SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1597189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12166 Napisanych postów 22007 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627419
09.08.2018 DT
Dobra, normalnie rzucam tą siłkę i przechodzę na jakiś crossfit albo kalistenikę. Nic nie podokładałam do piątek, mimo obiadu bogatego w węgle:) Kopytka z masą buraków zjadłam bez wyrzutów sumienia-bo przecież idę robić 5, wiec będą mi potrzebne. A tu klops. Obiecałam ajazemu podokładać i obciach wyszedł.

Trening po 5p
15.07.2018
21.07.2018
26.07.2018
02.08.2018
09.08.2018

Przysiad klasyczny 5 x 5
20kgx10, 35kg (1 min przerwy)
37,5kg na razie bym tu została
4ki na maszynie (uginanie nóg) 32kg
4ki na maszynie (uginanie nóg) 41kg ostatnie 2 serie z 45kg
37,5kg byłoby wstyd nagrać, tak mnie kładło do przodu, ale 4ki czułam jak diabli
WL 5 x 5
25kgx10, 30kg (1 min przerwy)
32,5kg
36kg na maszynie
41kg na maszynie ostatnie 2 serie z 45kg
32,5kg, 35kg nie dałam rady - tylko 1x

MC KLASYK 5 x 5
40kgx5, 50kg (2 min przerwy, max)
53kg myślałam ze umrę
Plecy na maszynie - ściąganie linki wyciągu w pionie 32kg plus MCNPN z hantlami 8kgx15, 10kgx10, 14kgx5, 10kgx10, 8kgx15
Plecy na maszynie - ściąganie linki wyciągu w pionie 39kg próbowałam poszło na 3 i nie do końca, 32kg plus MCNPN 10kgx10, 16kgx5x5, 10kgx10
53kg ciągle blisko śmierci, ale tutaj widze szansę na progres

OHP 5 x 5,
10kgx10, 17,5kg (1 min przerwy)
19,5kg tylko 1 seria, 17,5kg
wyciskanie hantli 6kg stojąc nad głowę plus unoszenie hantla 10 kg przed sobą (niewygodnie!)
wyciskanie hantli siedząc 8kg, lewa ręka dramat jakoś się hantel u góry sam obracał
18kg

Pompki na poręczach 5 x 5
na maszynie uczyłam się, odciążenie 20kg
na maszynie uczyłam się, odciążenie 20kg plus Francuz oburącz 10kg 5x5
francuz oburącz 12kg, ostatnie 2 serie z 10kg
francuz oburącz 12kg bardzo ciężko
francuz oburącz 10kg bo pół ruchy wychodziły z 12kg plus ściąganie warkocza w oparciu tyłem 15kg

Uginanie przedramion z hantlami z supinacją 5 x 5
4kgx10, 7kg (1 min lub krócej przerwy)
8kg ciężko
jw, dramat na prawej stronie
8kg
8kg, ciężko, ale dramatu nie było

Brzuch - 3 serie x max
unoszenie nóg na ławeczce skos 3x12p
jw
unoszenie nóg w zwisie, próby scyzoryków na ławeczce
skosy 3x12
rowerek 3 x 30




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 16 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 47225
kaka21
Trójboistki są ogromne, nie mają fotek razem z "normalnymi" kobietami więc na fotkach to w miarę wygląda. Oprócz mięśni mają też dużo tłuszczu, ja przez 3 miesiące miałam trening trójbojowy i od razu się taka "duża baba" robiłam. A ciało baletnic i gimnastycznej to też chyba całkiem dwie różne bajki. Tak czy siak ja uważam, że smukłe uda to przede wszystkim genetyka.


A tak w kwesti formalnej.... widziałaś, macalas kiedyś gdzieś na żywo jakas trojboistke? Bo mńie np. Tyłek i udka (owe olbrzymie i okropne udzille) Karoliny Radgowskiej marzą sie...
I tak Ps. Widziałam na żywo... chciałabyś takie ;p
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311150
kaka21
Trójboistki są ogromne, nie mają fotek razem z "normalnymi" kobietami więc na fotkach to w miarę wygląda. Oprócz mięśni mają też dużo tłuszczu, ja przez 3 miesiące miałam trening trójbojowy i od razu się taka "duża baba" robiłam. A ciało baletnic i gimnastycznej to też chyba całkiem dwie różne bajki. Tak czy siak ja uważam, że smukłe uda to przede wszystkim genetyka.


Taaa...szczególnie te w niższych kategoriach wagowych są otluszczone...
https://www.instagram.com/p/BlTgUnVF43d/?hl=en&taken-by=jenthompson132
Dodam tylko, że ta Pani w kategorii do 63 kg wyciska na ławce 147,5 kg w wieku 43 lat (wyniki z ub roku)
I nie wiem, jak trening pod trójbój w 3 m-ce może kogoś uczynić "wielkim"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607753
Nene87
Ja tam nie wiem i nie wnikam jak to zostało zrobione. To był przykład, ze można, a nie jak powinno się to robić.
I jeszcze raz przypomnę, ze to luźne rozmowy były.


