SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost talii po redukcji. Jak zapobiec?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

chciałbym zasięgnąć porady. Jakiś miesiąc temu skończyłem redukcję i wszedłem od razu mniej więcej na bilans zerowy. Stopniowo co tydzień ucinam cardio o jakieś 10%, mierze się i waże co tydzień. Dziś był pomiar i waga 0,5kg do góry, ale doszło aż 1,5cm w pasie. Jeszcze tydzień temu nic nie wzrosło.
Diete mam zbilansowaną, jem 4 posiłki dziennie. 90% czysto i 10% "brudno". Białka ok 2g/kg, tłuszczy 1g reszta węgle.

Co robić żeby tych cm nie przybywało? Zredukowałem do jakiś 8-9% tkanki tłuszczowej żeby budować czystą masę, a tu po 3 tygodniach jest więcej o1,5 cm w pasie.
Trening siłowy też mam dobry, z tego forum. Ćwiczę 4x/ tydz
Ilość cardio aktualnie 4x 35 min po treningu + w dzień wolny tabata burpees + po tabacie 35min cardio.

Jak ten pas kontrolować, co robić żeby tych cm nie przybywało, a jeśli już obwód talii się zwiększy jak teraz to jak to zatrzymać żeby szło w resztę ciała a nie brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Pytanie zasadnicze jest takie jak mierzysz swój poziom tkanki tłuszczowej? Bo jeśli tylko mierzysz obwód to jest to mocno niedokładna metoda i tak na prawdę poziom tłuszczu w ogóle mógł się nie zmienić.
Okres redukcji to taki czas, w którym po pierwsze ilość tkanki tłuszczowej spada, przynajmniej powinna, a po drugie wraz z jej trwaniem ilość jedzenia dość znacznie się zmniejsza dlatego obwody spadają w talii. Zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej nagromadzonej wokół talii i ilość treści pokarmowej jest mniejsza.

Jeśli realnie zszedłeś do poziomu tłuszczu 8-9% to jest dość nisko jak dość szybko podbiłeś do zapotrzebowania kalorycznego to może zwiększył Ci się obwód w talii właśnie przez ilość pożywienia jakie teraz zjadasz. Poza tym jak któryś z produktów, które zjadasz delikatnie powoduje wzdęcia to ten obwód w talii jeszcze będzie większe.

Dlatego najlepiej jak byś się mierzył w dokładniejszy sposób na przykład fałdomierzem to da Ci konkretny wynik i będziesz widział czy fałdy tłuszczowe rosną i tylko pozornie obwód talii się zwiększa.

Ewentualnie przyjrzyj się obliczeniom diety czy na pewno w samym zapotrzebowaniu i rozkładzie makro nie masz błędu.

Polecamy również: Fałdomierz - zmierz swój poziom tłuszczu




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-10-21 13:45:41

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 461 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4565
Może to kwestia faktu, że rozbudowane mięśnie brzucha poszerzają talię- większy mięsień zajmuje więcej miejsca. Albo to wina wzdęć. :D


Zmieniony przez - Aaaarielkaaaa w dniu 2021-10-24 12:13:12

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu

Następny temat

Fbw 3x10

WHEY premium