SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złe samopoczucie pod koniec treningu.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78
Cześć,

trenuję już prawie czwarty miesiąc na siłowni i od jakiegoś czasu (ok 3-4tyg.) podczas ostatnich, męczących serii (nie są to treningi szczególnie intensywne) trochę słabiej się czuję, lekko osłabiony, czuję dużą potrzebę odpoczynku, jakby mniej krwi dopływało do mózgu. Po 3 minutkach na kanapie jest już ok. Oczywiście nie występuje to za każdym razem. Najczęściej jednak pod koniec treningu.

Czym może to być spowodowane?
Jakie produkty/suplementy/witaminy powinienem wprowadzić w większej ilości do swojej diety?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Na ile czasu przed treningiem spożywasz posiłek i co to jest? Masz w ogóle rozpisaną dietę? Wysypiasz się? O której ćwiczysz?
To, że w końcowej fazie treningu mamy mniej siły jest naturalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78
dziś zjadłem ok. 1,5-2h przed treningiem obiad składający się z fileta z kurczaka, surówki i ryżu. Zazwyczaj jest podobnie. Czasem zdarza mi się pójść na wpół głodny, ale nie zauważyłem powiązania między posiłkiem spożywanym przed a opisywanymi przeze mnie słabościami.

Nie mam rozpisanej diety ale staram się jeść dużo, zdrowo i rozmaicie. Oczywiście jakiś "gruz" również zdarza mi się jeść.

Ze snem raczej jak zawsze - 6-8h snu w tygodniu, czasem godzinka w dzień.

Ćwiczę popołudniu lub wieczorem, między 15 a 20 rozpoczynam trening.

Pozdrawiam



Zmieniony przez - krzaczek5 w dniu 2014-01-22 21:38:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Może to kwestia przetrenowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78
być może, zrobię z 3 dni przerwy i zobaczę.
zastanawiałem się bardziej czy może nie jest to przykładowo popularną oznaką niedoboru jakiegoś składnika odżywczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Musiałbyś wkleić dietę do działu odżywianie. Przydałoby się również przeanalizować trening. Ile razy w tygodniu trenujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78
3-4 razy po 3-4 partie ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
To FBW, czy split?
Wracając do tematu. Stawiam na przetrenowanie, bądź naturalną reakcję na ciężki trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78
split
okok, w razie czego będę jeszcze pytał ew. pójdę do lekarza.
dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Zrób sobie tydzień przerwy. Przeanalizuj obciążenia treningowe. Jeżeli zmęczenie nie odpuści, to przydałaby się wizyta u lekarza i podstawowa morfologia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wklęsły kręgosłup.

Następny temat

Trójkostkowe złamanie podudzia lewego- rehabilitacja

WHEY premium