SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie paliczka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
Tydzień temu w niedzielę (27.03.2016
) wieczorem jak wracałam z kolegą samochodem do domu to mieliśmy "ostre hamowanie".
Nie zapięłam pasów (własna głupota) i poleciałam na deskę rozdzielczą.
Jak się podnosiłam już to zobaczyłam, że mój palec jest krzywy i przebijała się trochę kość.
W jednej chwili był pisk i jakoś tę kość wepchnęłam tam z powrotem (?)
Wszystko było w porządku dopóki nie wróciłam do domu.
Palec zaczął okropnie puchnąć i boleć. Od razu obłożyłam go delikatnie lodem i usztywniłam na wszelki wypadek.
W lany poniedziałek z rana zdjęłam to amatorskie usztywnienie i nie dość, że palec był gruby to jeszcze nie mogłam go zgiąć bo coś mi tak jakby blokowało.
Od razu pojechałam do szpitala. Zdjęcie rentgenowskie, szyna gipsowa.
Powiedzieli mi, że to skręcenie i naderwanie torebki stawowej.
Dostałam skierowanie do Krakowa do poradnii chirurgiczno-ortopedycznej.
Byłam tam w ten wtorek (05.04).
Doktor zdjął mi szynę, pooglądał trochę palec i powiedział, że to złamanie paliczka i, że nie jest to jakoś specjalnie niebezpieczne.
Wsadził mi kawałek złożonego bandaża między IV (złamany) a serdeczny palec i owinął bandażem.
Powiedział, że w ciągu trzech tygodni wszystko powinno być już okej i będę mogła normalnie zginać.
Dziś na lekcji ściągnęłam bandaż bo chciałam sobie trochę lepiej go zawiązać i widziałam, że palec jest w niektórych miejscach bardzo delikatnie siwy ale cała opuchlizna już zeszła. Niestety kość dalej jest widoczna tak jakby z boku palca...
Boję się, że to mi się źle zrośnie :(
Powinnam znów założyć szynę? Jakieś rady?
Jeżeli opuchlizna zeszła to znaczy, że wszystko jest już w porządku?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na zdjęciu RTG nie wyszło złamanie a lekarz tak stwierdził po oględzinach ? To że opuchlizna zeszła znaczy że stan ostry przechodzi i nie ma reakcji zapalnej, zasinienie jest widoczne w wyniku wspomnianej wcześniej naderwanej torebki stawowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
Oczywiście, że wyszło :) jednak dowiedziałam się o tym dopiero w Krakowie bo doktor w moim mieście stwierdził, że on na tym RTG nie widzi nic takiego i, że wszystko jest w porządku.
No cóż, jaki kraj tacy lekarze ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ginekomastia NFZ Śląsk

Następny temat

choroba a trenowanie i masowanie

Wiecej