SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost po 19 roku życia (Informacje do Statystyk)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 98739

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ja najwięcej urosłem w wieku 17 lat (w wakacje z 180 na 183 cm). Do 22-23 lat urosłem jeszcze centymetr. Obecnie niezmiennie 184 cm.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Mawashi:
a co powiesz na temat biegania? Pobudza chormon wzrostu? Nigdy nie biegałem, ale od wiosny zaczynam, choćby nawet dla kondycji. Pozdro

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 120 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4274
ja biegałem 10 lat za piłką i nic nie urosłem od kilku lat, 179 cm, wiek 21 lat =)

Zmieniony przez - no0o0ber w dniu 2009-02-13 08:27:48

~Co wypijesz to wypocisz
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Dla Ciebie to już raczej była normalka, 10lat to sporo... Głównie zastanawiam się nad początkowym etapem, załóżmy że u biegacza w wieku 20lat.
1

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ćwiczenia aerobowe nie bardzo, ale siłowe owszem.
Wzrost zdrowiego człowieka z normalnym wydzielaniem własnego HGH jest uwarunkowany genetycznie. Niewiele tutaj zmienimy, a nadwyżka HGH która ewentualnie powstanie (jednak nie więcej niż naturalnie najwyższy poziom) prędzej zostanie wykorzystana do procesu anabolizmu niż wzrostu kości długich. Szczególnie w wieku 19 lat.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1137 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42872
15 lat - 186 cm
16 lat - 187 cm, calkowite zahamowanie, tyle mam do teraz

Z tego co czytalem, to uprawianie sportu/ciezka praca w dziecisnstwie wplywa na obnizenie wzrostu. Intensywnie uprawiajace sport dzieci byly nizsze od swoich odpoczywajacych na kanapach braci, podobnie z pracujacymi u rodzicow, pokonywujacymi duze odleglosci itp. Podobnie mieszkancy miast sa o ponad 5 cm wyzsi od mieszkancow wsi. Ciezko pracujace ludy rolnicze maja tendencje do obnizania sie wzrostu w populacji. Konkluzja byla taka, ze organizm sie rozrasta wtedy, gdy nie ma nic pilniejszego do roboty (regeneracja, zaleczanie mikrourazow itp). Chcac maksymalnie wykorzystac mozliwosci genetyczne, nalezaloby dobrze sie odzywiac i raczej przelezec okres wzrostu na kanapie.

U mnie to sie raczej zgadza bo rodzice zapieprzali ostro i sa odemnie o 20-40 cm nizsi. Ja do 15 roku zycia nie robilem praktycznie nic. Zaczelem grac w kosza po 5h dziennie to z miejsca stanelem.

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2009-02-13 10:00:00

In the warriors code
There's no surrender
[http://www.mypersonality.info/seba5000/]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
No to w przypadku mojego kumpla jest inaczej... Od małolata praktycznie nic nie robić to jego motto, zero. Jedynie trenował palce na klawiaturze i konsoli... Na 5 godzin to nawet do gierki nie siadał bo sie nie opłacało... Ma 19lat teraz w lipcu 20... Od wcześnia zagoniliśmy go na siłke i z 182 teraz ma 184 a MC i wszystko co obciąża kręgosłup nie jest mu obce...

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 373 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12948
a takie pytanko, dlaczego ludzie mówią, że najwięcej we wakacje podrośli? Bo nic w tym okresie nie robią, tylko się wylegują? :P
1

all-apver-b53209f0e4d2b2335d726e4e381511d59d22a31f

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie tak bardzo chca uparcie wierzyc ze moga na wszystko miec wplyw !!
Kurde przeciez kady glupi dobrze wie ze ze sa rzeczy w naszych organizmach ktorych nie da sie dowolnie zmieniac jak wzrost i wiekszosc cech zwiazanych z indywidulana budowa ciala.
A na wzrost nie ma sie zadnego wplywu i kazdy o tym przeciez wie (nie liczac oczywiscie odpowiednio silnej farmakologi w okresie wzrostu).
Kurde przeciez wiadomo ze wzrost jest zapisany w genach a dlugosc okresu w ktorym sie rosnie tez i zalezy tylko i wylacznie od tempa dojrzewania plciowego.
Chyba tylko bajkopisarze i 15 letnie malolaty wierza ze urosna jak beda mieli 20 lat bo tak strasznie tego chca.
Przeciez kazdy srednio inteligenty czlowiek ktory jest teraz w takim wieku ze kiedys chodzil do szkoly sredniej jak sobie przypomni to wiekszosc ludzi rosnie do ok 17 roku zycia co kiedys odpowiadalo 2 klasie szkoly sredniej nawet jak sie zdazy ze do 18 to wzrost sie juz calkowicie hamuje.A jest bardzo duzo osob ktore duzo szybciej dojrzewaja i koncza rosnac na wysokosc w wieku 16 lat.
A takie gadanie ze nic nie rob albo rob tamto to jest tylko szukanie sobie pretekstu dlaczego sie tak dzieje a nie tak.Wystraczy sobie spojzec dookola jak bylo ze znajomymi jedni uprawiali sport jak szaleni,palili,pili i rosli jak na drozdzach przykladem moge byc ja a drudzy co by nie robili nie rosli.Bo to nie od tego zalezy !!!!
Wystarczy nie sluchac glupot opowiadanych tylko poczytac troche o bilogii czlowieka i procesie wzrostu zeby sie dowiedziec ze czlowiek jest tak skonstruowany ze w okresie silnego wzrostu nawet jak jest chory i pozytkuje energie na zwalczanie choroby to w momencie jak choroba mija zaczyna nadrabiac to co tracil w tym okresie.Ale to troche trzeba wiedzy fachowej w temacie i nie sluchanie glupot wypisywanych przez malolatow na forum :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
średnią inteligentność dało się odczuć z tekstu...
And1ozi, pewnie to też dlatego, że zmienia się klimat i jest korzystniejszy... Zreszta porównaj sobie Eskimosa z Murzynem...hehe

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyrostek a odżywki

Następny temat

Pulsująca, boląca głowa

WHEY premium