłaby częścią zakładu kombinacyjnego, to kurs ogólny zakładu zostałby pomniejszony o kurs przewidziany za tą walkę!

Jak ktoś ma wątpliwości/nie rozumie co do sposobu obstawiania wg. kursów, to pytać!
Jak dla kogoś sposób zbyt trudny - to po prostu grać tylko na punkty, a w stawki i kursy się nie bawić. W tym pomyśle chodzi mi o pomoc dla tych, którzy grają naprawdę! Po kilku galach będzie widać, czy ktoś jest na "+" czy jest "w plecy" System punktowy nie odzwierciedliłby tego wogóle!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3509
na zakladach bukow znalazlem kursy na UFC 69

Georges St. Pierre - Matt Serra 1,10 6,20
Diego Sanchez - Josh Koschek 1,50 2,35

narazie jest tylko tyle ale te walki sa wpisane na 10 marca o 23.30 a o ile dobrze wiem gala jest kiedy indziej

EDIT: albo do 10 marca mozna obsatwiac(ale 10 marzec jest juz jutro i sa tylko 2 walki, nie wiem juz ocb tutaj ;/)

Zmieniony przez - arq w dniu 2007-03-09 11:42:17

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Mirko Cro-Cop: "...Wylewając pot na treningu, oszczędzasz krew w czasie walki..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Rozumiem, że chcesz by pytać w tym topicu ?
PRZYKŁADOWO:
Mam 100 jedn. Chce postawić na tej gali za 10 jednostek na Sobrala, Franklina i Fitcha na jednym kuponie! Kurs ogólny tego kuponu będzie wynisił: 1,25 X 1,2 X 1,2 = 1,8


Nigdy się w to nie bawiłem. Jak rozumiem przy takim typie, dostanę kasę tylko jeśli wszyscy trzej wygrają ? Jeśli przegra choć jeden, to nic nie dostanę ?
Jeszczę chcę potwierdzić, mogę zagrać na każdego z osobna, tylko wówczas ewentualna wygrana nawet gdy wszyscy wygrają będzie mniejsza ?
Np. 4x1,25 + 4x1,2 + 3x1,2 = 5 + 4,8 + 3,6 = 13,4 ?

Jedno mnie niepokoi. Czy ktoś będzie czuwał nad pieniędzmi jakie zostaną uczestnikom po każdej z gali i publikował rankingi ?

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
" Nigdy się w to nie bawiłem. Jak rozumiem przy takim typie, dostanę kasę tylko jeśli wszyscy trzej wygrają ? Jeśli przegra choć jeden, to nic nie dostanę ?"


Dokładnie! Jeśli jeden wtopi - to cała stawka jaką postawiłeś idzie się kochać

"Jeszczę chcę potwierdzić, mogę zagrać na każdego z osobna, tylko wówczas ewentualna wygrana nawet gdy wszyscy wygrają będzie mniejsza ?
Np. 4x1,25 + 4x1,2 + 3x1,2 = 5 + 4,8 + 3,6 = 13,4 ?"


Nie rozumiem czy 4X1,25 - czy to "4" to stawka na ten zakład? Jeśli tak, to oczywiście Wtedy w tych zakładach wygrasz dokładnie 13,4 Ale na opjedynczych kuponach lepiej obstawiać walki gdzie kursy są wyższe


"Jedno mnie niepokoi. Czy ktoś będzie czuwał nad pieniędzmi jakie zostaną uczestnikom po każdej z gali i publikował rankingi ?"

Tak - rankingi można oppublikować w jednym topiku z systemu punktowego i "kursowego" w jednym topiku. Będzie on odświeżany, dodane będą statystyki i znow zamknięty - żeby nie było w nim burdlu i żeby każdy wiedział ile ma punktow/jednostek do gry.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 449 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3701
Ok zdaje sie, ze rozumiem, można w tym temacie typowac juz UFC 68 czy to tylko topic informacyjny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3509
kurde dobre to tez juz to rozumiem

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Mirko Cro-Cop: "...Wylewając pot na treningu, oszczędzasz krew w czasie walki..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
przyłączam sie do pytania Damasa,tu można już typować czy bedzie jakis inny topic na to???

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2318
Stawiam 100 na to że Tim zakopie Rande'go
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3509
kiedy bedzie mozna typowac i(przylaczam sie do pyt. poprzednikow)w jakim topicu?

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Mirko Cro-Cop: "...Wylewając pot na treningu, oszczędzasz krew w czasie walki..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Typy dawajcie tu:
https://www.sfd.pl/TYPY_na_UFC_68-t319728.html

Ten topik zostawmy na pytania i odpowiedzi
Bo na tą chwilę jest jeszcze sporo osob, które moga mieć wątpliwości - jakby tu były typy i pytania, to

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3509
jeszcze jedno pytanie, obstawiam wszystkie walki na danej gali nawet jesli nie kojarze niektorych fighterow i nie wiem jak walcza? czy moge obstawiac tylko wybrane walki?

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Mirko Cro-Cop: "...Wylewając pot na treningu, oszczędzasz krew w czasie walki..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6077
nie wiem jak jest w BAH'ach i innych ale w sts'ach np wszystko mnozy sie jeszcze przez 0,9 co jest jakby prowizja dla firmy u ktorej sie obstawia.
Rozumiem ze jest to czysto wirtualna zabawa w tej formie? zadnego sponsoringu dla najlepszych nie ma ?

Nic nam nie zrobisz! Masz prawo wybierać,
Możesz nam pomóc, możesz nas wybawić
Lub czekać dalej i śmierci zostawić...
Śmierć nie jest straszna - umiemy umierać.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 68 - ważenie

Następny temat

TYPY na UFC 68

WHEY premium