SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - spowodowany lekami i chorobą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Witajcie, nazywam się Kamil
Zacznę od tego że mam teraz 19 lat. Właściwie odkąd pamiętam chorowałem na chorobę nerek. Ogólnie polega na na wydostawaniu się białka wraz z moczem na zewnątrz. Przy dużym niefarcie może nawet prowadzić do dializ, których na szczęście nie miałem.
Praktycznie odkąd zachorowałem brałem Encorton (taki zje***y lek, jeżeli ktoś z was go brał to zapewne wie co mam na myśli).
Od ponad 10 lat biorę Cyklosporynę (w skrócie: lek immunosupresyjny, stosowany w celu zachowania przeszczepu, lub innych schorzeń). W między czasie brałem jeszcze kilka leków "na nerki".
Teraz przechodzę do sedna sprawy:
mam niestety zaledwie 145 cm (i mówię od razu: że nie marzę nawet o 180 cm; moje oczekiwania w zupełności spełni 170 cm). Wiem, że spowodowane jest to głównie lekami. Jednak w tamtym roku byłem u endokrynologa, który wykonał mi RTG nadgarstka i stwierdził, że mój wiek kostny wynosi ok. 15 lat. Poziom hormonu wzrostu był ok. jednak "nie-eksplodował" jeszcze. Stwierdził, że wchodzę dopiero w wiek wzrostu i wszystko będzie ok. Niestety nie jest. Od tego czasu nie urosłem nawet 1cm. Wciąż się łudzę, że będzie dobrze, jednak coraz mniej mi to wychodzi. Dodam jeszcze że moi rodzice mają ok. 170 cm wzrostu. Dziadkowie ze strony matki byli wysocy, a ze strony ojca dość niscy.

I teraz moje pytania:
Czy mogę coś zrobić żeby zwiększyć wzrost, póki co jestem po lekturze tych artukułów, choć nie wiem czy da to jaki kolwiek efekt:

1. Czytałem niemal cały ten temat: https://www.sfd.pl/Poradnik-_Jak_zwiększyć_WZROST.-t475122-s101.html i doszedłem to wniosku, że może wart spróbować "pokoksić" wapniem, kwasem foliowym, witaminą D i preparatem o nazwie "REXORUBIA" (choć nie wiem czy przypadkiem nie jest wycofana już ze sprzedaży)

2. Dość poważnie myślę o zwisach na drąku, choć średnio wierzę, że to może rozciągnąć (choć raczej nie zaszkodzi)

3. Natrafiłem też na coś takiego:

"1. Odpowiednia dieta organizmu; zero chipsów, coca-coli, hamburgerów czy pizzy - wyłącznie zdrowa żywność, zalecane są warzywa, mięso, duża ilość drobiu oraz ryb i jak najwięcej owoców. Reguluje to wagę. Efekty ? W ciągu roku, stosując nieprzerwanie dietę, ze 172 cm wzrostu możemy osiągnąć nawet 187. Zalecane jest przeczytanie i dobranie odpowiedniej diety dla własnego organizmu (http://diety.szefo.net/ ). Podstawowym walorem jest sen, który powinien trwać nie krócej niż 8 godzin.

2. Dzienne zapotrzebowanie na mleko - 0,5 - 1 litra.

3. Regularne spożywanie posiłków o identycznej porze, każdego dnia, przykładowo; np. 8:00 śniadanie, 11:00 drugie śniadanie, 15:00 obiad, 18:00 podwieczorek, 20-21 kolacja. Możliwe wykorzystywać czas dla snu 8-10 godzin wskazane.

4. Najlepiej nie pożywiać się słodyczami, tanimi batonikami, które tylko zalegają w żołądku, dając imitacje „pełnego".

5. Korzystne warunki fizyczne; siłownia - praca z drążkiem, pompki i brzuszku ( od nich zaczynać początkowo ).

6. Pływanie jest niezbędne. Wyprostowuje kręgosłup w naturalny sposób, nie nadwerężając go.

7. Wysiłek fizyczny zwiększa produkcje hormonu wzrostu. Sporty w których trzeba dużo skakać: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna. W każdej z tych dyscyplin rozwijamy inną partie mięśni i pobudzamy inaczej położone gruczoły wydzielające wymieniony wcześniej hormon.

8. Sprawdza się metoda spożywania pokarmu w okazałych ilościach podczas czasu zimowego i uprawianie bardzo nielicznych ćwiczeń, właściwie nikłych. Natomiast w okresie letnim, zalecane jest uprawianie aktywnego trybu życia, mnóstwo ćwiczeń i sportu, a głównym środkiem pożywienia stanowić muszą warzywa i owoce, raz co jakiś czas posiłek bardziej złożony.

9. Nie nosić ciężkich przedmiotów, tornistra pełnego książek obciążającego kręgosłup. Spożywać białko i drób

10. Niewykluczone jest urośnięcie o nawet 15-20 cm w ciągu roku ( przedział lat 17-18 ).

11. Warto skonsultować się z lekarzem; endokrynolog - od hormonów.

12. Rozciąganie nóg korzystnie wpływa na wzrost ich ( wydłużenie )"

Co o tym sądzicie? Może coś z własnego doświadczenia? Bardzo proszę o pomoc...

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2010-01-16 22:44:42

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2010-01-16 22:46:36

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2010-01-16 22:54:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 154 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5895
skoro bierzesz cyklosporynę to daj sobie spokój z poradnikiem. Nie wiadomo jak organizm może zareagować. Leki mogły spowodować opóźniony rozwój organizmu (zwłaszcza, że jeden bierzesz już 10 lat, czyli ponad połowę swojego życia). Kto wie może jeszcze śmigniesz. Ja w wieku 24 latek skoczyłem kilka cm wzwyż. Odżywiaj się zdrowo.
Odpowiednia dieta organizmu; zero chipsów, coca-coli, hamburgerów czy pizzy - wyłącznie zdrowa żywność, zalecane są warzywa, mięso, duża ilość drobiu oraz ryb i jak najwięcej owoców. Reguluje to wagę. Efekty ? W ciągu roku, stosując nieprzerwanie dietę, ze 172 cm wzrostu możemy osiągnąć nawet 187.- ale z tym wzrostem to ktoś tu delikatnie mówiąc przegiął . Pływanie i drążek dobre na prosty kręgosłup. Kiedy masz następną wizytę u endokrynologa (jeżeli oczywiście się do niego wybierasz)???

Zmieniony przez - Blaskowicz w dniu 2010-01-17 00:25:09

Zmieniony przez - Blaskowicz w dniu 2010-01-17 00:33:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Nie chcę Ciebie dobijać, ale sytuacja jest naprawdę trudna.
Z reguły nie piszę "idź do DOBREGO lekarza", jednak Twój przypadek jest szczególny.

Generalnie punkty jakie nam przedstawiłeś powyżej są jak najbardziej słuszne i możesz je wcielać w życie, nie wydaje mi się by miały jakieś negatywne efekty, najważniejsze jednak abyś skonsultował się mocniej z lekarzem.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 612
Siema mam do ciebie pytanko ile teraz masz wzrostu czytając twojego posta jakbym czytał historie o sobie heheh tyle ze ja mam teraz 25lat i 151cm tez bylem u endo w wieku 19 ale powiedzieli mi ze marne szanse. Mam pytanko czy jakoś jeszcze źle wpłynęły na ciebie leki oprócz wzrostu??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stawy

Następny temat

Przewiana łopatka.

WHEY premium