SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany nos na trenigu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
jak ktoś lubi czemu nie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 963
Mój znajomy trenował może około roku, kiedy na trening przyszedł jakiś świeżak (może to był jego piąty, może szósty raz). I tak się złożyło, że akurat razem mieli sparring (naprawdę leciutki). Młody cały czas tylko brał kolejne ciosy na gardę albo na szczękę. Raz jeden jedyny udało mu się wogóle wyprowadzić jakikolwiek cios (dośc chaotyczny i nieskładny) i tym właśnie ciosem złamał kumplowi nos. Wniosek: można całe życie boksować i nie złamać nosa, a można już na pierwszym treningu, nawet jeżeli trening wygląda zupełnie niegroźnie. Zatem złamanie nosa jest ewentualnością z którą należy się liczyć podejmując się treningu bokserskiego, niezależnie od tego jak ostrożnie się trenuje (tak samo jak można bardzo ostrożnie jeździć samochodem i wciąż mieć wypadek).

Druga ważna rzecz, o której chyba nikt nie powiedział to kształt nosa. Nosy długie, cienkie, garbate, odstające, tzw. "rzymskie" (o dużej powierzchni z profilu) są dużo bardziej podatne na złamania niż małe bulwy, płaskie i szerokie, "przyklejone" do twarzy. Podkreślam słowo "podatne", bo złamać da się jedne i drugie, tylko, że te drugie nieco trudniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Druga ważna rzecz, o której chyba nikt nie powiedział to kształt nosa Sog for you Ważna rzecz, która umknęła.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
To dziwne, że mi jeszcze nie złamali. Może to dowód na to, jak bardzo szczelną mam gardę?

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2144
ja mam kleopatre, damula sobie nie pozwala,pozatym mam sznytke jak tyson na bance,a jemu nikt nie podskakuje to uchodzi sie na czysto ;)))

wild punch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wstrzemięźliwość od sexu w dni treningów??

Następny temat

AON jaki kierunek ??

WHEY premium