SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zły cholesterol w zółtku..pomyłka?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/cholesterol.htm

tutaj jajko umieszczone zostało w tabeli ze złym (szkodliwym) cholesterolem. na forum krążą informacje ze to cholesterol dobry wiec jak jest?

SFD Team, na forum od 2002-10-05

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62111
Ta tabelka pokazuje tylko zawartość cholesterolu LDL.Powinieneś widzieć,że w sład jajka wchodzi o wiele więcej składników niż pokazuje ta tabelka,która jest prawdziwa tylko w tym jednym punkcie.Polecam głębszą penetrację internetu w tym temacie.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4391
Gdzieś na sfd jest notka dokładniej opisująca "problem" cholesterolu.

Chodziło w niej o to, że jajko ma bardzo dużo cho., ale ta ilość nie ma nic wspólnego z ilością w krwiobiegu, ponieważ jakieś białko z jaja (nie pamiętam jakie) "blokuje" cho. i nie ma żadnych problemów.

Jeśli chodzi o ilość spożywania jajek dziennie (dokładnie żółtek) to nie którzy mówią, że nie ma ograniczeń... ale imo co za dużo to nie zdrowo. Ja jem codziennie 3 całe jaja na śniadanie, czasem jeszcze jedno popołudniu i jest w porządku.

Pamiętaj, micha jest najważniejsza !!! >>>Odżywianie<<< :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1016 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7338
Dzisiaj Rothen wrzucił arta na ten tema

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 553
Ja żeby sie upewnić rozmawiałem na ten temat z nauczycielką biologii. Powiedziała, że nie zdrowo jest jeść często żółtka jaj, ze względu na ten niezdrowy cholesterol, dlatego staram sie jeść głównie same białka. :)

Nickelback - Hero :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
w bialkach nie ma prawie zadnych wartosci odrzywczych, wszystko co dobre jest w zoltku

Damy Rade!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 553
żółtka też jem, ale nie w dużych ilościach

Nickelback - Hero :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17545
Frezerus a nauczycielka to Dr. Know czy inna wyrocznia, ze uwazasz ja za specjalistke w tej dziedzinie? Takie osoby najczesciej gowno wiedza w tym temacie i powtarzaja te same mity co reszta społeczenstwa.
Co do tego cholesterolu w zoltku to dla zwyklej osoby nie ma on nic wspolnego z wysokim poziomem cholesterolu w organizmie, lecz dla osob majacych z nim problemy jajka nie sa najlepszym pomyslem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1016 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7338
Czytaliście?

https://www.sfd.pl/Prawda_i_mity_o_szkodliwości_jajek.-t392585.html 

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 553
A czy ja pisałem że uważam ją za specjalistkę? Spytałem jej bo byłem ciekawy co powie na ten temat, tyle. Nie mówię że musi mieć racje.

Nickelback - Hero :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja + rzeźba

Następny temat

z czego ciąc kalorie w redukcji ?

WHEY premium