Nene dużo rzeczy można, tylko pytanie czy warto?
I zgadzam się, że to nie jest dobry przykład, bo daje dziewczynom nadzieję, że się da, a jednak okazuje się że to nie takie proste i czasem nie wystarczy ciężka praca. Ja bym chciała smukłe uda, ale nie kosztem zdrowia.


Paatik dokładaj i walcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Viki
Nene87
Ja tam nie wiem i nie wnikam jak to zostało zrobione. To był przykład, ze można, a nie jak powinno się to robić.
I jeszcze raz przypomnę, ze to luźne rozmowy były.


Nene dużo rzeczy można, tylko pytanie czy warto?
I zgadzam się, że to nie jest dobry przykład, bo daje dziewczynom nadzieję, że się da, a jednak okazuje się że to nie takie proste i czasem nie wystarczy ciężka praca. Ja bym chciała smukłe uda, ale nie kosztem zdrowia.


Paatik dokładaj i walcz


ale tutaj nie było rozmowy na temat tego czy warto, albo kto jest dobrym przykładem - matko dziewczyny to były luźne rozmowy, co wy tak się spinacie. Bez przesady.
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12166 Napisanych postów 22007 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627419
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12166 Napisanych postów 22007 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627419
ajazy

Kurczę - trzeba będzie popróbować, tylko póki co bez gum bo nie mam jak to zorganizować. To zakroki są, których nigdy nie robiłam - więc moze być zabawnie dla oglądających. Wykroki wmiejscu i chodzone lubię robić i całkiem daje się tam doopkę czuć.

Wczoraj próbowałam Zerchera bo akurat obok trener robił ze swoją klientką i weszłam im w pauzę. Nie moja bajka (garbię się, podnosze się z pleców, sztanga niewygodnie uciska w okolicach cycków etc.), ale spróbuję jeszcze kiedyś. Moze to tylko takie pierwsze wrażenia? Klasyczne fronty bardziej mi podchodzą (a jak rozumiem jedne i drugie 4ki głównie atakują). Pewnie wszystko to kwestia czasu i systematycznego robienia. Ale wniosek z tego jeden "4ki mam SŁABE"!
Tak jak nie lubię przysiadów, tak bardzo lubię MC i RDL. Boli mnie tyłek i 2ki po wczorajszym, ale to bardzo fajne uczucie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Mi przysiady zerchera też nie pasują i nie wracam do nich. Moim zdaniem mają swoje uzasadnienie w przygotowaniach niektórych dyscyplin sportowych, ale ogólnie się można bez nich z powodzeniem obyć co praktykuję.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Anula78
kaka21
Trójboistki są ogromne, nie mają fotek razem z "normalnymi" kobietami więc na fotkach to w miarę wygląda. Oprócz mięśni mają też dużo tłuszczu, ja przez 3 miesiące miałam trening trójbojowy i od razu się taka "duża baba" robiłam. A ciało baletnic i gimnastycznej to też chyba całkiem dwie różne bajki. Tak czy siak ja uważam, że smukłe uda to przede wszystkim genetyka.


A tak w kwesti formalnej.... widziałaś, macalas kiedyś gdzieś na żywo jakas trojboistke? Bo mńie np. Tyłek i udka (owe olbrzymie i okropne udzille) Karoliny Radgowskiej marzą sie...
I tak Ps. Widziałam na żywo... chciałabyś takie ;p


Ale ja nie twierdzę, że one są brzydkie, albo że coś jest z nimi nie tak, tak widziałam i macałam. Specjalnie używałam cudzysłowów, wcześniej była mowa również o tancerkach i baletnicach, nie oszukujmy się, że w większości te kobiety się diametralnie od siebie różnią. Trójboistki muszą mieć mnóstwo mięśni czyli rewelacyjny silny tyłek, itd ale w większości (nie wszystkie, więc nie pokazujcie mi wyjątków) mają też więcej tłuszczu niż inne sportsmanki. Porównując do innych kobiet uprawiających sport są duże. Nie wiem skąd określenie ogromne i udzille...
Sama mam duże uda, które dla niektórych mogą być olbrzymie, dla innych umięśnione ale nie wmawiam sobie, że jestem motylkiem

Trenując różne treningi, różne formy aktywności znając swoje ciało po 3 miesiącach danego treningu można zauważyć różnicę w ciele. Nie mówie o żadnej metamorfozie tylko o różnicy, co również było w cudzysłowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607753
Nene ja się nie spinam
Ostrzegam, że to nie zawsze jest takie proste jak wygląda na pierwszy rzut oka.
Po prostu w obecnych czasem często można się spotkać z hasłem, ze wszystko się da, ze wszystko można, mnożą się przykłady kobiet, którym się udało... tylko nie mówi się jakim kosztem. Ile dziewczyn katuje się ćwiczeniami i dietą, są sfrustrowane bo nie wychodzi, a przecież się da, przecież innym się udało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium